Як сушити волоські горіхи вдома: три найпростіші способи

Осінь дуже щедра на гастродарунки. І волоські горіхи – один з найчудовіших. Якщо горіх на подвір’ї, то вважайте, що доля вас любить. Коли ж близькі чи сусіди пропонують вам зібрати трохи їх врожаю, навіть не роздумуйте та збирайте стільки, скільки зможете вмістити у своїх кошиках і відрах. Хіба залиште трохи для білок і пташок. Або просто завітайте до найближчого базару чи місцевого ярмарку, там ви точно знайдете цей скарб.

Так само як і яблучні чипси, волоські горіхи можуть бути простим перекусом між основними прийомами їжі, бо вони корисні й доволі поживні. А ваші страви з додаванням горіхів стануть ще смачнішими.

Кілька штук спробуйте з’їсти сирими, це смачно. Та у страви волоські горіхи додаються вже засушеними. Тримайте найпростіші способи, як висушити волоський горіх.

Як підготувати до сушіння волоські горіхи

Промийте горіхи під проточною водою, щоб позбавити від бруду та волокон. Розкладіть в один шар на столі, підстеливши паперові рушники чи пергамент, аби вони повністю просохли. Швидше буде, якщо ви їх періодично перевертатимете. Перед тим, як сушити, перевірте горіхи, чи не мають вони ознак плісняви. Таке може трапитися, якщо ви довго тримали їх сирими. Просто погляньте візуально та розколіть кілька штук, щоб переконатися, що всередині вони хороші.

Сушити волоські горіхи можна як цілими, так і очищеними, як вам більше до вподоби. Очищені ядра сушити трохи швидше, вони займають менше місця та вже одразу готові для перекусу. І так вам буде простіше контролювати процес. Якщо ж ви будете сушити горіхи цілими, радимо періодично розколювати один горішок, щоб оцінити, чи добре він просушений на даному етапі.

Як сушити волоські горіхи

Як сушити волоські горіхи в духовці

Розігрійте духовку до температури 45 градусів. Викладіть волоські горіхи в шкарлупі на деко. Якщо їх багато, кладіть впритул, але краще, якщо буде один шар – так вони висушаться рівномірніше. Поставте деко з горіхами у духовку на 3 години, залишивши дверцята трохи прочиненими, щоб виходила волога та до духовки потрапляло повітря. Потім збільште температуру до 70 градусів та потримайте горіхи ще приблизно 30 хвилин. Якщо побачите, що шкарлупа темнішає, діставайте раніше, аби ядра не пригоріли. Потім дайте горіхам охолонути за кімнатної температури. Для очищених горіхів часу знадобиться менше, орієнтуйтеся на колір: коли він трохи потемнішає, скуштуйте горішок і якщо вас все влаштовує, діставайте деко з духовки.

Як сушити горіхи в сушарці

Розкладіть цілі чи очищені горіхи у лотки сушарки та увімкніть її на 5 годин. Радимо періодично перегортати їх та міняти лотки місцями. Час може трохи варіюватися в залежності від потужності приладу та від того, сушите ви у шкарлупі чи ні. Також можна міняти лотки місцями, аби всі горіхи були добре підсушені.

Як сушити волоські горіхи в мікрохвильовій печі

Перед сушінням у мікрохвильовці волоські горіхи краще за все очистити від шкарлупи. Для цього можна скористатися спеціальним девайсом або трохи розбити молоточком для м’яса. Після цього викладіть ядра в один шар у посудину та поставте на 1-2 хвилини, увімкнувши найбільшу потужність. Якщо бачите, що луска сильно темнішає, вимикайте. Горіхи готові, коли луска легко відділяється і ядра мають легкий золотавий колір. За потреби повторіть процедуру кілька разів.

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...