У дитинстві, описуючи ідеальне літо, ми кажемо про багато морозива, друзів і сільських пригод у бабусі, трішки старшими мріємо про море, але по-справжньому дорослими ми стаємо тоді, коли в планах і бажаннях на літо з’являється консервація. Ну бо як же, мариновані томати самі себе не приготують, а вже за кілька місяців за баночку таких всі, хто літо проводив поза кухнею, будуть готові душу продати. Тому рецепти маринованих томатів накопичуються, оновлюються та випробовуються – усе для найкращого результату та різноманіття смаків. Із наших 10 рецептів ви ж можете обрати кілька улюблених чи спробувати всі, закривши трішки кожного виду для визначення фаворита. Хай там яку стратегію оберете, готуйте стерилізовані банки, кришки, помідори та натхнення – буде мариновано і смачно!
Мариновані помідори без оцту
Почати варто з чогось абсолютно класичного, не обтяженого додатковими смаками, тому готуємо мариновані помідори без оцту на трилітрову банку. Спеції тут найбільш базові – без витребеньок, тому помідори зберігають свій приємний літній смак. Цей рецепт – хороша відправна точка для всіх подальших експериментів з формами та смаками маринування.
Мариновані помідори дольками
Ці ніжні мариновані помідори дольками так само не мають в своїй рецептурі оцту та складних спецій, окрім хіба що гвоздики. Завдяки маринуванню часточками, томати гарно насичуються смаком маринаду, а їсти їх значно легше та акуратніше, ніж цілі. А ще такі помідори можна додавати в салати, адже вони вже зручно нарізані, а смаком не перебиватимуть решту інгредієнтів.
Томати пелаті у власному соку
Наполеглива рекомендація приготувати томати пелаті у власному соку пов’язана із універсальністю такого продукту. Річ у тім, що пелаті – дуже частий інгредієнт різних страв, адже такі томати гарно зберігають натуральний смак, а завдяки очищенню легко додаються в соуси, супи, рагу чи інші страви. Тому таких баночок краще закрити побільше.
Мариновані помідори з цибулею та гірчицею
Якщо ви любите цибулю, готуйте ці мариновані помідори з цибулею та гірчицею. Цибуля надає томатам свого легкого посмаку, а зерна гірчиці роблять закуску трішки пікантнішою. До речі, помідори свій смак цибулі також віддають, тож ви отримуєте консервацію два в одному.
Невеликі помідори у власному соку
Цьогоріч чимала частина команди Євгена Клопотенка долучилася до сезону консервації, а тому на сайті з’явилися улюблені сімейні рецепти. Наприклад, ці помідори у власному соку – надбання команди. Завдяки малому розміру, ці томати ну дуже добре промариновуються, а тому кожен маленький помідорчик тішить яскравим смаком.
Гострі помідори за рецептом мами Євгена Клопотенка
Без перевірених рецептів від мами нікуди не дітися, а в неї їх є кілька і всі чудові. Якщо ви любите пікантні смаки, приготуйте ці гострі помідори за сімейним рецептом з перцем чилі та морквою. Гострота тут досить помірна, тому фанатам обпікаючих страв радимо додавати більше чилі.
Консервовані томати з кетчупом «Чилі»
Якщо у власному соку томати маринуватися можуть, то що зупинить нас помаринувати їх у кетчупі? Цей рецепт – альтернатива гострим помідорам від мами, адже консервовані томати з кетчупом «Чилі» мають ніжнішу текстуру та не такий перцевий смак. Для насиченого аромату в рецепті також є листя смородини, насіння та парасолька кропу.
Солодкі мариновані помідори на 3-літрову банку
У маринуванні овочів є ось ця диференціація на солоні та солодкі продукти. І якщо більшість томатів таки тяжіють до солодких, ці мариновані помідори на 3-літрову банку – безсумнівно найтрадиційніший солодкий варіант. Звісно, це вам не десерт, хоча варення з помідорів готувати теж можна. Але солодкавий смак цих томатів ідеально доповнюватиме солоні закуски та страви, створюючи балас.
Мариновані помідори з морквяним бадиллям
Консервовані томати часто отримують різне бадилля та листя, щоб насититися ароматом і смаком зелені. Мама Євгена Клопотенка найбільше любить готувати мариновані помідори з морквяним бадиллям, ідеально застосовуючи безвідходне виробництво. Бадилля цього овоча гарно вписується до решти томатних спецій, створюючи легкий приємний смак закуски.
Томати у власному соку
Ми вже мали очищені пелаті, дрібні томати у соку, а тепер – томати у власному соку за класичним рецептом. Обирати тут можна і коктейльні і звичайні томати, пружніші лишаться цілими, м’якші – підуть на сік. Маринуючись самі в собі, вони максимально зберігають літній смак, котрим ми насолоджуємося зараз.
Маринувати і готувати – це просто!