Подорож на схід. Що таке рамен та як правильно їсти цю японську страву

Рамен

У найпростішому вигляді рамен — це пшенична локшина, поєднана з бульйоном, дуже популярна в японській, корейській та китайській кухні. У Японії приготування рамену та локшини до нього вважається справжнім мистецтвом, а люди готові стояти в довгих чергах, аби поїсти по-справжньому смачну локшину та бульйон. Рамен буває різних видів, а кожна місто, префектура чи регіон має свої регіональні особливості приготування культової страви.

З чого складається рамен

рамен

  • Бульйон. Зазвичай готується на сонові свинини, яловичини, курятини або риби, які довго виварюються (від двох годин до доби) та поєднуються з приправами для виразнішого смаку. Інколи бульйони можуть бути дуже легкими та прозорими, а інколи навпаки густішими та навмисно непрозорими. Спробуйте приготувати рамен зі свининою на особливому бульйоні, звареному з маринованої свинячої вирізки.
  • Локшина для рамена виготовляється з пшеничного борошна та спеціальної рідини кансуї — лужної мінеральної води, до складу якої входить питна сода (гідрокарбонат натрію). Також до локшини традиційно додають яйця та сіль. Що стосується форми та розміру, то локшина буває тонкою, товстою, прямою або хвилястою.
  • Топінги. Рамену часто урізноманітнюю різними начинками або топінгами. Ось найпопулярніші варіанти: свинина Чашу (смажена або тушкована жирна свинина, вимочена і припущена в солодкому соєвому соусі; подрібнена зелена цибуля; консервовані та ферментовані пагони бамбука (солоні та хрумкі на смак); відварені та розрізані навпіл яйця, інколи мариновані в соєвому соусі; паростки квасолі; морські водорості (норі або вакаме), гриби; бені шоґа (маринований у сливовому оцті імбир), кукурудза.

Таким чином, щоб приготувати рамен потрібно окремо зварити бульйон, окремо приготувати локшину та наприкінці поєднати їх з готовими топінгами безпосередньо у мисці перед подачею.

Як правильно їсти рамен

Чоловік їсть рамен паличками

Є різні підходи до поїдання рамену. Вважається, що аби по-справжньому відчути смак страви, важливо з’їдати локшину та бульйон водночас, але при цьому їсти швидко, аби локшина не розпарилася в гарячій страві. Тому традиційно рамен їдять за допомогою паличок та ложки: паличками ви захоплюєте локшину, а ложкою зачерпуєте рідину.

  1. Візьміть палички у домінанту руку (праву, якщо ви правша), а ложку візьміть іншою рукою.
  2. Змішайте локшину з топінгами. Візьміть локшину паличками та зачерпніть бульйон ложкою. Коли покладете до рота локшину та з’їжте її, а потім з’їжте також трохи бульйону.
    Потім візьміть паличками трохи начинки (топінгу) і з’їжте. Чергуйте локшину та начинку, коли їсте.
  3. Коли закінчите їсте локшину та начинку, зачерпніть залишки бульйону ложкою та доїжте його.
  4. Після закінчення страви, покладіть палички поруч з мискою або на край миски, але ніколи не кладіть їх досередини миски, адже це асоціюється з похоронним ритуалом та, як вважається, приносить нещастя.

Згідно з іншим підходом, починати їсти треба одразу з локшини, щоб вона не встигла розваритися в гарячому бульйоні. Тому слід нахилитися над мискою з раменом, або навіть підняти її на рівень грудей та, за допомогою паличок, спершу з’їсти локшину та топінги. А бульйон, що залишився в мисці можна з’їсти ложкою або ж просто випити.

Чи можна кусати локшину?

Локшина в рамені довга, тож у вас може виникнути спокуса відкусити частину. Так можна робити, за умови що ви не кинете залишки локшини назад у бульйон, а прихопите їх паличками.

А як щодо сьорбання?

Як їсти довгу локшину з бульйоном, не сьорбаючи? Насправді ніяк. І якщо на Заході сьорбання за столом вважається грубістю, сьорбання за поїданням рамену навіть заохочується. Це не лише допомагає злегка охолодити гарячий рамен, але сприймається як жест поваги до шеф-кухаря та показує, що ви насолоджуєтеся їжею.

Чи можна користуватися виделкою?

Вам може здатися зручнішим їсти довгу локшину з рамена за допомогою виделки замість паличок. Втім у середовищі традиційного японського ресторану така поведінка може вважатися грубою. Але якщо ви їсте рамен вдома — робіть так, як вам зручніше та насолоджуйтеся смаком страви.

Найпопулярніші види рамену

Місо рамен з різними начинками

Шою рамен. Мабуть, найпопулярніший вид рамену у світі. Шою означає соєвий соус, тож бульйон (зварений на основі курятини, яловичини, свинини або морепродуктів) має напівпрозорий коричневий колір та насичений аромат соєвого соусу. Локшина для шоб рамена зазвичай використовується тонка та хвиляста. Раніше ми показували, як приготувати шою рамен з куркою та яйцем.

Шіо рамен. “Шіо” в перекладі з японської означає «сіль», яка і є одним з основних інгредієнтів цього типу рамену. Бульйон зазвичай використовується курячий або свинячий, приправлений сіллю. Рамен виходить світлим, прозорим та відчутно солоним. Локшина при цьому використовується довга та пряма.

Місо рамен готується з курячого чи свинячого бульйону, з додаванням пасти місо як приправи. Тож рамен має темно-коричневий колір та насичений смак, і є досить поживним. При цьому начинка може бути використана різноманітна.

Рамен швидкого приготування поширений по всьому світу завдяки низькій ціні та простоті приготування. Локшина та приправи заливають на кілька хвилин окропом і можна їсти.

Тонкоцу рамен. Для цього типу рамену використовують бульйон, зварений на основі свинячих кісток, густий та непрозорий, а також пряма локшина.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення