500 г фаршу та 9 секретних інгредієнтів. Рецепт бургера від відомого письменника Ернеста Гемінґвея

бургер

Щоб приготувати смачний бургер, потрібні якісні продукти та перевірений рецепт. Це страва, що має багацько поціновувачів по всьому світу та цікаву історію. Перші справжні бургери з’явились ще на початку XX століття в США. Найчастіше кажуть, що це сталось у 1904 рік, коли на Всесвітній виставці в Сент-Луїсі подавали м’ясо між двома половинками булки. Отже, бургери готують вже давно, і ми точно можемо уявити собі, з чого має складатися дійсно смачний бургер. Ба більше, у нас є крутий рецепт цієї страви — ідеальний бургер від Євгена Клопотенка за посиланням.

Скільки б бургерів ми не готували, завжди знайдеться щось, що може повністю зруйнувати уявлення про класичний бургер. Цього разу таким руйнівником став відомий американський письменник Ернест Гемінґвей. У 2013 році оприлюднили особисті дані письменника, серед яких письменниця Шеріл Лу-Ліен Тан знайшла багато цікавинок. Зокрема йдеться про рецепт ідеального бургера. Ми не пробували відтворити цей рецепт, але дуже хочемо поділитися знахідною з вами. Можливо, вона надихне вас приготувати такий бургер самостійно?

Як приготувати бургер: рецепт Ернеста Гемінґвея

Щоб приготувати бургер за рецептом письменника, знадобиться не лише стандартна порція фаршу (приблизно 500 г) і трохи олії для смаження. У списку інгредієнтів цілий набір, який поєднує традиційне та несподіване. До м’яса додається збите яйце, сухе вино (біле або червоне), подрібнений часник, зелена цибуля, каперси, сушений шавлій, індійський реліш, а також спеції з екзотичними назвами — Beau Monde і Mei Yen. Перша, що українською звучить як бомонд, це класичне поєднання солі, цибулевого порошку та порошку селери. А от з другою трохи складніше. Mei Yen — це суміш приправ, яка була популярною в США у середині XX століття, але нині є досить рідкісною. Вона мала умамі-смак і часто використовувалася для підсилення смаку м’яса, особливо у фарші для бургерів або фрикадельок.

Цікаво, що сіль та перець у рецепті не згадуються взагалі, як і жодні додаткові топінги. Скоріш за все, сіль та перець вже є у складі вищезгаданих спецій. А замість інших додатків письменник радив подавати до бургера щедру миску свіжого салату. Сам процес приготування бургерів описаний дуже детально: коли дістати м’ясо з холодильника, як довго його маринувати, скільки смажити, і навіть коли точно зняти сковорідку з плити. У результаті бургер має вийти з апетитною рум’яною скоринкою зовні, а всередині залишатися рожевим і соковитим.

Цей рецепт походить із 1950-х років, коли Гемінґвей жив на Кубі. Бургер у цьому рецепті дуже характерний для тієї доби: тоді були популярні продукти, які довго зберігаються, різні готові приправи та промислові добавки на кшталт декстрози чи кукурудзяного сиропу. Це було ще до моди на мінімалізм у кулінарії, коли стали цінувати прості, але якісні інгредієнти. Попри те, що Гемінґвей залишив величезний слід у літературі, він теж був дитиною свого часу. Тож зовсім не дивно, що до його бургера потрапили саме такі модні на той час інгредієнти.

Чи можна відтворити такий рецепт вдома? Тільки якщо вам вдасться віднайти ті самі цікаві компоненти бургера. А якщо у вас немає бажання гратися з індійським релішем та приправою бомонд, ми маємо для вас рецепти, що працюють. Також нагадуємо, як приготувати житні булочки для бургера в домашніх умовах.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення