Філіжанка для здоров’я. Нове дослідження про користь кави

Інколи здається, що існує якась всесвітня змова проти кави. Яка б хвороба не спіткала людину, одна із рекомендацій – треба зменшити вживання цього напою чи зовсім про нього забути. Звісно, як і більшість продуктів, кава має свої обмеження і перестороги. Але буває трохи прикро за неї. І добре, що вчені продовжують вивчати  питання впливу цього напою на здоров’я. Зокрема, нове дослідження  Біобанку Великої Британії, опубліковане на сайті видавництва Оксфордського університету, доводить, що кава у помірній кількості не тільки не шкодить, а й може бути корисною для профілактики серцево-судинних захворювань. Звісно, не варто забувати, що будь-який продукт харчування – це лише продукт харчування, а не лікарський препарат, а дослідження науковців повинні пройти перевірку на практиці лікарями. Проте результати досліджень, на мою думку, досить цікаві.

Історія питання

Історично так склалося, йдеться у статті-описі дослідження, що до 80% лікарів рекомендують уникати кави пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями (ССЗ). Але ряд останніх досліджень спростовують шкоду кави при ССЗ. А в рекомендаціях Європейського товариства кардіологів 2021 року споживання кави в кількості 3–4 чашок на день описано як таке, що може бути помірно корисним для профілактики серцево-судинних захворювань. Там також підкреслено, що споживання 9 та більше філіжанок нефільтрованої кави (наприклад, грецької та турецької) на добу може принести значну шкоду організму та пов’язано з ризиком для життя. Щоб дізнатися більше про роль різних видів кави у профілактиці ССЗ, вчені провели нове дослідження.

Як проходило нове дослідження

користь кави

В дослідженні взяли участь 502521 учасників, віком від 40-69 років і тривало воно 4 роки. Про споживання кави учасники повідомляли самостійно, відповідаючи на запитання в анкетах. Їх запитували, скільки чашок вони випивають щодня та який вид кави обирають: розчинну, мелену (наприклад, капучіно або фільтровану) чи без кофеїну.

На основі зібраних даних вчені прийшли висновку, що 2-3 чашки будь-якої кави в день пов’язані зі значним зниженням серцево-судинних захворювань, зокрема йдеться про ішемічну хворобу серця, серцеву недостатність та ішемічний інсульт.

Вчені констатують, що смертність від ССЗ  знижується при вживанні всіх підтипів кави. Найкращі показники зафіксовано саме при споживанні 2–3 чашок на день напою без кофеїну, на другому місці — стільки ж чашок натуральної меленої кави, на третьому — такий же обсяг розчинної.

Мелена та розчинна кава без кофеїну були пов’язані і зі зниженням частоти аритмій.

Крім того, напій є найбільш поширеним когнітивним стимулятором, що підвищує розумову активність та концентрацію. Однак не варто зловживати та пити більше 4 чашок на день. Це може призвести до почуття занепокоєння, безсоння та психомоторного збудження.

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

 

Читайте також

Завантаження...