Сало — це не просто традиційний продукт, а справжній символ української кухні. Його цінують за ніжну текстуру, насичений смак і універсальність у використанні. Від простих канапок до вишуканих закусок — сало завжди займає почесне місце на нашому столі.
Види сала
Все сало можна поділити для зручності на кілька видів:
Свіже — термічно необроблений продукт, який підходить для відварювання засолювання, копчення, маринування, додавання у фарш та інші страви.
Засолене сало. Засолювання допомагає збільшити термін зберігання свіжого сала та покращує його смак. Разом із сіллю шматочки сала покривають також спеціями та прянощами. Засолювання можна виконувати як сухим методом, так і в за допомогою рідкого розсолу.
Варене або запечене сало — термічно оброблене сало, найм’якше серед усіх інших видів. Після відварювання продукт зазвичай натирають спеціями та часником, щільно загортають у фольгу або харчову плівку та додатково маринують в холодильнику 6-8 годин.
Копчене сало має чудовий аромат, прекрасно підходить для канапок та закусок. Готують його як методом гарячого, так і холодного копчення.
Запечене — сало натирають сіллю зі спеціями та запікають у духовій печі до м’якості.
Як зберігати сало
Усе сало, незалежно від методу оброблення, слід зберігати в холодильнику за температури +2-+4 градусів Цельсія.
Свіже сало при цьому зберігається за такої температури 3-4 тижні, копчене — до 12 місяців, а засолене 2-2,5 місяці.
Для довготривалого зберігання до 6 місяців сало можна зберігати в морозильній камері.
Як обрати смачне сало
Обираючи свіже сало, перш за все зверніть увагу на його колір: воно повинно мати світлий відтінок без плям, тоді як старіючи, сало змінює колір на жовтий чи сірий.
Якщо ви обираєте сало на ринку, то не соромтеся поцікавитися сертифікатом якості та зверніть увагу на дотримання продавцем санітарних норм.
Оптимальна товщина сала 4-5 см, а текстура має бути м’яка, щоб продукт можна було легко проштрикнути ножем.
Поживна цінність сала та скільки його можна їсти в день
У 100 г сала міститься приблизно 900 ккал – це досить виняткова поживна цінність! Але не існує якоїсь стандартної універсальної порції сала: визначаючи допустиму саме для вас кількість продукту, орієнтуйтеся на власну норму кілокалорій на добу. Більше про склад та користь сала можна дізнатися зі спеціальної статті.