Користь меду – дві ложки щодня зменшують ризик серцево-судинних захворювань

Про користь меду говорили ще наші прабабусі, та й хто в дитинстві не лікувався теплим чаєм або молоком з медом. Але ми так часто чуємо пересторогу щодо солодкого, що вирішили поцікавитеся, чи справді мед може нашкодити. Раді, що вчені проводять дослідження і шукають відповіді на питання. І наразі довели, що мед може бути важливим у профілактиці кардіометаболічних ризиків, тобто, ймовірних захворювань серцево-судинної системи. До такого висновку прийшли вчені з Університету Торонто.

Як проходило дослідження користі меду та які висновки?

Користь меду

Проведено 18 випробувань акацієвого меду та конюшинного. У досліджені взяли участь більше ніж 1100 учасників. Середня добова норма споживання становила 40 г, що дорівнює двом столовим ложкам. А середня тривалість досліджень – вісім тижнів.

Проаналізувавши отримані дані, вчені зробили висновок, що мед, з’їдений натще, знижує рівень глюкози в крові, загальний та «поганий» холестерин, тригліцериди та маркер жирової хвороби печінки, а ще підвищує рівень «хорошого» холестерину. Це говорить про те, що цей продукт є корисним для зменшення ризику виникнення проблем із серцево-судинною системою.

Дослідники підкреслили, що це дивовижно, бо мед приблизно на 80 відсотків складається з цукру. Але мед – це не просто цукор.

«Мед також є складною композицією звичайних і рідкісних цукрів, білків, органічних кислот та інших біологічно активних сполук, які, швидше за все, корисні для здоров’я», – підкреслив Таусіф Хан, старший науковий співробітник дослідження та науковий співробітник у галузі дієтології медичного факультету Університету Темерті.

«Експерти з питань охорони здоров’я та харчування вже давно кажуть, що «будь-який цукор є цукром», – зауважив Джон Сівенпайпер, головний дослідник і доцент кафедри харчових наук і медицини в університеті. – Але результати показують, що це не так, і варто припинити позначати мед як вільний або доданий цукор в дієтичних рекомендаціях».

Чи не знижує свої корисні властивості мед при нагріванні?

Напевно, вас цікавить питання, чи можна нагрівати мед, наприклад, додавати його в тісто, чай, готувати солодкі соуси для м’яса? Жодних доказів щодо шкідливості нагрітого меду сучасна наука не має. Але, як зазначають вчені, якщо його нагрівати до 65 градусів упродовж 10 хвилин, то деякі свої корисні властивості мед таки втрачає.

«Ми не кажемо, що вам слід почати вживати мед, якщо ви наразі уникаєте цукру», – каже Хан. – «Але якщо ви використовуєте столовий цукор, сироп або інший підсолоджувач, заміна цукру на мед може знизити кардіометаболічні ризики».

Завантаження...