Ферментація вже неодноразово фігурувала в різних дослідженнях вчених, котрі постійно знаходять нові корисні властивості цих продуктів. Так, наприклад, нещодавно довели користь ферментованих продуктів для мозку, а тепер дієтологи радять їсти такі продукти для більш ефективного схуднення. При цьому схуднення буде природним, завдяки покращенню травлення та імунної функції. Адже ферментовані продукти є вкрай корисними для кишківника, котрий відповідає за безліч функцій в організмі.
Лікарі та експерти з харчування рекомендують регулярне вживання ферментованих продуктів як простий, але потужний спосіб підтримати здоров’я кишківника, покращити травлення та скинути зайву вагу. Річ у тім, що ферментація сприяє розвитку в продуктах пробіотиків – бактерій, що допомагають травленню та підтримують збалансований мікробіом. Здоровий мікробіом кишківника пов’язаний із покращеним травленням, зміцненням імунної функції та зменшенням запалення, що є вирішальним для загального стану організму. Крім того, дослідження показують, що пробіотики можуть відігравати важливу роль у контролі ваги, а деякі дослідження вказують на те, що певні штами пробіотиків можуть допомогти регулювати апетит, зменшити засвоєння жиру та навіть сприяти втраті жиру.
Ферментовані продукти для схуднення
Дієтологи вважають, що додавання у щоденний раціон різноманітних ферментованих продуктів може бути смачним і ефективним способом втрати зайвої ваги. Замість виснажливих дієт можна просто збалансувати своє харчування, щоб отримувати достатню кількість білків, жирів і вуглеводів, та доповнити все це такою корисною ферментацією. Є три продукти, які особливо легко й смачно можна додати в раціон.
Кефір
Існує чимало хороших варіантів ферментованих молочних продуктів, але кефір серед них однозначно лідирує. Він наповнений пробіотиками, які покращують здоровʼя кишківника та прискорюють засвоєння поживних речовин, і є хорошим джерелом білка, котрий забезпечує довгим почуттям ситості та стримує переїдання. Тож тут подвійна користь для схуднення. Ви можете пити кефір як перекус чи додавати його до своїх страв.
Йогурт
Іще один чудовий ферментований молочний продукт – це йогурт. Звісно, тут важливо уникати солодких варіантів із якимись смаками і їсти/пити лише чистий йогурт без добавок. Подібно до кефіру, йогурт, особливо з живими культурами, є чудовим джерелом пробіотиків, а також білка. Він забезпечує організм кальцієм, необхідним для здоров’я кісток, і його пов’язують із покращенням травлення та зниженням ризику діабету 2 типу. Додати його в раціон іще легше: ви можете готувати на його основі соуси та заправки для салатів, їсти з ним гранолу чи насіння чіа, додавати його в смузі чи їсти/пити просто так.
Солоні огірки
Якщо до вас часом приходить раптове бажання зʼїсти чогось консервованого, обирайте солоні огірки. Мариновані солодкі варіанти могли би бути корисними, але в них забагато доданого цукру. А от солоні огірки – те що треба. На додаток до того факту, що процес бродіння, який використовується для приготування солінь, виробляє пробіотики, ця їжа також має низький вміст калорій і жиру, тому це ідеальна їжа для тих, хто хоче позбутися зайвої ваги. Солоні огірки стануть чудовою закускою, інгредієнтом для бутербродів чи салатів або доповненням до здорової тарілки.
Багато факторів впливають на здоров’я вашого кишківника, але дієта є одним із найважливіших факторів, які слід враховувати. Регулярно додаючи продукти, багаті пробіотиками, ви можете не тільки сприяти здоровішому травленню, але й на крок наблизитися до своїх цілей щодо схуднення.
Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.