
Найкращі рецепти паштету від Євгена Клопотенка

Хрумкий свіжий хлібчик та ніжний паштет — окремий вид задоволення. І приготувати таку смакоту вдома набагато простіше та доступніше, ніж вам може здаватися. Пояснюємо, що таке паштет, який він буває та ділимося найкращими рецептами.
Що таке паштет
Паштет — це намазка із дрібно перетертих м’яса, жиру та субпродуктів. Звичайні фарші включають фарш зі свинини, птиці, риби або яловичини; жир, овочі, трави, спеції та вино, коньяк або бренді. Його часто подають на або з хлібом чи крекерами.
Вважається, що страву придумали французи, і традиційно паштет готували як начинку для пирогів, а згодом почали в керамічній формі “теріні”. Слово паштет походить від старофранцузького слова “пате” (patete), яке позначало будь-який вид пасти та начинки для випічки.
У наш час, м’ясо та субпродукти для паштету відварюють або обсмажують заздалегідь, а потім подрібнюють в однорідну пасту за допомогою блендера чи м’ясорубки. До паштетів також можуть додаватися вершкове масло, спеції, крем-сир та невелика кількість коньяку або бренді.
Походження
Найімовірніше, люди почали готувати паштети не заради вишуканої страви, а просто як спосіб більш економно використати всі частини м’яса тварин, включно з субпродуктами. Коріння паштету можна простежити до сільської місцевості північної та центральної Європи й спершу він був скромною селянською їжею.
Види паштету
М’ясний. Найчастіше готується зі свинини або яловичини, з додаванням моркви, цибулі, вершкового масла та спецій. М’ясо з овочами обсмажується на сковорідці, а потім подрібнюється в однорідну пасту.
Курячий паштет готується за тим же принципом, що і м’ясний, але з курячого м’яса. Часто подається разом з соусом із журавлини.
З ліверу. Серця, шлуночки та печінка, найчастіше саме курячі, але можуть бути і яловичі, проварюються до готовності та згодом подрібнюються в однорідну пасту, з додаванням вершкового масла, спецій та інколи бренді.
Печінковий. Готується так само як і паштет з ліверу, але без додавання шлунків та сердець. При чому печінку можна поєднувати із м’ясом.
Терріни – це вид паштетів, максимально наближених до оригінального французького пате. Їхня особливість — запікання в духовці, у керамічній формі, а готуватися вони можуть із печінки, фаршу або рубленого м’яса, інколи із додаванням овочів.
Фуа-гра. Так, це той самий легендарний паштет з гусячої або качиної печінки, штучно збільшеної, шляхом відгодівлі птиці.
Грибний. Для смачного паштету зовсім не обовязково використовувати м’ясо. Гриби, цибуля, морква та спеції, інколи квасоля, обсмажуються та перебиваються у пасту із додаванням невеликої кількості олії або масла.