Я помітив, що люди, які дотримуються посту, чи ті, хто вирішив відмовитися від м’яса, часто стикаються з питанням, як урізноманітнити своє щоденне меню. Є стереотип, що з овочів не виходить нічого дійсно смачного та поживного, а пісний раціон більш схожий на дієтичний. Я з легкістю можу розвіяти і перше, і друге твердження. Як доказ, підготував добірку смачних пісних страв на кожен день, які дуже легко готувати з доступних продуктів.
Котлети з сочевиці з горохом
Коли мова заходить про котлети, більшість уявляє м’ясний фарш, який легко перетворити на соковиту страву з рум’яною скоринкою. Ось скоринку, як і цікавий смак я вам обіцяю. І ніякого м’яса. Використайте бобові для приготування котлет. Вони містять багато білка, тому дуже поживні. Занурюйте котлети з сочевиці з горохом в гостреньку аджику, кетчуп, ткемалі чи песто – буде шалено смачно.
Гречка з овочами
По-перше, коли будете варити гречку, додайте зірочку бодяну та коробочку кардамону. Ви будете здивовані, як ці спеції перевтілять буденну кашу – вона стане ароматнішою і значно багатшою на смак. По-друге, пропоную не вигадувати складних поєднань, а просто додати до основи порізаний запечений чи відварений солодкий буряк, оливки та трішки часнику, якщо готуєте на обід чи вечерю та без нього, якщо у вас сніданок. Хоча в цьому випадку йдіть за позовом серця. Ще бонус – гречка з овочами, яка смакує і теплою та охолодженою, і як салат.
Зелений борщ
Не проблема знайти шпинат сорту бейбі у пучку чи пакованні, навіть у холодну пору року. А потім приготувати пісний зелений борщ на ароматному овочевому бульйоні. Який же він корисний та смачний виходить! Якщо у вас є кабачкова чи баклажанна ікра – відкривайте та намащуйте на тепленький шматочок хліба.
Пісний борщ Полісся
Борщу багато не буває, тому у пост запропоную ще одну смачну варіацію. У наших пращурів не було такого різноманіття м’яса, як ми маємо зараз. Свиней кололи лише на свята, тому популярними були пісні страви. Пропоную приготувати пісний борщ Полісся, який виходить дуже насиченим на смак та колір, а ще робиться із квашеною капустою.
Класичний вінегрет
Солодкі буряки та морква поєднуються з картоплею, хрумкими солоними огірками, квашеною капустою та бобовими – це і є класичний вінегрет, який всі ми любимо. Зазвичай, його заправляють запашною олією, але я пропоную зробити заправку на основі винного оцту. Повірте, вона стане тією самою родзинкою, що додасть страві вишуканості, розкриє знайомий смак з нового боку. Все, як у стосунках з людьми – пізнаєш більше, закохуєшся більше. Звісно, може бути й навпаки, але тільки не з моїм рецептом.
Лобіо
Відварена квасоля – досить нудно, а я обіцяв, що пісні страви будуть і смачними, і поживними, і цікавими. Тому додавайте до бобових волоські горіхи та ароматні прянощі. Мить – і перед вами вишукана грузинська страва лобіо, яка ідеальна для споживання і в піст, і у звичайний день. Єдине, готуйте не на вершковому маслі, як у мене в рецепті, а на соняшниковій олії.
Запечена селера
Багато з вас додають селеру в бульйони, перші страви або печеню. А, можливо, ви весь час проходили повз неї в супермаркеті та навіть не здогадувалися, яка вона смачна. Зробіть запечену селеру, для якої потрібна лише олія і сіль. Ось проста закуска до зеленого борщику або гречки готова! Насолоджуйтеся.
Трюфелі з фініків
На самому початку я забув сказати про ще один стереотип. Наче пісне харчування – це життя без десертів, бо зазвичай, для їх приготування потрібно чи то вершкове масло, чи молоко. Але я б не дозволив собі залишити вас без солоденького. Зустрічайте трюфелі з фініків з вершками, щоправда кокосовими. Вони дуже смачні та майже не відрізняються смаком від магазинних цукерок, тільки більш корисні.
Готувати – це просто!