Вареники на будь-який смак. Десять рецептів від Євгена Клопотенка

Вареники з картоплею та бринзою

Одна з причин любові до вареників – можливість вигадати різноманітні начинки. І у нас, українців, це добре виходить. Ми готуємо солодкі та солоні вареники, ліпимо з еластичного та пухкого тіста, варимо їх в каструлі чи робимо на пару. А ще намагаємося згадати, а як робила бабуся чи мама, щоб відтворити те, що так цінно, пригадати ті емоції, коли забігаєш, хватаєш вареничок, а вслід чуєш: «Обережно, він гарячий!». І я впевнений, що у кожного свій власний щемкий спогад.

Відверто кажучи, я не зустрічав несмачних вареників, бо найголовніший інгредієнт – це любов, з якою їх ліплять. Я пропоную величезну добірку рецептів вареників з різними начинками, щоб у вас була можливість обрати на свій смак, під певний настрій та подію. Ліпіть багацько, бо як показує досвід, якщо за столом збирається дружна сім’я, в мисці нічого не лишається. А ще рецепти стануть у пригоді на Масляну, бо українці традиційно на це свято готували саме варенички.

Вареники з пшеницею та маком

Вареники з пшеницею та маком

Скоріше за все, на поличці з крупами у вас не стоїть пшениця. Але я хочу це виправити, бо страви з нею – це справжній зв’язок з нашою рідною землею. Ви переконаєтеся в цьому, почавши готувати їх більше. До того ж, варити її швидше за бобові. Тому приготуйте пшеницю, поєднайте її з перетертим в макогоні маком та цукром та викладіть невеличку кількість на кожне кружальце тіста на кефірі. А потім приготуйте на парі. У вас вийдуть пухкі та ароматні вареники з пшеницею та маком – справжня смакота!

Вареники з сиром та гречкою

Вареники з сиром та гречкою

Кисломолочний сир – популярна начинка для солодких вареників. А мені захотілося її урізноманітнити ще одним нашим національним продуктом – гречкою. Вийшов цікавий та оригінальний смак, який ще більше підкреслив соус з вершкового масла та меду. А тісто пропоную зробити на кефірі, щоб вареники з сиром та гречкою вийшли дуже пухкими.

Вареники з макаронами та шкварками

Вареники з макаронами та шкварками

Я ж казав на початку, що для вареників можна вигадати будь-яку начинку, тому зробив найнеочікуванішу – змішав макарони зі шкварками. І що ви думаєте? Вийшло оригінально, смачно та й вчорашні макарони знайшли застосування. Якщо вам все одно важко уявити, як буде, просто приготуйте, щоб знайти відповідь. Подавайте вареники з макаронами та шкварками зі сметаною чи щоб було гостренько – з аджикою.

Вареники з вишнями на парі

Вареники з вишнями на парі

Такі пухкі та звабливі, вареники з вишнями на парі так і просяться, щоб їх вкусили. Тільки тут на вас чекає смачна пастка – сік почне стікати по ліктях. Як же соковито! Пропоную не прив’язуватися до пори року: влітку готувати вареники зі свіжих вишень, взимку – із заморожених. Повірте, буде однаково смачно.

Вареники з картоплею та бринзою

Вареники з картоплею та бринзою

Ще одна популярна начинка для вареників – відварена картопля, перетворена в пюре. Вона виходить дуже ніжною. Додайте до неї родзинку – рум’яні шкварочки для смаку та текстури та покришіть солону бринзу для оригінальності. І якщо вас колись запитають, як смакує Україна – уявіть цей дивовижний смак та спробуйте його описати словами. Готуйте вареники з картоплею та бринзою великими, як долоні, щоб з’їв пару та наївся!

Вареники з квашеною капустою

Вареники з квашеною капустою

Відкушуєте пухкий вареник, а всередині на вас чекає квашена капусточка. Децибели її хрумкості заважатимуть вести розмову за столом, тому просто закривайте очі та насолоджуйтеся. Занурюйте кожен у сметану чи домашні вершки, щоб смак став довершеним. Для вареників з квашеною капустою робіть заварне тісто – пухке, м’яке та еластичне.

Вареники з сиром та маком

Вареники з сиром та маком

Будете десь на базарі чи на ярмарку, обов’язково придбайте домашній кисломолочний сир великим шматком. Він дуже смачний та, зазвичай, солоденький. Якщо не знайдете такий, купуйте в супермаркеті той, що найвищої жирності. Потім змішаєте його з перетертим з цукром маком і у вас вийде неймовірно смачна начинка. А щоб ви не мали мороки з тістом, зробіть його заварним – воно еластичне та добре зліплюється. Подавайте вареники з домашнім сиром та маком з солодким соусом зі сметани та згущеного молока.

Вареники з кропивою

Вареники з кропивою

Для нас, українців, немає нічого дивного, щоб додавати кропиву у страви. Ми з нею готуємо смачні салати та перші страви, а я пропоную зробити вареники з кропивою, бо ця рослина – наш український аналог шпинату. Подайте їх з вишуканим та насиченим соусом на основі вершків та сиру брі. Смакота!

Вареники з абрикосами

Вареники з абрикосами

Якщо говорити про популярні начинки з фруктів та ягід – це полунична та вишнева, але хто створює тренди? Ми з вами, бо чим більше готуватимемо, тим краще. Я подумав, що визнання заслуговує й абрикос. Солодкі шматочки ідеально підійдуть для начинки у вареники. Беріть свіжі чи заморожені, додайте зовсім трішки цукру для соковитості та м’яти для свіжості. Якщо вдома є консервовані, спробуйте і з ними. Скажу чесно, вареники з абрикосами самодостатні та навіть не вимагають соусу, тільки трішки вершкового масла.

Вареники з консервованою квасолею

Вареники з консервованою квасолею

Напевно, найшвидша начинка для вареників, яку я вам запропоную – з консервованою квасолею. Все, що потрібно – викласти її з банки в миску, додати обсмажену цибулю та перебити блендером до однорідного стану. Вона гарно тримає форму, тому проблем із ліпленням вареників з квасолею не буде. І це основне – отримати задоволення від процесу.

Готувати – це просто!

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення