blank

Самобутня українська страва. Автентична каша «Зозуля»

  • Приготування
    1 година 40 хвилин
  • Порції
    4
  • Складність
    Легко

Ніжна та солодкувата на смак пшоняна каша з чорними вкрапленнями маку дійсно дещо нагадує рябеньку пташечку. В селі Дашківці, що на Вінниччині, вже три покоління готують неймовірно смачну кашу під назвою «Зозуля», яку довго томлять в печі, щоб досягти того самого, унікального смаку. Автентичним рецептом поділилася Стецюк Наталя Пилипівна, яка отримала його у спадок від своєї матері, а та – від своєї. Ви тільки уявіть, як одна страва може об’єднати та створити міцний ланцюг поколінь! Мені здається, в цьому наша українська сила та міць.

Щоб точно зберегти цей унікальний рецепт, його занесли до об’єктів нематеріальної культурної спадщини України. А ми з вами повинні частіше готувати кашу «Зозуля», ділитися нашим українським смаком з дітьми, близькими та друзями, бо страва існує, поки про неї пам’ятають.

Поради з приготування каші «Зозуля»

Пшоно – це цільне зерно, яке містить висівки, ендосперм та зародок, саме тому в його складі багато олій. Чим довше пшоно лежить, тим більш гірким воно стає через те, що олії окислюються. Але цього можна позбутися. Залийте пшоно окропом та залиште на 20 хвилин, потім рідину злийте та промийте кілька разів крупу під водою. А тепер вам знадобляться поради, як приготувати пшоно, щоб воно було смачним та ніжним.

Молоко та вершкове масло беріть жирне, щоб отримати максимально насичений та ніжний смак. Якщо маєте домашні молочні продукти, вони теж підійдуть.

Мак вибирайте у прозорому пакованні: так ви побачите, чи достатньо він чистий. Інколи приходиться його промити, щоб сміття, яке там може бути, піднялося на поверхню. А вже потім будемо його запарювати.

Цю кашу томлять в печі, але ми приготуємо її в каструлі на плиті. Повірте, вийде теж неймовірно смачно.

Як приготувати пшоняну кашу на молоці

Інгредієнти

Пшоняну кашу на молоці: покроковий рецепт

Крок 1

Пересипте 100 г маку в миску та залийте окропом. Залиште на годину.

Крок 2

Залийте окропом 350 г пшона та залиште на 20 хвилин. Потім відкиньте на дрібне сито, помийте та перекладіть до каструлі. Залийте крупу 1 л молока 2,5%. Доведіть до кипіння, періодично помішуючи, а потім зменште вогонь до середнього. Варіть 15-20 хвилин. Воно не повинно розваритися, крупинки мають бути приготовані до стану аль денте.

Крок 3

Мак відкиньте на дрібне сито та почекайте, поки вся рідина стече. Перекладіть до пшоняної каші.

Крок 4

Вбийте в миску 2 яйця, додайте 150 г цукру та збийте віничком до об’єднання. Цукор не весь розчиниться і це нормально на даному етапі. Влийте суміш в каструлю з пшоном та додайте 100 г вершкового масла 82,5%. Ретельно перемішайте, накрийте кришкою та зробіть маленький вогонь. Варіть ще 20 хвилин.

Крок 5

В кінці приготування додайте другу половину вершкового масла і знову ретельно перемішайте. 

Крок 6

Подавайте кашу «Зозуля» теплою до столу. За бажанням посипте зверху замоченими родзинками.

Готувати – це просто!

Відгуки

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Required fields are marked *

Читайте також

Завантаження...