Уявіть, що з листової капусти, рослинної олії, дрібки солі та цукру можна приготувати смачну, корисну страву на швидку руку. І це – тушкована капуста! Готують її як з білокачанної капусти, так і червонокачанної. Усе, що потрібно, – нарізати дрібними смужками чи пошаткувати на терці овоч, перекласти на розігріту пательню, додати рослинної олії й тушкувати на повільному вогні 15-20 хвилин. Враховуйте, що в процесі приготування капуста осяде, тому сміливо насипайте її в пательню з гіркою. Додайте дрібку солі, цукру, лавровий лист та подрібнений духмяний перець. Щоб капуста не смажилася, а саме тушкувалася, додайте третину склянки води. Вона поступово випарується.
Вживати можна як гарячий чи холодний гарнір, або робити начинкою для пиріжків, пирогів, зразів, вареників.
Якщо є охота, смак тушкованої капусти можна урізноманітнити. Не обмежуємо фантазію і кажемо – експериментуйте! Тушковану капусту готують з м’ясом курки, індички, кролика, яловичини чи свинини. Від обраного м’яса буде залежати смак та жирність страви. Також можна додати моркву, цибулю ріпчасту або порей, солодкий перець та чилі, баклажани, гриби, квасолю, кукурудзу або нут. Зроблять її смак пікантним різноманітні прянощі, спеції та інші інгредієнти, як, наприклад, пиво чи квас, кмин або фенхель, томати пелаті чи томатний сік, сметана або соєвий соус.
Тушкована капуста з різними видами грибів та кмином
Для цієї страви ми використали кілька видів грибів: печериці, сушені та заморожені білі. Ви можете себе не обмежувати у виборі – беріть ті, що вам до смаку чи ті, що є вдома. Якщо вам подобається кроповий аромат, не забудьте додати кмин чи фенхель. Тушковану капусту з різними видами грибів можна робити пісною з використанням оливкової чи соняшникової олії чи з додаванням вершкового масла, щоб отримати більш яскравий смак.
Тушкована капуста з пивом та копченими сосисками
Якщо тушковану капусту зробити з м’ясом, страва буде ситнішою. Але ми, аби зекономити час на приготування, обрали копчені сосиски. Також додали пиво, яке в процесі приготування випарувалося, але залишився його ледь помітний солодовий посмак. Ви можете використовувати квас. Ця страва буде ще смачнішою, якщо зробите мікс зі свіжої білокачанної капусти та квашеної. Тож, описати всі смаки та аромати важко, просто приготуйте тушковану капусту з пивом та копченими сосисками.
Тушкована капуста з чорносливом
Наші експерименти з тушкованою капустою привели нас до дуже незвичного поєднання – з чорносливом, волоськими горіхами та соком лимона. Вийшла насичена смаком страва з ледь помітним кроповим ароматом, бо ще додали кмину. Тушкована капуста з чорносливом – страва, для якої всі інгредієнти ви скоріше за все знайдете вдома. А якщо чогось і бракуватиме, то нічого, на смак це не дуже вплине. Головне мати капусту та чорнослив.
Тушкована червонокачанна капуста
Якщо можна тушкувати білокачанну капусту, то чому б не проекспериментувати з червонокачанною? Не бачимо перешкод! Ріжемо капусту та тушкуємо на соняшниковій олії з додаванням ріпчастої цибулі. Аби отримати не просто тушковану капусту, а вишукану страву, додайте фундук або будь-який інший горіх. Він надасть страві ту саму вишукану нотку. Для балансу смаку до тушкованої червонокачанної капусти додайте сік лимона.
Готувати – це просто!