В Україні вирощується справжнє їстівне золото – пшениця. З цих пружних зерняток виробляють борошно, пшеничну крупу, манку та булгур, які ми їмо чи не щодня. Але вас теж дивує, що пшениця не надто популярна у своєму оригінальному варіанті? Адже готувати її так само легко, як рис, та швидше, ніж бобові. А про користь пшениці можна говорити й говорити. Вона містить вітаміни групи В, Е, D, а також каротиноїди, фолієву кислоту, антиоксиданти лютеїн та зеаксантин.
Українська кухня унікальна, вона цілісна, але при цьому має регіональне розмаїття. І ми пропонуємо вам спробувати страви із пшениці. Повірте, ви відкриєте для себе чимало нового і розширите щоденне меню.
Капусняк
Густий з насиченим смаком капусняк наче створений для холодної пори року, щоб зігрітися вже після перших двох ложок. Аби він вийшов поживним, приготуйте зі свининою і додайте зерна пшениці. З цієї є ж миті станеться диво – тепер вам захочеться готувати тільки за цим рецептом.
Вівсянка з пшеницею
Напевно, ви, готуючи в черговий раз вівсянку, думали, ну як би урізноманітнити її смак? Додані фрукти, горішки чи мед – це вже все було. Нас теж хвилювало це питання, тому ми створили дещо справді вишукане – для особливих сніданків, для найдорожчих людей, для зворушливих моментів, які мають лишитися у скрині спогадів. Приготуйте вівсянку з пшеницею, ніжним м’ясом індички та буряком.
Пшеничники
Є гречаники, а тепер ще з’являться пшеничники з фаршем, бо пшениця варта того, щоб опинитися в топових українських стравах. Уявіть, як ніжний фарш поєднується із пружними зернятками, а разом вони створюють соковиту страву. Їй пасує гарнір з пасти або овочевий салат. А нам подобається просто їсти виделкою, закусуючи свіженьким хлібом.
Вареники з пшениці
Якщо існував би конкурс на оригінальну начинку для вареників, українці б перемогли. Здається, що ви можете загорнути в тісто будь-що і в результаті отримаєте: «А добавка буде?». Пропонуємо зробити вареники з пшениці та маку і приготувати їх на парі, щоб надати їм ще більшої ніжності та пухкості. Потім поллєте ароматною олією чи розтопите вершкове масло, як забажаєте.
Ризото з пшениці
Все так само, як в класичному варіанті: насичений бульйон, гриби, біле вино. Але наразі візьмемо замість рису пшеницю. Це наче дають спробувати страву із закритими очима: щось знайоме, але разом з тим незвичне. Приготуйте і ви ризото з пшеницею, щоб здивувати себе і близьких. При подачі ще додайте тертого сиру для надання вершкового смаку.
Курка з пшеницею
Чим начинити курку? Фрукти, гречка, вершкове масло – це вже пробували? А тепер відварену пшеницю змішайте з родзинками та курагою. Сухофрукти віддадуть свою солодкість і крупі, і м’ясу. Вийде напрочуд ароматна страва. А ще ми помітили, як тільки готуємо щось з пшениці, настрій такий, наче ми зустрілися з давнім другом, який розповідає, що у нього все добре. Хочете відчути таке ж? Приготуйте курку з пшеницею в духовці так, щоб ніхто не зміг встояти перед її рум’яною скоринкою.
Кутя з пшениці
І не оминемо увагою чи не єдину страву з пшениці, яка щорічно з’являється на столах українців. Зерно на столі у Святвечір та Різдво символізувало достаток, а у поєднанні із медом – безтурботне солодке життя цілий рік. Слідуємо традиціям та готуємо смачну кутю з пшениці та маку. Для збалансування смаку радимо додати трішки лимонного соку, а для аромату, від якого не встояти, – цедру. Залиште кутю трішки настоятися, щоб всі смаки об’єдналися, а ви в результаті отримали справжню українську страву, в кожній ложці якої те, що кожен з нас має в душі – любов, турботу та натхнення жити у вільній країні.
Готувати – це просто!