Я помітив, що люди, які дотримуються посту, чи ті, хто вирішив відмовитися від м’яса, часто зустрічають проблему вибору страви. Є стереотип, що з овочів немає що готувати. Ще є стереотип, що овочеві страви йдуть із неможливими продуктами, які дуже важко знайти. Я з легкістю можу розвіяти і перше, і друге твердження. Тому я підготував добірку пісних страв на кожен день, з використанням продуктів, які можна купити абсолютно в будь-якому супермаркеті.
КОТЛЕТИ З СОЧЕВИЦІ З ГОРОХОМ
Котлети із сочевиці обов’язково мають бути у вашому пісному меню. Перш за все, вони дуже смачні і їх текстура змушує повірити у існування якоїсь магії. Ну і звичайно, котлети із сочевиці є доказом того, що котлети можуть бути не лише з м’яса, і це також буде шалено смачно.
Інгредієнти на 4 порції:
- 150 г сочевиці
- 150 г зеленого горошку
- 300 г відвареної картоплі без шкірки
- 1 цибуля ріпчаста
- 1 морква
- 1 дрібка кмину
- 1 ст. л. соняшникової олії
- 4 ст. л. панірувальних сухарів
- сіль та перець до смаку
Для соусу:
- 150 г йогурту
- 1 ст. л. оливкової олії
- 1 зубчик часнику
- Перш за все, зваріть картоплю без шкірки.
- Засипте сочевицю у сотейник з підсоленою водою та варіть протягом 15-20 хвилин. Горох засипте до киплячої води та варіть трішки менше, ніж сочевицю: 10 хвилин.
- Варену картполю розтовчіть разом із горошком.
- Дрібно поріжте цибулю, а моркву натріть на великій тертці. Налийте на пательню олію і смажте на ній овочі до прозорості цибулі. Пересипте сочевицю на пательню і тушкуйте ще 2-3 хвилини.
- Тепер у сотейнику або великій ємності перебийте піджарку із сочевицею до стану пюре.
- Коли пюре буде готове, перекладіть туди ж картоплю з горохом і кмин. Збалансуйте смак перцем та сіллю. Перемішайте інгредієнти. Тепер вашими золотими руками сформуйте невеликі котлети, а потім присипте їх панірувальними сухарями. Смажте на пательні із соняшниковою олією до утворення золотавої скоринки.
- Для соусу перемішайте йогурт, порізаний часник та оливкову олію. Якщо дотрумуєтесь посту, то соус можете не готувати.
Читайте також детальний покроковий рецепт котлет із сочевиці з горохом.
САЛАТ ІЗ ГАРБУЗА З ЯБЛУКОМ
Прийшов час приготувати той бідолашний гарбуз, який залежався у вас в холодильнику. Зробіть собі легкий та простий у реалізації салат з яблук та гарбуза. Це дуже смачно, бо в цьому салаті кислинка та солодкуватість ідеально збалансовані. Кілька простих рухів, і прекрасний пісний салат вже на столі. П.С. Обов’язково дайте спробувати його дітям. Вони одразу закохаються в нього.
Інгредієнти на 2 порції:
- 2 яблука
- 200 г гарбуза
- 1 ст. л. цукрової пудри
- 1-2 ст. л. соняшникової олії
- 2-3 гілочки сухого чебрецю
- ½ лимона
- Для початку почистіть 200 г гарбуза від шкірки, а потім натріть його на великій тертці.
- Те саме зробіть і з яблуками. Однак, попередньо треба вирізати серцевину з насінням. Також полийте на яблука сік лимона, щоб вони не стали темними.
- У салатнику обережно перемішайте яблука з гарбузом. При подачі посипте зверху 1 ст. л. цукрової пудри та скропіть все соняшниковою олією. Кілька гілочок чебрецю будуть чудовою прикрасою до салату.
Читайте також детальний покроковий рецепт салату з гарбуза з яблуком.
ГРЕЧКА З ОВОЧАМИ
Якщо ви дотримуєтесь посту або не їсте м’яса за інших причин, тоді гречка буде вашим найкращим другом. Це пов’язано з тим, що гречка має великий вміст білку, який є дуже потрібним для нашого організму. Також у гречки дуже виразний смак. А якщо додати до неї спецій і якихось овочів, то можна з розуму зійти від такої смакоти.
Інгредієнти на 1 порцію:
- 100 г гречки
- 1 зірочка анісу
- 1-2 коробочки кардамону
- ½ буряка
- 2 зубчики часнику
- 50 г оливок
- 3 ст. л. соняшникової олії
- сіль та перець до смаку
- Для початку зваріть гречку. Насипте у каструлю 100 г крупи, додайте зірочку бадьяну, 1-2 коробочки кардамону та залийте все 200 мл води. Далі, поставте на вогонь та доведіть до кипіння, зменшіть вогонь до самого мінімуму і варіть гречку ще 10 хвилин. Накрийте її кришкою та відставте ще на 15-20 хвилин. Також з каструлі можете витягнути бадьян і кардамон. Вони нам вже не потрібні.
- Поріжте половину сирого буряка кубиком по 1-1,5 см. Дрібно поріжте 1-2 зубчики часнику. Перекладіть порізані продукти до гречки.
- Туди ж відправте оливки без кісточок. Доведіть смак до ідеалу сіллю та перцем і заправте ароматною олією.
Читайте також детальний покроковий рецепт гречки з овочами.
ЗЕЛЕНИЙ БОРЩ
Зелений борщ мені часто готували у дитинстві. Саме тоді я і закохався у цей насичений смак зелені. Як ви бачите, хлопчик вже виріс, однак моя любов не зникла. Тепер кожного разу, коли відчуваю, що моєму організму не вистачає зелені, я готую зелений борщ. Готується він дуже просто, і бульйон там овочевий, тому в вашому пісному меню він точно не буде зайвим.
Інгредієнти на 4 порції:
- 1 морква
- 2 ріпчасті цибулі
- 2 картоплі
- 1 лавровий лист
- 1 пучок шпинату
- 1 пучок петрушки
- 1 зелена цибуля
- 2 ст. л. соняшникової олії
- 4 перепелиних яйця
- сіль та перець до смаку
- Почистіть та поріжте на великі шматки половину моркви, а цибулю почистіть і залиште цілою. Покладіть їх у каструлю та налийте туди літр води.
- Закиньте до каструлі один лавровий лист та 2-3 дрібки солі. Тепер доведіть воду до кипіння і варіть овочі протягом 20 хвилин. За бажанням можете нарізати корінь селери або кілька стебел кропу з петрушкою кинути для аромату.
- Одночасно з бульйоном відваріть перепелині яйця. Їм вистачить 4-5 хвилин у киплячій воді. Коли бульйон повністю приготується, потрібно прибрати овочі та лавровий лист, але сам бульйон залиште на маленькому вогні.
- Другу половину моркви наріжте на маленькі кубики. Так ваш борщ швидше приготується.
- Поріжте 1 маленьку цибулю. Почистіть дві картоплі та наріжте їх приблизно таким самим розміром, як і моркву. Для того, щоб вони приготувалися разом.
- Помийте шпинат, відріжте від нього частину з корінням та крупно поріжте.
- Зараз наріжте зелену цибулю з кропом. Проте від кропу нам треба лише верхня частина.
- Перекладіть всі овочі та зелень у каструлю і доведіть бульйон до кипіння. Туди ж влийте 2 ст. л. соняшникової олії і проваріть все 10-15 хвилин, щоб картопля приготувалась.
- При подачі покладіть в борщ одну або дві частинки розрізаного перепелиного яйця.
Читайте також детальний покроковий рецепт зеленого борщу.
ЗАПЕЧЕНА СЕЛЕРА
Запечена селера – це дуже унікальна страва, бо для готової їжі вам потрібен лише корінь селери, олія та сіль з перцем. Аж не віриться, що може бути настільки просто страва. Однак ось вона, прямо перед вами.
Інгредієнти на 2-4 порції:
- 1 корінь селери
- сіль та перець до смаку
- 1 ст. л. соняшникової олії
- Помийте та розріжте навпіл корінь селери. Викладіть його на фольгу, додайте перець та сіль до смаку.
- Зверху налийте 1 ст. л. олії та поставте запікатися у духовку на 40-80 хвилин при температурі 200 градусів. Час приготування залежить від розміру кореня. Зважайте на те, що селера має стати дуже м’якою.
Читайте також детальний покроковий рецепт запеченої селери.
Готувати – це просто!