Як заготовити вишні на зиму: заморожуємо, сушимо, в’ялимо та варимо варення

У свіжої стиглої вишні кисло-солодкий смак, який пом’якшується завдяки термічній обробці. Якщо зробити заготівлю вишні у сезон, то цілий рік можна насолоджуватися смачними та корисними стравами. Ми пропонуємо плоди заморозити, висушити, пов’ялити або зварити ароматне варення на зиму.

Чим корисні вишні?

Експерти зі здорового харчування визнають, що вишні не тільки смачні, а й корисні. Вони багаті антиоксидантами, які запобігають або уповільнюють процеси старіння клітин організму. Цікаво, що чим темніший колір вишень, тим більш вони корисні. У складі ягід також є вітаміни С, А і групи В, багато мінералів, як то калій, фосфор, магній і залізо. А ще гормон мелатонін, який сприяє покращенню сну. Тож, якщо маєте безсоння, схоже, вишневий сік має бути у вашому раціоні.

Як заморожувати вишні?

Один з найкращих способів зберегти вишні практично в тому вигляді, як ви їх зібрали з дерева або придбали в супермаркеті чи на ринку, – це заморозити. Перш за все переконайтеся, що в ягодах немає хробаків. Якщо є, не страшно, замочіть вишні на 3-4 години у підсоленій воді в пропорції 3 л води та 3 ст. л. солі. Всі хробачки вилізуть на поверхню води. Далі потрібно обірвати плодоніжку, а ягоди добре помити під струменем холодної води у друшляку та викласти на рушник. Ми завжди використовуємо паперовий двошаровий, бо вишневий сік залишає плями на тканині й відіпрати його практично неможливо. Коли продукт висохне, обирайте метод замороження, який вам до душі.

З кісточками. Якщо вишні заморожувати з кісточками, вони будуть соковитішими, бо не буде порушена їхня цілісність. Покладіть ягоди в герметичний пакет. Але не наповнюйте його повністю, бо вишні в процесі замороження можуть розірвати його. Коли пройде приблизно дві години, вийміть з морозилки пакет та добре струсіть його. І знову покладіть до камери. Так ваші вишні не злипнуться, а залишаться розсипними. Ягоди можна зберігати в морозильній камері не більше 10-12 місяців, бо з кісточок починає виділятися шкідлива для здоров’я синильна кислота.

Цілі заморожені вишні можна використовувати для приготування компотів або як ефективний спосіб додати льоду в улюблені напої.

Якщо для рецепта вам потрібні плоди без кісточок, просто розморозьте та видаліть їх. Потім готуйте вареники з вишнями, робіть начинку для випічки, різноманітні соуси до м’яса, заливайте алкоголем та використовуйте в десертах.

Без кісточок. Якщо не хочете витрачати час на діставання кісточок після розморожування, вийміть їх відразу. Робіть це обережно, не пошкоджуючи цілісність ягоди. Для цього є спеціальні кухонні прилади – прес для часнику з отвором для ягід з кісточками. Також це можна зробити однією стороною булавки чи соломинкою для коктейлів. Ягоди складайте у друшляк, щоб стікав сік. Візьміть кухонну дощечку, яка поміщається у морозильну камеру та застеліть її пергаментним папером. Ми часто беремо велику за діаметром тарілку. Як набереться достатня кількість у друшляку, розкладіть вишні на дощечці з пергаментом так, аби між вишнями була відстань приблизно 2 см. Покладіть дощечку з вишнями в морозильну камеру до повного замороження. Потім ягоди вийміть та перекладіть у герметичний пакет. Зберігайте в морозильній камері до двох років. Якщо триматимете довше, то ягоди втратять свій природний аромат, колір та смак.

Такі вишні додавайте в грибну юшку, випічку, соуси та варіть компоти. Якщо будете попередньо розморожувати для приготування пирога, радимо обваляти їх у крохмалі, який стримає витікання соку з ягід в процесі приготування.

Подрібнені блендером. Також ви можете перебити очищені від кісточок вишні в пюре з додаванням цукру або без нього, щоб отримати чистий смак ягід. Перемішану суміш розкладіть в одноразові паперові стаканчики та поставте у морозильну камеру. Після повного застигання стаканчики з вишневою сумішшю варто скласти в герметичний пакет (або пакети), щоб ягідна суміш не завітрилася і не просочилася ароматами морозильної камери.

Заморожені у такий спосіб вишні можна використовувати як інгредієнт до сорбетів, морозива, варення або як основу для соусу.

Як засушити вишні?

сушеная вишня

Ще один спосіб збереження урожаю – засушити вишні. Так продукт добре зберігається в чистих склянках, що щільно закриваються. Можна навіть закатати їх, щоб жодний шкідник не проліз.

Сушать вишні на сонці, за допомогою духовки чи електросушарки. В умовах мегаполіса висушити ягоди на сонці – практично нереально та дуже довго, тож лишаються два останніх способи. Електрична сушарка – більш зручний варіант, бо дозволяє висушити більше ягід за один цикл і не потребує контролю. Радимо брати дуже стиглі вишні та навіть ті, які вже трішки підсушилися природним шляхом на дереві, бо завдяки цьому ви скоротите час на їх сушіння.

Сушіння в духовці треба пильнувати. Вишні помийте, приберіть гнилі чи пошкодженні, а також вийміть кісточки. Деко застеліть пергаментним папером та викладіть на нього ягоди, щоб була відстань щонайменше 2 см. Поставте в розігріту до 70 градусів духовку на 3-5 годин в режимі з обдувом. Якщо такого режиму немає, трішки відкрийте дверцята для вентиляції та ставте режим конвекції чи верхнього та нижнього нагріву. Час залежатиме від типу духовки. Коли будете бачити, що вишні майже висушилися, можете вимкнути духовку, залишивши ягоди всередині до повторного охолодження. Але періодично дивіться, щоб вишні не згоріли. Сухі вишні – це смачний перекус, а ще їх можна використовувати у випічці, скажімо, для приготування пасок та кексів, додавати в гранолу чи каші.

Як зробити в’ялені вишні

В’ялені вишні відрізняються від сушених. Якщо останні – це ягоди без додаткових інгредієнтів та без рідини, то в’ялені не містять соку, але м’які та з цукром. Вишні треба вимити, видалити кісточки та засипати цукром у пропорції 2:1, де 1 – це кількість цукру. Залишити на 4-5 годин, щоб вишні пустили сік. Потім сік потрібно злити у велику каструлю та поставити на вогонь. Дочекатися, поки закипить сироп та вкинути вишні. Варити 10 хвилин, а після зцідити сироп. Його можна використати для приготування компоту. Вишні необхідно розкласти на деко, застелене пергаментним папером та поставити в’ялитися в духовку за температури 70-80 градусів у режимі конвекції з трішки відкритими дверцятами на 1,5-2 години. Якщо такого немає, використовуйте режим верхнього та нижнього нагріву. В залежності від типу духовки може знадобитися більше часу. В’ялені вишні добре зберігаються в герметичному пакеті в холодильнику чи в прохолодному місці на кухні.

Яке зробити варення з вишні?

Здебільшого для смачного варення потрібні лише вишні та цукор у співвідношенні 1:1. Якщо плоди дуже кислі, кількість цукру можна збільшити. Всі інші інгредієнти до вашого смаку. Ми вже готували вишневе варення з чилі та цедрою лимона та вишневе варення з корицею. Також вишня добре поєднується із різними прянощами, як то кардамон, кориця, ваніль, бодян та сумішшю різних перців – білого, чорного, зеленого та червоного.

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...