Як зробити родзинки в домашніх умовах: найпростіші способи

В родзинках концентрується уся накопичена виноградом користь і смакота. Завдяки цьому їх так полюбляють додавати у різноманітні страви: м’ясо, плов, салати, компоти, не кажучи вже про випічку. Саме з родзинками страви смакують по-особливому.

Якщо ви любите родзинки, як любимо їх ми, то точно захочете зробити в домашніх умовах. Ми вже розповідали, як засушити фрукти та ягоди на зиму, а тепер настав час сушити виноград.

Який виноград обирати для родзинок?

Тут згодяться будь-які сорти винограду, головне, щоб він був солодким. Світлі родзинки виходять з зеленого винограду, а рожеві або червоні ягідки створюють темні родзинки.

З безкісточкових виноградин ви отримаєте м’якенькі родзинки, їх зручніше їсти та використовувати у випічці. Але й з кісточками вони смакуватимуть добре, тільки трохи хрускотітимуть при жуванні. Чудово підійдуть для компоту, бо роблять його більш насиченим.

Де сушити родзинки?

Робити родзинки в домашніх умовах можна в спеціальній сушарці або духовці. Процес приготування може зайняти від 30 до 48 годин, тому зважайте на витрати еклектрики та газу. Хоча сучасні сушарки досить економічні, в них можна покласти одразу багато лотків, і сушити чималу порцію винограду одразу. Читайте інструкцію до приладу, там є підказки.

Цей метод сушіння є давнім і він не лише дуже тривалий і непростий, але й підходить тільки для літнього сезону.

Як зробити родзинки в домашніх умовах: найпростіші способи

Як підготувати виноград?

Мити виноград чи ні залежить від способу приготування родзинок. Він буває вологим чи сухим.

Для сухого мити не потрібно. Лишень акуратно обірвіть ягідки з грона, ретельно передивіться кожну з них, вибираючи тільки цілі, без вм’ятинок та темних вкраплень. Обов’язково позбавтеся від усіх смітинок.

Для вологого способу виноград треба обережно промити проточною водою, а потім опустити на 10 хвилин у розчин води із содою. Для цього в 1 л води розчиніть ½ ч. л. харчової соди. Потім ще раз промийте виноград та дайте йому висохнути, розклавши на рушник.

Лужне середовище у цьому випадку прискорює процес сушіння на кілька годин, бо тоді в шкірці виноградин з’являються маленькі тріщинки, і вони швидше віддають вологу під час сушіння.

Обидва способи підходять і для сушарок, і для духовок.

Приготування родзинок в сушарці

Цей підхід найбільш зручний. Потрібно лише розкласти ягоди в лоточки та увімкнути прилад. Для більш рівномірного сушіння, лоточки варто періодично міняти місцями.

Точний час приготування у сушарці залежить від сорту винограду та потужності приладу. Цей процес може зайняти до 48 годин. Орієнтуйтеся на зовнішній вигляд родзинок: якщо бачите, що вони майже готові, але ще трохи м’які, дістаньте їх з сушарки та залишіть «доходити» за кімнатної температури.

Це найпростіший рецепт родзинок.

Родзинки в духовці

Розігрійте духовку до температури 70 градусів. Викладіть виноградини на деко, застелене пергаментом, в один шар. Поставте їх у теплу духовку, залишивши дверцята трохи прочиненими – так швидше буде випаровуватися волога. Можна сушити одразу декілька дек ягід. Періодично перевертайте ягоди, аби волога виходила рівномірно.

Процес може зайняти до 30 годин. Тому робіть перерви у приготуванні в кілька годин, аби не перенавантажувати духовку. За можливості, використовуйте таймер.

Приготовані будь-яким зі способів родзинки викладіть на рушник чи пергамент, аби вони охолонули та трохи провітрилися. Зберігайте у герметичних скляних банках.

Кілька корисних цікавинок

  • Родзинки можуть бути більш м’якими й вологими або сухішими. Якщо ви хочете довше їх зберігати, то сушіть, поки не випарується вся повністю волога, а як плануєте використовувати найближчим часом, залиште виноградинки трохи вологішими.
  • Розмір родзинок може бути різним, в залежності від винограду.
  • Під час сушіння з ягід випаровується приблизно 85% води, всі корисні речовини та цукор при цьому залишаються.
  • Відтінки смаків родзинок з винограду різних сортів будуть відрізнятися. Тому не варто зупинятися на одному, зробіть асорті та насолоджуйтесь смаком.

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...