Незважаючи на те, що сочевиця – один з найдревніших продуктів харчування, в Україні вона недооцінена і не надто популярна. А даремно. Із сочевиці можна приготувати чимало смачних, поживних та корисних страв. Її додають у супи, салати, печеню, готують із м’ясом, овочами, роблять начинку для пирогів та пиріжків. Смакуватиме сочевиця й відвареною з додаванням вершкового масла, як гарнір до м’ясних та рибних став.
Як правильно готувати сочевицю
На полицях супермаркетів і базарах найчастіше продають червону, зелену, чорну, жовту та коричневу сочевицю. Яку використовувати, залежить від страви. Червона сочевиця швидко готується – до 15 хвилин та добре розварюється, тож, ідеальною буде для крем-супів, пюре чи запіканок. Зелена, коричнева та чорна добре тримає форму, але готується довше за червону – 20 хвилин.
Якого б кольору ви не обрали сочевицю, її не потрібно замочувати. Всипте в каструлю чи сотейник, промийте, залийте холодною водою в пропорції 1:3, тобто, 1 стакан сочевиці та 3 стакани води. Ставте на вогонь. Як закипить – зменшуйте вогонь до маленького та не накривайте кришкою. Зверху буде з’являтися пінка та це нормально. Просто зберіть її ложкою. Якщо є бажання, замість води використовуйте овочевий, м’ясний чи грибний бульйони. Щодо спецій, то достатньо буде лише солі. Якщо хочете, можете додати 1-2 зірочки бодяну, аби страва була більш ароматною.
Ми підготували для вас добірку страв із сочевиці та з мінімальним використанням інгредієнтів.
Котлети із сочевиці з горохом
Котлети можна робити не лише з м’яса. Добрий його замінник – бобові. Ми використали сочевицю, зелений горошок, картоплю, цибулю та моркву. Ще додали кмину, аби був кроповий насичений аромат та смак. Котлети з сочевиці смакують з йогуртовим соусом. Якщо у вас його немає в наявності, використовуйте сметану чи можна обійтися без соусу. Подавайте котлетки з овочами чи улюбленою кашею.
Пастуший пиріг
Мабуть, ви не раз куштували пастуший пиріг із м’ясом. Ми вирішили замінити його сочевицею, яка теж багата білком, але рослинного походження. Отримали вегетаріанський пастуший пиріг з насиченим смаком, який швидко та просто готувати. Ви можете спрощувати рецепт: печериці замінити будь-якими іншими грибами чи зовсім їх не використовувати.
Сочевиця зі шпинатом та яйцем пашот
Сочевиця зі шпинатом та яйцем пашот – смачний та простий сніданок. Незважаючи на користь шпинату, він теж залишається непопулярним продуктом харчування і ми закликаємо ситуацію змінювати. Для цієї страви використовуйте будь-який шпинат – свіжий чи заморожений. Сочевицю беріть ту, яка добре тримає форму після приготування. Ідеально – зелену. Із яйцем пашот, думаємо, проблем не буде. Просто закип’ятіть воду, вбийте яйце у сито, трошки потримайте, щоб зайва рідина пішла та акуратно опустіть яйце в воду. Готуйте 2-3 хвилини.
Сочевичний суп
Ми обожнюємо крем-супи за те, що їх можна готувати практично зі всього, що є в холодильнику. Міксувати різні овочі та знаходити нові смаки. Ми зробили крем-суп із сочевиці, цибулі порею, моркви, томатного соку та прянощів. Ви можете використати звичайну цибулю та прянощі до смаку. Суп із сочевиці вийшов дуже пікантним та ароматним. Спробуйте й ви приготувати.
Салат з сочевицею та сиром фета
Ми зробили салат із сочевицею, томатами чері, сиром фета та руколою. Заправка теж дуже проста – олія та бальзамічний оцет. Ви можете спрощувати рецепт. Основне в ньому використовувати сочевицю та фету. Якщо немає бальзамічного оцту, пропонуємо взяти сік лимону чи столового оцту 9%.
Готувати – це просто!