blank

На вершині щастя: смачні фаршировані баклажани з яловичиною та сулугуні

  • Приготування
    50 хвилин
  • Порції
    2
  • Складність
    Помірно

Фаршировані баклажани вже давно стали своєрідною класикою. Чудово й те, що начинку можна обрати будь-яку до смаку. Цього разу ми зупинилися на поєднанні м’яса та овочів – бездоганне рішення для обіду чи вечері.

Смачні соковиті половинки баклажанів начинені овочами та яловичим фаршем з рум’яною скоринкою з сиру сулугуні – чудова закуска та безпрограшна основна страва. Дуже проста в приготуванні та доступна.

Що ми знаємо про баклажани?

Ми вже так звикли готувати смачні страви з баклажанів, що вважаємо його своїм овочем. Він росте на наших городах та продається на базарах щосезону. Між тим, батьківщиною баклажана є Індія і Бірма, де нині росте дикорослий вид цього овочу. В європейську кухню баклажани потрапили за часів арабської експансії в Європу, але не відразу підкорилися місцевим городникам. Його вирощували й споживали неправильно, це призвело до отруєнь. Упередження призвели до того, що до початку XIX ст. європейці не ризикували їсти баклажани. Як добре, що з часом люди освоїли його вирощування та сьогодні ми можемо насолоджуватися цим овочевим смаком.

Поради з приготування фаршированих баклажанів з яловичиною

Для запікання із начинкою краще за все шукайте молоді баклажани невеликого розміру. Звісно, можна брати й крупніші, але маленькі все ж практичніші для порційної подачі. Яловичий фарш становить більшу частину начинки. Можна купити готовий, але краще зробити його самостійно. У магазинному варіанті часто буває забагато жиру. Якщо хочете експериментувати, можна взяти мікс з кількох видів м’яса. Але фарш треба додавати саме сирим. Так буде більш соковито, до того ж начинка буде краще тримати форму. Щодо овочів, не обов’язково обмежуватися нашим набором, беріть будь-які інші до смаку. Це ж стосується і спецій. Просто довіртеся своїм смакам!

Як приготувати фарширований баклажан з яловичиною

Інгредієнти

Фарширований баклажан з яловичиною: покроковий рецепт

Крок 1

Увімкніть духовку, аби розігрівалася до температури 180 градусів. Ретельно помийте невеличкий баклажан, вагою приблизно 250-260 г, хвостик відрізати не потрібно. Розріжте овоч на дві рівні половинки та за допомогою ложки дістаньте м’яку частинку. Зробіть своєрідні «човники».

Крок 2

М’яку частину баклажана наріжте довільними шматочками. Очистьте моркву та цибулину. Моркву натріть на тертці з великими отворами, цибулину наріжте середніми кубиками.

Крок 3

Розігрійте пательню з 2 ст. л. соняшникової олії. Викладіть спочатку цибулю та обсмажте кілька хвилин, доки вона не стане м’якою. Додайте баклажани та моркву. Посоліть і поперчіть до смаку, перемішайте.

Крок 4

Подрібніть ножем 50 г волоських горіхів, додайте на пательню разом із 1 ч. л. хмелі-сунелі. Перемішайте та смажте на середньому вогні протягом 5 хвилин.

Крок 5

Натріть 100 г твердого сиру сулугуні на тертці. Обсмажені овочі викладіть у миску та додайте 150 г яловичого фаршу. Добре перемішайте.

Крок 6

Розділіть начинку на дві частини та викладіть у половинки баклажана. Залиште трохи місця з країв. Викладіть начинені баклажани у форму для запікання чи на деко, застелене пергаментом, посипте натертим сиром.

Крок 7

Поставте у розігріту до 180 градусів духовку на 20-25 хвилин. Дайте трохи охолонути та подавайте.

Готувати – це просто!

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Required fields are marked *

Читайте також

Завантаження...