Найсмачніший хліб – щойно спечений. Хрусткий зовні та неймовірно м’якенький всередині. Впевнені, що ви теж радієте, коли потрапляєте на нову партію ароматних хлібин і багетів у супермаркеті. Інколи під впливом цього запаху, ми купуємо забагато хліба, і тоді треба думати, як його зберегти. А наразі, коли в країні бувають проблеми с постачанням продуктів, природнім є бажання мати трохи хліба в запасі. Тож зібрали для вас рекомендації, як зробити стратегічний запас. А вирішите самі пекти, у пригоді буде рецепт домашнього хлібу, щоб приготувати як в духовці, так і в хлібопічці.
Правила зберігання хлібу
Хліб добре зберігається у хлібниці в оригінальному герметичному пакованні, поліетиленовому пакеті та загорнутим у пергаментний папір в кілька шарів. Основне – щоб до нього не потрапляла волога, а сама хлібниця не мала залишків хліба. Тому перед тим, як класти туди нові буханці, протріть її оцтом та добре просушіть. Якщо у вас два види хліба – чорний та білий, не кладіть їх поруч без паковання, бо це призведе до швидкого псування обох продуктів. Також для зберігання підійде чиста та суха металева каструля з кришкою.
Чи спробуйте, як робили наші пращури: загорнути хлібину в натуральну тканину в кілька шарів, як-то льон, або придбайте спеціальний мішечок. В цьому випадку хліб довго буде зберігати свою свіжість, не буде черствіти та пліснявіти.
В холодильнику. Хліб добре зберігається в холодильнику, адже низькі температури – некомфортне середовище для розвитку дріжджових бактерій. Загорніть хліб в декілька шарів в пергамент, а потім складіть у герметичний пакет або візьміть простий поліетиленовий, тільки добре зав’яжіть. Це потрібно для того, щоб він не увібрав запахи холодильника та не черствів. Таким зберіганням ви зможете подовжити термін придатності хліба до двох тижнів. Потім, щоб повернути хлібу м’якість, розігрійте в мікрохвильовій печі, поставте на кілька хвилин в духовку чи потримайте трішки над паром.
В морозильній камері. Наріжте хліб скибочками, складіть в герметичний пакет та зберігайте в морозильній камері. Це дуже зручно: дістаєте необхідну кількість шматочків, розкладаєте на дошці чи тарілці, даєте розтанути і все – можна їсти. Заморожений хліб не буде таким м’яким, як щойно куплений, але точно не втратить свої смакові якості. Його теж можна ще розігріти у мікрохвильовці чи духовці, тоді він буде більше схожий на свіженький. За бажанням заморозьте і цілі хлібини. Але після того, як вони розтануть, краще з’їсти за один день. Зберігати хліб у морозилці можна до трьох місяців.
Зробіть сухарі. Якщо бачите, що термін придатності хліба добігає кінця, то робіть сухарі. Хоча сушити хліб можна і не задля збереження. Це ж просто смачно і як перекус, і як доповнення до супів та салатів. Солоненькі, солоденькі, гострі чи пряні – готуйте на ваш смак. Найкраще для сушіння використовувати газову чи електродуховку, але якщо у вас наразі з цим проблеми, то просто розкладіть шматочки хліба на пергамент або деко так, щоб відстань між ними була 2 см. Додайте прянощі, сіль, цукор за смаком. Залиште сушитися в добре провітрюваному сухому приміщенні. Через два дні зможете їсти смачні домашні сухарі та додавати в перші страви.
Готувати – це просто!