Ловіть сезон. Як правильно заморозити солодкий перець

Заморожений солодкий перець рятує взимку, коли треба зробити повсякденні страви по-літньому яскравими та смачними. Сезон його збору починається в серпні та продовжується до кінця вересня, тому радимо запастися продуктом на зиму. Це можна зробити у різних варіаціях – шматочками, половинками чи цілими. А ще підібрати різні кольори – зелений чи яскравий червоний і жовтий. Особливість овочу в тому, що при замороженні він не змінює ні смакових якостей, ні зовнішніх характеристик. У сезон ґрунтовий солодкий перець найсмачніший і ціна його нижча.

Як заморозити солодкий перець на зиму

як заморозити перець на зиму

Для замороження перцю підготуйте нові герметичні пакети. Ми беремо розмір 20 см на 30 см, тому що вони добре укладаються в морозильну камеру, не займають багато місця та в них вміщається 2-4 порції. М’ясисті сорти підійдуть для замороження як шматочками, так і цілим. Перець капі згодиться для нарізання кружальцями.

Овочі треба відсортувати: маленькі та не рівної форми використовуйте для нарізки, а великі – для замороження цілими чи порізаним на дві частини.

Овочі помийте та розкладіть на двошаровому паперовому рушнику. За бажанням використовуйте кухонний рушник. Зріжте верхню частину та видаліть плодоніжку. Ми не радимо мити перець всередині, тільки добре витрусіть від насіння. Зайва рідина при заморожуванні стане льодом, а нам це не потрібно. Також підпишіть кожен пакет маркером, вказавши дату заморозки та сорт перцю, якщо для вас це важливо.

Заморожуємо різними шматочками. Заморожений перець можна використовувати для страв, в які ви зазвичай додаєте і свіжий. Тому, зважаючи на це, зробіть кілька видів нарізки: соломкою різної товщини, середнім та великим кубиком, кружальцями та півкружальцями. Розкладіть по герметичних пакетах, але не повністю їх наповнюйте, бо в процесі заморозки, пакет може розірватися. Перекладіть до морозильної камери мінімум на 6 годин, а після дістаньте пакет, трохи його струсіть та знову поверніть на місце. Нарізаний перець додавайте у борщ, суп, печеню, гаспачо, рагу та викладайте на піцу.

Заморожуємо половинками та цілим. Якщо ви любите запечений перець, приготований на грилі чи фарширований різними начинками, радимо заморозити його, розрізавши на дві половинки та розкласти в герметичні пакети. Ще варіант – заморозити цілим. Вкласти по 2-3 штуки в герметичний пакет чи всунути один в один, але не дуже притискаючи та взяти більше пакування, ніж 20 см на 30 см.

Заморожений перець зберігається рік. Якщо вам потрібна якась кількість продукту, дістаньте його з пакета, закрийте герметично та одразу поверніть в морозильну камеру. Не допускайте, аби пакет розморожувався, бо овоч одразу втратить і смакові якості, і природну хрумкість. Також ми вже розповідали, як заморозити томати, тому скористайтеся нашими порадами.

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...