Які ж вони гарячі. Найгостріші перці світу

Поговоримо про найпристрасніші прянощі, які здатні додати темпераментності будь-якій страві. Гострі перці. Вони бувають різних форм, розмірів та смаків. Якісь ви точно знаєте, а інші, можливо, стануть для вас відкриттям.

Ми умовно поділили перці на надгострі, пікантні та пекучо-гарячі. Цікаво, що пекучість перця вимірюється за шкалою Сковілла. Названа вона на честь детройтського фармацевта Вілбура Сковілла. Ця героїчна людина першою почала вимірювати гостроту перців методом порівняння смаків.

Причиною гарячого темпераменту перців є речовина капсаїцин. Чим її більше, тим виразніша пекучість. Найбільше її – в перетинках та насінні. Прагнете максимальної гостроти? Використовуйте перчики повністю. А якщо потрібна помірність, то видаляйте їх перед приготуванням. Додавайте різні види перцю в м’ясні та рибні страви, робіть маринади та соуси, доповнюйте смак вже готових страв та надавайте багатогранності смаку випічці.

Пірі-пірі

Пірі-пірі

Цей вид перцю не так давно «мешкав» у дикій природі, але з часом його одомашнили. Пірі-пірі ще називають поетично «африканське пташине око». Цей перець дрібний за розміром та не настільки пекучий, щоб онімів язик, але теж доволі пристрасний. Найчастіше його можна зустріти в червоному чи зеленому кольорі. А якщо доходить своєї природньої зрілості, стає фіолетовим, але не менш пекучим. Він продається в маринованим, сушеним та свіжим. А ще можете зустріти соус з назвою пірі-пірі. Спробуйте.

Каєнський

Каєнський

Цей вид гострого перцю буває червоного та зеленого кольору. Сезон його збору його дуже короткий, саме тому у світі його важко знайти в свіжому вигляді. Але в сушеному та меленому він досить доступний в наших магазинах. Ще його часто додають у суміші з іншими спеціями, наприклад, з паприкою.

Перець табаско

Перець табаско

Напевно ви знаєте чи куштували пекучий соус з назвою цього перцю. Зазвичай, його додають зовсім трішки, щоб отримати вражаючу гостроту. В його основі, як ви вже здогадались, перець табаско. З нього зрізають лише хвостики та повністю перетирають із сіллю і додають оцет – ось і соус. Додавайте його вже до готових страв чи спробуйте використати у печеню чи овочеве рагу.

Перець серрано

Перець серрано

Перець серрано – це підвид перцю чилі. Він може бути різних кольорів: червоним, зеленим, помаранчевим та коричневим. Але найбільш цінується недоспілий зелений. Цей перець неймовірно гострий з обпікаючим смаком. У нього є особливість – чим менше стручки, тим вони пекучіші. В найближчому магазині ви його не знайдете, але з легкістю зможете замовити в онлайн-магазинах у свіжому вигляді чи сушеному.

Халапеньйо

Халапеньйо

Перець халапеньйо за розміром до 9 см. Він має середній рівень гостроти. Його збирають зеленим, бо коли він дозріває та змінює колір на червоний, то знецінюється, втрачаючи свою вибухову гостроту. В їжу його використовують свіжим, тушкують та готують на грилі, щоб потім додати в соуси. У нас ви можете зустріти цей перець маринованим в банках або сушеним, цілим чи меленим.

Перець чилі

Перець чилі

Найдоступніший гострий перець в Україні – чилі. Його можна придбати свіжим, пластівцями чи меленим. Він добре росте в нашому кліматі на грядках и просто в горщиках на підвіконні. Перець чилі дуже гострий і ця його якість стане у пригоді для приготування чилі кон карне, аджики та капусти кімчі.

Пробуйте різні смаки, ставте кулінарні експерименти – це додає в життя нових приємних вражень.

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...