Відбивні. Найкращі рецепти та поради з приготування

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Відбивні – класична страва, добре знайома для нашої кухні. Хоча існує безліч варіантів відбивних, всі вони готуються за схожим алгоритмом. Важливо знати лише пару нюансів, щоб зробити дійсно смачне мʼясо. Зібрали для вас на одній сторінці найкращі рецепти відбивних та поради з їхнього приготування.

Яке мʼясо обрати

Будь-які смачні відбивні починаються з вибору якісного свіжого мʼяса. Залежно від виду мʼяса обираємо ту чи іншу частину тушки.

Курятина. Тут все просто, вам потрібне філе. Причому ми радимо брати саме філе курчати, а не курки, бо воно більш ніжне та смачне.

Свинина. Для відбивних підійде стегно, лопатка або ошийок. Обирайте мʼясо світло-рожевого відтінку з жировими вкрапленнями. Завдяки їм страва вийде більш соковитою.

Яловичина. Беріть філе, стегно або ростбіф світло-червоного відтінку, але краще, якщо це буде більш зріле мʼясо.

Індичка. Найкраща частина для відбивних – це грудинка. Обирайте свіже мʼясо кремового кольору з легким рожевим відтінком.

Баранина. Тут вибір для відбивних величезний. Це філе, стегно, нога та ошийок. Краще за все обирати мʼясо молодого ягня, бо воно ніжніше за текстурою.

Кляр для відбивних

Зазвичай відбивні смажаться у клярі, який також можна приготувати по-різному. Класична послідовність борошно, яйце та панірувальні сухарі. Але ви можете зробити кляр на кефірі або навіть пиві. Для першого рецепту потрібно змішати кефір, яйця, сіль, спеції та борошно. У випадку з другим змішуємо яйця, пиво, борошно, лимонний сік, крохмаль та сіль. Подекуди для панірування використовують кокосову чи мигдалеву стружку, а також кунжутне чи соняшникове насіння.

Чим відбивати мʼясо, якщо немає молотка

чим відбивати відбивні

Зазвичай для відбивання мʼяса використовують спеціальний молоток. Але якщо у вас його немає, це не привід відмовлятися від такої смачної страви. Просто візьміть скляну пляшку, качалку для тіста або навіть руківʼя ножа. Головне, накрийте мʼясо харчовою плівкою, перед тим як почати його відбивати. Завдяки цьому мʼясні кусочки не будуть розлітатися навсібіч, а саме мʼясо лишиться соковитішим. Памʼятайте, що битки потрібно відбивати ніжно, щоб мʼясо не просвічувалось.

 

Поради з приготування відбивних

відбивні

Спробуйте замаринувати битки у запашній олії разом зі спеціями десь за годину до смаження. Так відбивні вийдуть ще більш смачними. Якщо ви смажете мʼясо без панірування, соліть його вже у момент появи румʼяної скоринки, а не заздалегідь перед приготуванням. Це допоможе зберегти соковитість страви. Крім того, важливо добре розігріти сковорідку. Завдяки цьому скоринка на відбивних схопиться скоріше, а саме мʼясо вийде більш мʼяким та ніжним.