Вареники: солоні та солодкі. Рецепти на будь-який смак

Вареники настільки міцно зацементовані в ДНК української нації, що вже мало хто цікавиться питанням, а звідки геніальний рецепт цієї страви примандрував до нашої землі.  

У багатьох народів світу є традиційні страви з тіста, але українські вареники відрізняються розлогим асортиментом і солоних, і солодких начинок. Тобто практично з усього, що ви маєте вдома, можна зробити начинку для вареників. Це може бути варена картопля зі шкварками та цибулею чи без додатків, з соленим чи солодким сиром, з м‘ясом чи грибами, з квашеної чи свіжої тушкованої капусти, з розмаїттям солодких ягід чи фруктами. Кожний регіон України має свої методи приготування, рецепти тіста та набір улюблених начинок.  

У наш час вареники – це не тільки страва, що добре насичує організм, а й страва, яку можна приготувати про запас, наприклад, заморозити. Ще вареники ідеально зарекомендували себе як у якості основної страви, так вживаються і як оригінальний десерт.  

Пропонуємо вам добірку рецептів вареників. Хочемо наголосити, що саме тут ви отримаєте поради щодо приготування різного тіста на вареники, а також соусів, якими можна приправляти страву. Ми зорієнтуємо, як краще заквасити капусту, щоб з часом вона стала найсмачнішою начинкою для ваших вареничків. Словом, смакота! 

ПРОСТИЙ РЕЦЕПТ ВАРЕНИКІВ ІЗ ВИШНЕЮ

Вареники с вишней

Вершина смаку – це, звісно, вареники з вишнею. Стиглі вишні – це гастрономічний оргазм, бо вони пружні ззовні, і водночас м’які в середині, часом бентежно солодкуваті, а подекуди з норовистою кислотою. Зараз не сезон, але сміливо беріть заморожені вишні, які треба буде попередньо розморозити. У нашому простому рецепті  є секретний інгредієнт – манна крупа. Тому радимо в начинку до вишень додавати манку, яка вбере зайвий сік, але на смакових якостях улюблених вареників це не позначиться.

 

ВАРЕНИКИ З ДОМАШНІМ СИРОМ І МАКОМ

Вареники с творогом и маком

Вареники з домашнім сиром – класика, а з додаванням до сиру маку, то вже є модерн. Мак радимо додатково перетерти з цукром. Тісто ж пропонуємо приготувати заварне. Воно має ідеальну еластичність, але при цьому залишається пухким. І, до речі, саме вареники з домашнім сиром та маком будуть добре зберігатися у морозильній камері.

ЛІНИВІ ВАРЕНИКИ З ФРУКТОВИМ СОУСОМ

Ленивые вареники

Якщо в морозильній камері вашого холодильника залишилися заморожені з літа ягоди, то беріться до справи і готуйте ліниві вареники з фруктовим соусом. Бо ж ліниві вареники – теж вареники! Поки робите базову страву, покладіть розморожувати ягоди. Потім перебийте їх з цукровою пудрою та сметаною – і от соус до лінивих вареників готовий. Матимете  натхнення, то зробіть ліниві вареники кругленькими, у вигляді кульок. І діти, і дорослі будуть від нововведення у захваті!

ВАРЕНИКИ З СИРОМ ТА ГРЕЧКОЮ ІЗ МЕДОВОЮ ЗАПРАВКОЮ

Вареники с творогом и гречкой

Якби існував конкурс на «національний рецепт», то вареники з сиром, гречкою із медовою заправкою отримали б першу премію. Всі перераховані продукти, що отримали незвичне поєднання в одній страві, – чи не в найбільшій кулінарній повазі серед українців. У нашому рецепті є і бонус – це порада, як зробити для вареників тісто  на кефірі.

 

ПІСНІ ВАРЕНИКИ ІЗ КВАШЕНОЇ КАПУСТИ

Вареники с квашеной капустой

Почався Великий піст, тож радимо приготувати пісні вареники із квашеної капусти. У нашому покроковому рецепті цієї страви ділимося порадою, як заквасити капусту. Бо тушкована кисла капуста стане напрочуд вдалою начинкою.

Готувати – це просто!

Завантаження...