Користь куркуми, про яку ви маєте знати

kyrkyma

Уявіть-но, понад мільярд людей в усьому світі щодня вживає куркуму! Будь-яку їжу ця спеція збагачує не тільки своїм апетитним кольором, а й теплим, ледь помітним пікантним посмаком. Якщо бачите гірчицю, вершкове масло чи тверді сири з золотавим відтінком – це, ймовірно, виробники додали порошку кореня рослини.

Куркума є справжнім скарбом для людей, які дотримуються здорового харчування. Її біологічні властивості підсилюють життєву енергію організму як чоловіків, так і жінок. В ній містяться всі вітаміни групи В та С, К, Е, йод, залізо, кальцій.

Поради дієтолога Світлани Фус Поради дієтолога Світлани Фус

Куркума – дуже корисна спеція. Її бажано вживати, якщо немає протипоказань чи алергічних реакцій. В ній міститься куркумін, речовина, якій приписують протиракову та антиоксидантну дію. Також куркумін має компоненти, здатні запобігати процесам старіння. Лише зауважу, що не слід їсти куркуму ложками, а додавайте її у раціон у невеликих кількостях.

svetlana-fus.com.ua

Яка користь куркуми для організму

kyrkyma_klopotenko

Куркума – консервант

Основним компонентом у рослини є жовтий пігмент куркумін. В Індії, де вирощують майже дев’яносто відсотків світового запасу куркуми, про його користь знають здавна. В аюрведі – індійській системі знань про здорове життя, її рекомендують вживати в їжу. Завдяки своїм антибактеріальним властивостям, жовтогарячий порошок подовжує термін придатності харчових продуктів. Це вкрай важливо для густозаселеної країни з жарким кліматом. Сьогодні серед науковців панує думка, що спеція, яку ми сьогодні використовуємо як підсилювач смаку, в майбутньому може замінити хімічні консерванти в харчовій промисловості.

Куркума – антиоксидант

Куркумин здатен нейтралізувати вільні радикали. Ба більше – цей пігмент стимулює діяти ще й інші антиоксиданти, які потрапляють до нашого організму. Саме тому куркума може вживатись для профілактики серцево-судинних захворювань, знижувати рівень поганого холестерину, регулювати артеріальний тиск та боротися з проявами цукрового діабету, алергії, астми.

Куркума – антисептик

В організмі людей жовтий пігмент куркумин блокує дію шкідливих бактерій, вірусів, різних запалень, що спровокують травми. Ці якості спеції корисні також для профілактики ракових захворювань, хвороб очей, запальних процесів у кишківнику, лікуванні псоріазу та загоєнні ран.

Як отримати максимум користі від куркуми

Щоб отримати максимум користі від куркуми, її важливо правильно вживати. Перед тим, як додавати у їжу, порошок бажано термічно обробити. Найпростіше розводити куркуму у стакані гарячого чаю або молока. Чай зі спецією смачний сам по собі, але у напій можна додавати також лемонграс, чебрець, гвоздику, корицю чи кардамон. Про те, які ще є варіанти і як правильно використовувати та зберігати спеції та прянощі, можна прочитати на нашому сайті.

В їжі куркуму варто поєднувати з корисними для здоров’я серця рослинними жирами, насінням та чорним перцем. В складі останнього є компонент піперин, з яким куркумин набагато краще засвоюється. Разом ці сполуки збільшують ефективність куркуми на 2000% [1].

Готувати – це просто!

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.