Їжа без солі прісна й нецікава. Вечеря без вина — цілком окей, але з цим напоєм вона одразу стає більш святковою чи романтичною. Втім, ми не беремось казати вам, чи корисно пити вино щодня. Натомість пропонуємо обʼєднати сіль та вино. Вийде не тільки візуально гарна приправа, але й цікавий додаток до ваших страв. Приготувати таку сіль можна своїми руками. Як це зробити та до яких страв винна сіль пасує найкраще, розповідаємо детально.
Сіль зі смаком вина: що це таке
Сіль із червоного вина створена, щоб підкреслити глибокий, насичений смак напою і додати до страв щось нове — складне, солоне, з легкими виноградними нотками. Вона суха на дотик, але концентрована на смак: усе завдяки дегідрації, яка передає увесь аромат вина у кожну крихту солі. Якщо хочете яскравішу кислинку у солі, беріть кисле вино. Бажаєте отримати посмак вишні чи малини — тоді шукайте вино з такими нотами. Ідеально підходять вина з повним тілом і глибоким смаком, бо вони дають найкращий результат. Але головне, щоб вам це вино подобалось, бо його характер залишиться у приправі.
Винна сіль універсальна. Вона класно підходить до стейків, свинини, смажених грибів чи ягняти. А ще несподівано круто відчувається у коктейлях у вигляді декору або у ванільному морозиві. Ділимось рецептами страв, в які можна з легкістю інтегрувати сіль з вином.
Як приготувати винну сіль в домашніх умовах
Щоб зробити сіль із червоного вина, потрібна лише два простих інгредієнти: сіль і вино. Але далі починається найцікавіше: можна додати ароматні трави, як-от розмарин, шавлій чи навіть чорний перець. Це вже підбираєте на ваш смак та за бажанням.
Почніть з основи: у глибокій мисці змішайте в рівних пропорціях сіль і вино. Добре перемішайте інгредієнти ложкою, щоб сіль рівномірно всотала вино. Накрийте й залиште суміш настоюватися хоча б на годину. Ідеальний варіант — це дати їй постояти цілу ніч, щоб сіль ввібрала аромат і колір вина як слід. Після настоювання потрібно прибрати зайву рідину. Для цього візьміть дрібне сито й обережно процідіть суміш — має залишитися волога, але вже не рідка маса.
Тепер переходимо до спецій. Якщо хочете, додайте дрібно нарізаний розмарин, кілька листочків шавлію або щіпку меленого перцю. Трави додадуть не тільки аромату, а й зроблять сіль візуально цікавішою. Наступний етап — сушіння. Тут є кілька варіантів.
- Якщо маєте дегідратор, виставляйте температуру на 50-55 °C і залишайте сіль у ньому до повного висихання.
- Якщо дегідратора немає, скористайтесь духовкою. Увімкніть її на мінімальну температуру (зазвичай це близько 75 °C), застеліть деко пергаментом і рівномірно розподіліть сіль тонким шаром. Як правило, сушіння займає кілька годин. Періодично перевіряйте й перемішуйте сіль, щоб вона висихала рівномірно.
- А якщо у вас вдома сухе повітря, можна залишити сіль на аркуші паперу чи пергаменту в добре провітрюваному місці. Але це найповільніший варіант, що займає кілька днів.
Головне правило приготування винної солі — жодної вологи в готовому продукті. Інакше сіль просто зіпсується в банці. Коли сіль повністю висохне, пересипте її в герметичну тару. Нагадуємо вам, як зберігати спеції в домашніх умовах.
Цікаво, що таким способом ароматну сіль можна приготувати не тільки з вином. Насправді ви можете експериментувати та брати інший алкоголь, зокрема домашній. Наприклад, може підійти настоянка контабас, що має насичений аромат смородини. Така сіль чудово пасуватиме до мʼясних та овочевих страв.