Чи впливає дефіцит вітаміну D на збільшення ваги? Нове дослідження

Коли ви в останнє здавали аналіз на кількість вітаміну D в крові? Тільки уявіть, що 50% людей на планеті мають його дефіцит, який призводить до значних проблем зі здоров’ям. Я вирішив більше дізнатися про вітамін D та як поповнити його запаси. Поки ми з командою шукали інформацію, то натрапили на цікаве дослідження про зв’язок його дефіциту та ожиріння. Впевнений, що багатьом з вас це теж буде цікаво.

Що таке вітамін D

Вітамін D – жиророзчинний вітамін, який виробляється у шкірі під впливом сонячного світла та існує у двох формах. Вітамін D2 отримують в результаті УФ-опромінення, тобто сонячне світло UVB потрапляє на шкіру, а організм синтезує його у вітамін D3. Ще більшість сортів жирної риби, як то лосось, скумбрія та оселедець вже містить вітамін D3. Взимку його дефіцит більш відчутний через брак сонця, але він може розвиватися і через внутрішні проблеми, скажімо, якщо організм погано засвоює жири.

Норма вітаміну D та чому він такий важливий?

Дорослі мають отримувати щодня 2000 МО вітаміну D. Без достатньої його кількості засвоюється лише 10-15% харчового кальцію та близько 60% фосфору. А достатня кількість цього вітаміну підвищує засвоєння на 30-40% та 80% відповідно.

Недостатня кількість вітаміну викликає дефект мінералізації в скелеті, який призводить до болю та слабкості у кістках та м’язах, ломоти в ногах, стегнах та тазі, а у маленьких дітей розвивається рахіт – порушення процесу формування кісткової тканини та, внаслідок цього, деформація скелета. Важливими симптомами дефіциту вітаміну D є постійна втома, безсоння, депресивний стан та випадіння волосся. А крім того, дослідження доводять зв’язок вітаміну D з надлишковою вагою.

Як вітамін D пов’язаний з ожирінням?

Ряд досліджень показали, що люди з надмірною вагою мають низький рівень вітаміну D в організмі. Це означає, що індекс маси тіла має прямий зв’язок із кількістю вітаміну D, що є в організмі.

Чи провокує дефіцит вітаміну D ожиріння?

Вітамін Д

Зв’язок між дефіцитом вітаміну D та ожирінням підтверджений численними дослідженнями, проте наявність причинно-наслідкового зв’язку досі неясна, тому вчені продовжують вивчати це питання. Наразі, вони констатують, що оскільки вітамін D явно пов’язаний з вагою, його підвищені рівні можуть справді допомогти у схудненні. А люди, які мають ожиріння, з високою долею ймовірності, ще й ведуть малорухомий образ життя, через що не часто бувають на сонці – це теж може бути причиною дефіциту вітаміну D.

Найкращий спосіб отримати необхідну кількість цього важливого вітаміну – частіше бувати на сонці, якщо це можливо, та приймати добавки, які має назначити виключно лікар. Проте багато чого залежить від правильного харчування. Якщо у вашому тижневому раціоні буде достатньо жирної риби – лосося, скумбрії та оселедця, як мінімум двічі на тиждень, а також печінка тріски та яєчні жовтки, то є шанс, що вам вдасться підтримувати рівень вітаміну D у нормі, що не лише відобразиться на здоров’ї кісток і м’язів, а стане профілактикою ожиріння і навіть допоможе схуднути.

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

Завантаження...