Без глютену та вечері після 18.00. Міфи в харчуванні, в які варто перестати вірити

Зараз так багато інформації про харчування: про користь тих чи інших продуктів, про те, як правильно худнути, що в такому потоці можна загубитися. Найвірніше рішення – дізнатися правду в експерта. Що, власне, я і зробив. Дієтолог Світлана Фус розвінчала найпопулярніші міфи про харчування.

Дієтолог Світлана Фус Дієтолог Світлана Фус

Чи правда, чим менше жирів у продуктах, тим краще?

Їжа, яка надходить у наш організм, складається з трьох енергоносіїв: білки, жири і вуглеводи. І ми повинні розуміти, що організму потрібна певна кількість енергії на добу, у тому числі, і за рахунок жирів. Тому що є внутрішні органи, які повинні злагоджено функціонувати, незалежно від того, якої комплекції людина. Споживання енергії внутрішніми органами називається основним обміном. Жири потрібні для того, щоб працювали наші клітини і клітинні мембрани, легені, імунна система, репродуктивна функція. Крім того, якщо ми взагалі прибираємо жири з раціону людини в репродуктивному віці, вона може позбавити себе можливості в майбутньому мати потомство. При відсутності жирів в харчуванні погіршується стан шкіри, так як вона втрачає здатність утримувати вологу, починають страждати органи і тканини, як підсумок – набуваємо багато захворювань, які, можливо, не можна буде вилікувати.

Жири – важлива частина нашого раціону. Вони повинні бути в харчуванні людини і складати до 30% денного раціону, щоб усі процеси в організмі функціонували злагоджено і без збоїв.

Чи правда, якщо рахувати калорії, то зайву вагу не набереш?

Якщо ми вживаємо багато їжі, а витрачаємо мало енергії, звісно, такий спосіб життя впливає на набір ваги. Але, якщо в раціоні є і білки, і жири, і вуглеводи, людина відчуває себе нормально, наїдається з кожним прийомом їжі та не відчуває голод мінімум 3-4 години, то кожен раз рахувати калорії – це безглуздо. До того ж, важливо орієнтуватися на своє самопочуття. Наприклад, не обов’язково чітко з’їдати 2000 калорій у день. В якийсь день людина може з’їсти 1500 калорій, в іншій – 2500 калорій. Безумовно, якщо зменшити калорії, то організм буде виживати за рахунок внутрішніх ресурсів. Худнути людина, звичайно, буде, але ціна цьому буде висока.

Калорійна теорія дуже приваблива: здавалося б, менше їси і худнеш – все ясно й зрозуміло. Але такими діями ми уповільнюємо обмін речовин, а також робота організму змінюється в цілому.

мифы в питании

Чи правда, що з-за столу потрібно вставати з легким відчуттям голоду?

Розуміння про те, що ми наситилися дійсно приходить на 15-20 хвилин пізніше. Тому з-за столу не потрібно «викочуватися». Основне, що необхідно розуміти, щоб з’їденої порції їжі вистачило на 3-5 годин.

Чи правда, що після 18.00 їсти шкідливо?

У нас є час, який повинен проходити між прийомами їжі, тобто, харчові паузи, і вони не повинні бути менше 3 годин. Також є одна велика пауза – між вечерею й сніданком – і вона не повинна бути менше 12 годин.

Дуже важливий розподіл їжі протягом дня. У людини повинно бути 3-4 закінчених прийоми їжі без перекусів і постійного під’їдання. Якщо людина лягає спати о 00.00, то цілком допустимо поїсти о 19.00 або о 20.00, але тут важливо, що вона буде їсти і в якій кількості. І чи не один єдиний це прийом їжі за день.

Чи правда, що глютен – найстрашніший ворог?

Глютен – це білок, і він досить складно перетравлюється нашою травною системою. Є люди з явною непереносимістю глютену та з прихованою. У першому випадку, якщо людина з’їсть невелику кількість крупи, що містить глютен, то це відразу виллється в кишкові проблеми. Таких людей небагато.

Якщо людина не має проблем з переварюванням глютену, але його надходить дуже багато, то, звичайно, це теж може негативно позначитися на здоров’ї. Дуже важливо не зловживати продуктами, які містять глютен. Організму важко переварити велику їх кількість, і він буде якось реагувати на це. Можливо, і надмірною вагою.

Якщо людина розуміє, що глютенові продукти викликають в її організмі проблеми, то необхідно контролювати, скільки таких продуктів у її раціоні, а також здати аналіз, який підтвердить або спростує підозри.

Завантаження...