Ідеальний час для сніданку – це перша година після пробудження, вважають спеціалісти зі здорового харчування. Фахівці стверджують, що ця обставина втримує під контролем наші гормони, що відповідають за відчуття голоду. Тож, якщо ви маєте звичку пізно прокидатися, не варто багато часу витрачати на приготування їжі. В нагоді стане наша добірка з п’яти рецептів смачних страв. Серед них є абсолютні хіти, щоб щоранку смакувати найоригінальнішими стравами – омлет, каша, млинці, яйця та, звісно, популярні сирники. Без останніх – ніяк, а надто, коли у нашому рецепті вони незвичайні, а із «секретним» інгредієнтом.
Млинці на сироватці
Напевне ваш родинний рецепт млинців неможливий без молока у холодильнику. Ми ж пропонуємо запастися молочною сироваткою, яка вірогідно залишається у вас після приготування кисломолочного сиру. Це економічно, бо рідину, замість того, щоб утилізувати, варто залишити для приготування на сніданок смачних млинців на сироватці. Хоча, правди ніде діти, ми особисто їли б такі млинці і на обід, і на вечерю.
Омлет тамагоякі
Приготувати японську страву на сніданок – це просто космос. Особливо це вразить вашого партнера, якщо ви готуєте та снідаєте разом. Треба заздалегідь купити яйця, соєвий соус та… баночку ікри минтая. Цей продукт не надто популярний, бо переважна більшість любить червону ікру лосося чи кети. Але ж минтай – риба, яку виловлюють в океані у промислових масштабах, тому що її не вирощують на рибних фермах. Відповідно, це ікра дикої риби, тож продукт і природний, і корисний. Додайте її до омлету тамагоякі й смак вас вразить.
Вівсяна каша з гарбузом
Вочевидь вівсяна каша – популярний сніданок. Але зараз на ринках і в супермаркетах продається ще один суперфуд, і це гарбуз. Приготуєте вівсяну кашу з гарбузом на сніданок і будьте впевнені, що зробили максимум для здоров’я. Гарбуз не тільки низькокалорійний, а й до пізньої весни не втрачає більшості своїх корисних властивостей. Додамо лише, що в нашому рецепті до вівсяної каші додається сирий гарбуз, нарізаний кубиками, потім карамелізований з додаванням кориці. Словом, смакота!
Боул с гречкою та яйцем пашот
Новітнє слово в словнику гурманів – боул. Ні, ні, не скрольте сторінку далі! Це слово не означає нічого надприродного, а перекладається з англійської як «глибока миска». В боулі має значення техніка розкладання у тарілці продуктів – вони в ній не змішуються, а обережно виокремлені один від одного. Для такої оригінальної подачі ми обрали улюблену багатьма гречку та яйце пашот. Ви здивуєтеся, але для боула ми гречку не варимо, а пропонуємо попередньо запарити крупу гарячою водою. Солоні оливки та зелень додадуть боулу з гречкою та яйцем пашот яскравості кольорів, щоб стимулювати апетит. Бо так само як розкладання продуктів у боулі, значення має і колористика їжі.
Сирники з маком
В рецепті наших сирників йдемо наперекір українському прислів’ю «Згадай мак, та їж так». Мак, який в давні часи господині додавали до більшості солодких страв, зараз призабутий. Ми усунули історичне забуття та прикру кулінарну несправедливість і додали мак у сучасну версію популярної страви, зробивши солодкі сирники з маком. Вийшло оригінально та смачно.
Готувати – це просто!