Пектин це — полісахарид, вид крохмалю, що міститься у всіх фруктах та ягодах. У кулінарії він використовується як загущувач, желюючий агент та стабілізатор для приготування мармеладів, конфітюрів, суфле, начинки для мусових тортів, стабілізації молочної піни та багато іншого.
Готовий, порошкоподібний пектин можна купити у спеціалізованих кондитерських магазинах. Але він також природньо виділяється під час приготування варення або мармеладу з фруктів.
Раніше ми також розповідали, що таке агар-агар — веганська альтернатива желатину.
Види пектину

- Жовтий (цитрусовий, яблучний пектин). Найбільш поширений вид пектину, який отримують з фруктів, найчастіше з яблук або апельсинів, завдяки чому він і отримав свою назву. Найчастіше використовується для приготування конфітюрів, варення та мармеладів. При чому яблучний пектин має темний відтінок, а цитрусовий — світліший та прозоріший, але обидва підвиди не застигають після повторного нагрівання.
- Пектин NH, який ще іноді називають термооборотним, через його здатність розчинятися при нагріванні та застигати при охолодженні. Чудово підходить для начинки мусових тортів та десертів, адже не відпускає воду після розмороження, а отже ваша начинка не потече. Дає більш тягучу, гнучку структуру, порівняно з яблучним (жовтим) пектином.
- Пектин FX58. Найбільш рідкісний вид, який використовують для приготування молочних або вершкових десертів, через його хімічну здатність взаємодіяти з кальцієм у складі цих продуктів.
Яку роль відіграє в організмі людини
Цікаво, що пектин продається не лише як інгредієнт десертів, але і як харчова добавка. А все через його хімічний склад, адже пектин — це пребіотик та клітковина, що майже не містить калорій та поживності. Він здатен позитивно впливати на травну систему, підживлювати мікробіом кишківника та покращувати показники рівня цукру в крові.