Стратегічний запас на зиму. Як зберігати моркву у квартирі

Якщо раніше не було великої потреби заготовлювати багато овочів на зиму, зараз більшість українців задумались про стратегічний запас. Ви теж? Це ще й дуже зручно, коли все під рукою і ти не залежиш від доступу до магазинів чи базарів. Ми вже розповідали, як зберігати картоплю довго, тепер розкажемо про моркву. Смачна, хрумка і соковита. Хочеться, щоб вона такою і залишилася? Це легко, якщо дотримуватися певних умов для зберігання на балконі, в холодильнику чи в морозильній камері.

Правила зберігання моркви на зиму

Як зберігати моркву у квартирі

Спочатку приберіть всі порізані, гнилі та в’ялі овочі, бо вони стануть причиною псування інших. Для тривалого зберігання важливо, щоб морква була сухою, на неї не потрапляли прямі сонячні промені, а в приміщенні температура не опускалася нижче 0°C.

На балконі

Якщо балкон утеплений, на ньому можна зберігати моркву. Упевніться, що вона суха. Якщо це не так, розкладіть її на пергаментному папері чи двошаровому рушнику і дайте повністю висохнути. Бадилля теж потрібно зрізати повністю, але не пошкодьте саму морквину, залиште 5 мм. Потім складіть моркву в дерев’яні ящики та накрийте ковдрою. Це необхідно для того, щоб на овоч не потрапляли прямі сонячні промені та він не почав зеленіти. Також вона збереже моркву від раптового холоду, якщо температура на балконі стане нижчою 0°C. Раптом у вас знайдеться тирса чи сухе лушпиння цибулі, додайте їх в ящики. Вони містять фітонциди, які уповільнюють розвиток грибків та бактерій, що продовжить термін зберігання овочу.

В холодильнику

Якщо у вас 3-4 кг моркви і є великий холодильник, зберігайте її у ящиках для овочів. Для цього добре помийте овоч, залиште повністю обсушитися на паперовому рушнику, а потім складіть в ящик в кілька рядків. Залишіть у відкритому поліетиленовому пакеті. Якщо побачите, що збирається конденсат, зробіть дірочки в ньому. Не рекомендується моркву зберігати разом із яблуками, які провокують швидке її псування.

Заморозьте

Ми вже розповідали, як зберігати буряк і що його зручно морозити. Те саме зробіть із морквою. Заморожена зберігає всі свої корисні та смакові властивості. Для цього овоч очистьте, наріжте соломкою чи потріть на крупній тертці. Складіть у невеличкі герметичні пакети, повністю їх не заповнюючи. Розрахуйте так, щоб в кожному було стільки моркви, скільки ви зазвичай берете для однієї страви. Складіть пакети в морозильну камеру в один шар. Після повного заморожування перекладіть один на один для економії місця.

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...