
Цвітна капуста - чим корисна і як її готувати

Цвітна капуста, така красива, універсальна та корисна. Вона сприяє схудненню, заміняє високовуглеводні продукти та здатна перейняти той смак, котрим ви захочете її наповнити. Вона чудова і її варто додати в свій раціон. Не вірите? Наводимо цілу купу фактів.
Харчова цінність цвітної капусти
Поживний профіль цвітної капусти досить вражаючий. Вона низькокалорійна, але містить багато різноманітних вітамінів і мінералів. У 100 г сирої цвітної капусти міститься:
- Кілокалорії: 25
- Клітковина: 2 г
- Вуглеводи: 5 г
- Білки: 2 г
- Вітамін С: 57% від добової норми (DV)
- Вітамін K: 13% від DV
- Вітамін B6: 12% від DV
- Фолієва кислота: 15% від DV
- Пантотенова кислота: 14% від DV
- Калій: 7% від DV
- Марганець: 9% від DV
- Холін: 8% від DV
- Магній: 4% від DV
- Фосфор: 4% від DV
Простими словами, цвітна капуста є чудовим джерелом клітковини та антиоксидантів, котрі забезпечують чималий відсоток користі цього овоча.
Яка користь цвітної капусти
Позаяк у цвітній капусті досить багато клітковини, вона здатна зменшити запалення та сприяти здоров’ю травлення. Окрім того, дослідження показують, що дієта з високим вмістом клітковини знижує ризики хвороб серця, раку і діабету.
Цвітна капуста є чудовим джерелом антиоксидантів, які захищають клітини від шкідливих вільних радикалів і запалення. У результаті знижуються ризики виникнення хронічних захворювань, а імунітет зміцнюється.
Цвітна капуста має високий вміст холіну, який відіграє важливу роль у синтезі ДНК, підтримці метаболізму та нервової системи. Також вона містить сульфорафан, антиоксидант, котрий відіграє важливу роль у профілактиці діабету та зниженні ризику ускладнень, спричинених діабетом, таких як захворювання нирок.
Цвітна капуста має кілька властивостей, які можуть допомогти схуднути. Вона низькокалорійна й може заміняти більш калорійні продукти, наприклад, рис. Також завдяки клітковині, цвітна капуста уповільнює травлення та сприяє відчуттю ситості. Це може допомогти зменшити кількість калорій, які ви споживаєте протягом дня.
Кому не можна їсти цвітну капусту
Продукти з високим вмістом клітковини, такі як цвітна капуста, можуть викликати здуття живота та гази, особливо у людей із такими захворюваннями, як синдром подразненого кишківника, запальне захворювання кишківника, хвороба Крона або виразковий коліт. Для решти людей цей овоч цілком безпечний.
Як готувати цвітну капусту
Цвітну капусту дуже легко додати до свого раціону в дуже різному вигляді. Для початку ви можете споживати її в сирому вигляді, що вимагає мінімальної обробки. Ви можете насолоджуватися сирими суцвіттями цвітної капусти, вмочуючи в соуси чи хумус, або ж кришити її в салати.
Цвітну капусту можна термічно готувати різними способами, наприклад, на пару, обсмажити, запекти чи пасерувати. У будь-якій обробці цвітна капуста чудово пасуватиме і як гарнір до м’яса чи риби, і як цілком самостійна страва.
Окрім того, ви можете замінити цвітною капустою зернові та бобові, приготувавши: “рис” із цвітної капусти, коржики чи тісто для піци, подрібнивши капусту в кухонному комбайні, хумус, пюре чи мак енд чіз.