Як мити полуницю правильно: поради, лайфхаки та найкращі методи

Полуниця — це дуже тендітна ягода. Саме тому важливо зважати на те, як ви транспортуєте її з ринку чи магазину додому та як підготовлюєте її до споживання. Існує декілька думок стосовно того, чи потрібно мити полуницю. Професійні шефи діляться на два табори. Хтось каже, що тільки вода допоможе позбутися піску та бруду на ягодах. Інші ж вважають, що миття шкодить, мовляв, ягоди вбирають зайву воду, втрачають свій смак і швидше псуються, тому рецепти з полуницею вдаються гірше. Втім, харчовий технолог Дж. Кенджі Лопес-Альт зазначає, що миття полуниці зовсім не сприяє її швидкому псуванню.

«Ягоди дійсно трохи зволожуються, але це тільки поверхнева волога. Якщо їх добре висушити, наприклад, у центрифузі з паперовими рушниками, їхня вага не змінюється. До того ж миті ягоди можуть зберігатися без плісняви навіть на кілька днів довше, ніж ті, які не мили», — говорить спеціаліст. Тож виникає питання, як правильно мити улюблену літню ягоду? Зібрали для вас в одній статті всі можливі варіанти.

Як правильно мити полуницю

Багато хто миє полуницю під проточною холодною водою. Хтось ягоду у такій воді замочує. Але, як стверджують Кенджі та харчовий науковець Гарольд МакГі, набагато ефективніше використовувати гарячу воду, адже вона допомагає знищити бактерії й спори плісняви, які не витримують високої температури.

Після того як МакГі натрапив на публікацію в аграрному журналі про те, що тепло подовжує термін зберігання ягід, він вирішив провести власний експеримент. У статті для The New York Times у 2009 році він розповів, що найкращі результати дали ягоди, які мили у воді температурою 54ºC протягом 30 секунд: з 30 ягід лише одна вкрилася пліснявою. МакГі задається питанням: «Чому ніжні ягоди не псуються від такого тепла, хоча воно здатне пошкодити їхню поверхню?» Ймовірна відповідь проста: вони вже звикли до спеки, бо ростуть та зріють під відкритим сонцем.

Зрозуміло, що не потрібно спеціально кипʼятити воду, щоб помити полуницю. Ідеальна температура для миття складає 43-54 градус. Якщо занурити ягоди на 30 секунд у таку воду, просушити кожну полуничку за допомогою паперових рушників та скласти у контейнер з можливістю провітрювання, вони зможуть спокійно зберігатися у холодильнику до тижня.

Інші популярні способи, як мити полуницю

Ще два популярні способи миття полуниці — розчин оцту (1 ст. л. оцту на 12 склянок води) і розчин харчової соди (1 ст. л. соди на 12 склянок води). Воду варто використовувати в тому ж температурному діапазоні — від 43 до 54 градусів. Обидва варіанти збережуть ягоди свіжими на цілий тиждень, жодна не має запліснявіти. Втім, між цими лайфхаками все ж таки є різниця. Полуниця, вимита в соді, стає м’якшою й втрачає пружність, тоді як ягоди після оцтового розчину залишаються щільними й більш апетитними. Зрештою, зовсім не обов’язково морочитися. Якщо хочете просто швидко сполоснути ягоди й з’їсти їх одразу, звичайної проточної води цілком достатньо. Але якщо ваша мета — зберегти полуницю свіжою якомога довше, занурення в гарячу воду — найпростіший і найефективніший варіант.

як мити полуницю

Як помити полуницю: покрокова інструкція

  1. Налийте велику миску гарячої води (температура має бути приблизно 43-54°C).
  2. Опустіть ягоди у воду й обережно перемішуйте руками, щоб промити, приблизно 30 секунд.
  3. Злийте воду, при цьому приберіть ягоди, які виглядають пошкодженими.
  4. Перекладіть полуницю в салатну сушарку з паперовими рушниками або розкладіть у один шар на піднос із рушниками. Добре просушіть або прокрутіть у сушарці. Також можна залишити сушитися на повітрі.
  5. Складіть ягоди в контейнер, що пропускає повітря, наприклад, у пластикову коробку з отворами або в оригінальну упаковку.
  6. Зберігайте полуницю в холодильнику.

З полуницею розібрались, а тепер пропонуємо дізнатися, чи мити зелень та як робити це правильно, щоб надовше зберегти її свіжість.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення