Вареники настільки міцно зацементовані в ДНК української нації, що вже мало хто цікавиться питанням, а звідки геніальний рецепт цієї страви примандрував до нашої землі.
У багатьох народів світу є традиційні страви з тіста, але українські вареники відрізняються розлогим асортиментом і солоних, і солодких начинок. Тобто практично з усього, що ви маєте вдома, можна зробити начинку для вареників. Це може бути варена картопля зі шкварками та цибулею чи без додатків, з соленим чи солодким сиром, з м‘ясом чи грибами, з квашеної чи свіжої тушкованої капусти, з розмаїттям солодких ягід чи фруктами. Кожний регіон України має свої методи приготування, рецепти тіста та набір улюблених начинок.
У наш час вареники – це не тільки страва, що добре насичує організм, а й страва, яку можна приготувати про запас, наприклад, заморозити. Ще вареники ідеально зарекомендували себе як у якості основної страви, так вживаються і як оригінальний десерт.
Пропонуємо вам добірку рецептів вареників. Хочемо наголосити, що саме тут ви отримаєте поради щодо приготування різного тіста на вареники, а також соусів, якими можна приправляти страву. Ми зорієнтуємо, як краще заквасити капусту, щоб з часом вона стала найсмачнішою начинкою для ваших вареничків. Словом, смакота!
ПРОСТИЙ РЕЦЕПТ ВАРЕНИКІВ ІЗ ВИШНЕЮ
Вершина смаку – це, звісно, вареники з вишнею. Стиглі вишні – це гастрономічний оргазм, бо вони пружні ззовні, і водночас м’які в середині, часом бентежно солодкуваті, а подекуди з норовистою кислотою. Зараз не сезон, але сміливо беріть заморожені вишні, які треба буде попередньо розморозити. У нашому простому рецепті є секретний інгредієнт – манна крупа. Тому радимо в начинку до вишень додавати манку, яка вбере зайвий сік, але на смакових якостях улюблених вареників це не позначиться.
ВАРЕНИКИ З ДОМАШНІМ СИРОМ І МАКОМ
Вареники з домашнім сиром – класика, а з додаванням до сиру маку, то вже є модерн. Мак радимо додатково перетерти з цукром. Тісто ж пропонуємо приготувати заварне. Воно має ідеальну еластичність, але при цьому залишається пухким. І, до речі, саме вареники з домашнім сиром та маком будуть добре зберігатися у морозильній камері.
ЛІНИВІ ВАРЕНИКИ З ФРУКТОВИМ СОУСОМ
Якщо в морозильній камері вашого холодильника залишилися заморожені з літа ягоди, то беріться до справи і готуйте ліниві вареники з фруктовим соусом. Бо ж ліниві вареники – теж вареники! Поки робите базову страву, покладіть розморожувати ягоди. Потім перебийте їх з цукровою пудрою та сметаною – і от соус до лінивих вареників готовий. Матимете натхнення, то зробіть ліниві вареники кругленькими, у вигляді кульок. І діти, і дорослі будуть від нововведення у захваті!
ВАРЕНИКИ З СИРОМ ТА ГРЕЧКОЮ ІЗ МЕДОВОЮ ЗАПРАВКОЮ
Якби існував конкурс на «національний рецепт», то вареники з сиром, гречкою із медовою заправкою отримали б першу премію. Всі перераховані продукти, що отримали незвичне поєднання в одній страві, – чи не в найбільшій кулінарній повазі серед українців. У нашому рецепті є і бонус – це порада, як зробити для вареників тісто на кефірі.
ПІСНІ ВАРЕНИКИ ІЗ КВАШЕНОЇ КАПУСТИ
Почався Великий піст, тож радимо приготувати пісні вареники із квашеної капусти. У нашому покроковому рецепті цієї страви ділимося порадою, як заквасити капусту. Бо тушкована кисла капуста стане напрочуд вдалою начинкою.
Готувати – це просто!