Суперфуд про запас. Як правильно зберігати буряк у квартирі

У сучасному світі ми завжди кудись поспішаємо. Краще один раз зробити закупки на тиждень, а деяких продуктів – на місяць та більше, чим кожного разу бігати в супермаркет. Та й в нинішніх умовах, нам доводиться думати про більші запаси продуктів на випадок непередбачуваних подій. Згодні? Для таких овочів, як буряк можна знайти місце й у квартирі, аби довго зберігати.

Правила зберігання буряка

Ми вже розповідали, як зберігати картоплю, для буряка потрібні такі ж самі умови: темне сухе приміщення. Ідеальна температура – 4-5°C, а вологість 80%. І самі плоди теж повинні бути сухими.

На балконі

Буряк добре зберігається на заскленому балконі. Складіть його в дерев’яні ящики, плетені кошики або паперові пакети та утепліть ємності для зберігання зсередини. Важливо, щоб температура повітря на балконі не опускалася нижче 2°C. Зверху накрийте ковдрою, аби буряки не змерзли та не зів’яли. Це трапиться і взимку, якщо на них потраплятимуть прямі сонячні промені. Якщо прогнозується сильний мороз, то подумайте про додатковий обігрів або тимчасово заберіть овочі у квартиру.

Навіть якщо овоч брудний, не мийте його, щоб подовжити термін придатності. Якщо є бажання зберегти продукти до весни, в дерев’яні ящики без дірок насипте річковий пісок та кожен буряк закопайте в ньому так, щоб плоди не торкалися один одного.

На кухні чи в коморі

Якщо у вас небагато буряка і ви плануєте його використати впродовж двох тижнів, зберігайте в розкритому поліетиленовому чи паперовому пакеті в коморі чи ящику кухні, якнайдалі від духовки.

В холодильнику

Буряк добре зберігається в холодильнику в ящиках для овочів та фруктів. Краще овоч не мити, щоб продовжити його строк придатності. В разі, якщо він аж надто брудний, тоді помийте та добре обсушіть паперовим двошаровим рушником. Для кращого збереження кожен плід загорніть в пергаментний папір чи фольгу та складіть в сухі ящики. Діставайте та використовуйте за потреби.

В морозильній камері

Очистьте від шкірки та наріжте соломкою чи потріть на крупній тертці. Перекладіть в герметичні пакети, щоб в кожному була лише одна порція. Нам подобається використовувати розміром 20 на 30. Не заповнюйте їх повністю, то в процесі замороження продукт збільшується у розмірі та може розірвати пакет. Потім перекладіть пакети з буряком в морозильну камеру, укладаючи в один шар. Через шість годин для економії місця, пакети з буряком складіть один на один. Строк придатності до року та можна використовувати для приготування їжі, не розморожуючи.

Гарна новина – при заморожуванні буряк не змінює свої смакові властивості та колір.

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...