Плануючи подорож, важливо не тільки подумати про маршрут і розваги, а й подбати про їжу, адже правильний вибір продуктів зробить вашу мандрівку комфортнішою та збереже сили для відпочинку і пригод.
Які продукти брати в подорож
- Обирайте страви, які не мають різкого запаху та не потребують особливих умов зберігання. Відмовтеся від швидкопсувних продуктів.
- Найкращий вибір — просто непсувні продукти та страви, які смакують як у холодному та і теплому вигляді, добре зберігають структуру.
- Плануючи перекуси в подорож, складіть для себе список покупок — так ви нічого не забудете та уникнете зайвих витрат складіть для себе список покупок.
- Не забудьте подбати про напої.
- Подбайте про особисту гігієну — візьміть в дорогу вологі та сухі серветки, санітайзер для рук. За потреби захопіть також пакет для сміття, одноразові ложки або спеціальні столові прилади для подорожей.
- Плануючи поїздку потягом, автобусом або автівкою, завжди враховуйте час у дорозі, доступ до питної води та можливість перекусити в комфортних умовах. Раціональний підхід до харчування в дорозі — це і турбота про самопочуття, і приємніші враження від мандрівки.
Обираємо корисні продукти для мандрівки
Хоча різноманітні солодощі та солені снеки підкупають своєю зручністю, для довгої подорожі варто ставити у пріоритет своє здоров’я та самопочуття та робити вибір на користь здоровіших опцій.
- Фрукти та овочі — чудова альтернатива солодощам та ультраобробленим снекам. Вони багаті природними цукрами, клітковиною, антиоксидантами, мікроелементами, а ще сприятимуть підтримці водного балансу організму.
- Горіхи є природним джерелом енергії, омега 3 жирних кислот та фітостеролів.
- Кефір та йогурт без підсолоджувачів є джерелами якісного білка та корисних для кишківника пробіотиків.
- Цільнозерновий хліб, хлібці або галети з вівса є поживнішою та кориснішою альтернативою білому хлібу.
- Вілене м’ясо, джерки та копчені ковбаси — джерело протеїну, яке має довгий термін зберігання та не потребує особливого температурного режиму.
- Твердий сир — має довгий термін зберігання, містить корисні жири та невелику кількість білка.
- Чиста вода або чай в термосі замість солодких напоїв, щоб підтримувати організм зволоженим.
Як зберігати продукти в подорожі
Під час мандрівки не завжди є можливість дотримуватися температурного режиму зберігання харчів. Тому найкращим рішенням є перш за все обирати непсувні продукти з довгим терміном зберігання. Ось кілька порад, як зберігати їжу в подорожі:
Готові страви зручно пакувати в герметичні харчові контейнери. Переконайтеся, що кришка щільно прилягає до паковання — це збереже і ваші речі, і їжу.
Сендвічі та канапки зручно додатково загорнути у фольгу або пергаментний папір. Екологічніша альтернатива для паковання — вощані обгортки. Таким чином ваші руки залишаться чистими, а ще вам буде прибрати після трапези.
Фрукти та овочі краще помити, очистити та нарізати вдома, адже у дорозі у вас не завжди може бути доступ до чистої води.
Якщо ви часто подорожуєте автівкою, то слушною ідеєю є придбати термосумку. Завдяки особливому матеріалу, вона може підтримувати продукти охолодженими близько 2 годин (залежно від моделі та кількості охолоджувальних елементів) або ж зберігати тепло близько 3-4 годин.
Що не можна ввозити за кордон
Як що ваш маршрут передбачає перетин кордону, то слід обов’язково ознайомитися з правилами країни вашого призначення. Наприклад, у країни Євросоюзу категорично заборонено ввозити:
- м’ясні продукти (ковбаси, шинку, сало, сосиски, свіже чи термічно оброблене м’ясо)
- молочні продукти (сир, свіже молоко, кефір, йогурт)
- шоколад
- консерви
- картоплю
- не більше 5 кг свіжих овочів чи фруктів
- не більше 2 кг дитячого харчування
Якщо ви везете із щось зі списку вище, рекомендується з’їсти або викинути заборонені продукти до перетину кордону.
Варіанти страв для подорожі
Домашня гранола з вівсянки, сушених ягід та горіхів
Сендвіч з буряком, сиром та грудинкою
Мариновані яйця в соєвому соусі
Боул з гречкою, яйцями та огірком