З вітамінами, але без пестицидів. Як безпечно вживати та зберігати першу весняну зелень

Характерними ознаками весни є бруньки і перші листочки на деревах, зелена трава, потепління та поява в’язок привабливої першої зелені у супермаркетах, на ринках і серед фермерських наборів. Спокуса купити цю першу зелень майже непереборна. Така вона вже смарагдово-зваблива й ароматна, так уже хочеться її і в салат, і до подачі. Базово ми знаємо про види корисної зелені, про те що варто завжди мати її в раціоні. Але з іншого боку нам часто кажуть, що перша зелень надто рання, а тому наповнена нітратами та пестицидами. От і піди розберись! Ну я й пішов…

Почнемо з хорошої новини: користі в зелені буде все ж більше, ніж шкоди від неї. А ви ще й задоволення від страв отримаєте. Тому зелень таки купуємо! Але, щоб мінімізувати негативні впливи цих ранніх букетів, треба дотримуватися кількох простих правил безпечного споживання.

Як мити зелень

Ваші руки вже, певно, потягнулися до крану з водою, але хочу вас тут зупинити. Почніть приготування зелені з прибирання всіх зіпсованих листочків, а також зайвих стебел і ніжок, якщо такі є. Потім ідіть до крану, але зелені поки дайте спокій. Ретельно вимийте руки та наберіть холодну воду в раковину, якщо зелені дуже багато, чи чималу миску.

Тепер нарешті дійшли до миття: покладіть листя в холодну воду та, трохи перебираючи руками, дайте йому полежати там 2-3 хвилини. За цей час бруд осяде на дно і ви зможете виловити чисті листочки. Перекладіть зелень у друшляк, щоб зайва вода стекла і за необхідності ще раз промийте під невеликим струменем холодної води.

Останній етап – просушування листя. Викладіть зелень на паперові рушники чи звичайні з натуральної тканини та загорніть, злегка промокаючи, але не стискаючи листя.

Як вимочувати зелень і навіщо

Рання зелень через несезонність під час зростання набирається досить великої кількості нітратів і пестицидів. Саме тому чимало людей замочує зелень десь на півгодини-годину у холодній воді. Метод вимочування простий і дієвий, однак разом із пестицидами з листочків вимивається значна частина корисних речовин, зокрема фолієва кислота та вітамін С. Тому тут виключно на ваш розсуд: 100% набір вітамінів і, можливо, пестициди, або 50% вітамінів, але й без зайвих шкідливих речовин. А може, ви оберете проміжний варіант і, скажімо, вимочуватимете, але менш тривалий час.

Салат з зеленню та хамоном

Як зберігати свіжу зелень

Бонусом дам вам кілька порад щодо зберігання зелені. Адже знаю, як буває боляче бачити оті зів’ялі листочки, котрі були щасливі попасти на вашу кухню, але так і не дочекалися свого використання, зістарившись на полиці. Звісно, вічне життя ніхто нікому подарувати не може, але днів 7 свіжу зелень зберігати цілком реально.

Почнімо з того, що мити її перед зберіганням не потрібно. Зробите це прямо перед використанням. Адже хаотичне додавання чималої кількості води до зелені в довготривалій перспективі може сприяти гниттю, різко скорочуючи період її свіжості. Також не варто зберігати зелень просто так у холодильнику чи на кухні, адже вона швидко зневодниться і зів’яне.

Найкращий метод зберігання зелені – в герметичному судку з паперовими рушниками. Викладіть на дно судка паперові рушники так, щоб вони закривали й боки контейнера, потім покладіть зелень, а зверху накрийте її ще одним паперовим рушником і нарешті кришкою. Паперові рушники вбирають зайву вологу із зелені та не дають їй стати слизом, а герметичний контейнер не дає зайвому повітрю циркулювати всередину та назовні, уповільнюючи процес в’янення. У такому вигляді зелень спокійно житиме в вашому холодильнику впродовж тижня.

Альтернативний варіант – герметичний зіп-пакет. Покладіть зелень на паперовий рушник і ніжно загорніть її в нього. Потім помість її в пакет, закрийте та покладіть у холодильник.

Якщо ізолювати зелень герметично у вас можливості немає, вдайтеся до методу зволоження. У цьому випадку потрібно змочити паперовий, а краще звичайний рушник водою, щоб він був злегка вологим. Потім потрібно загорнути зелень у рушник та покласти в холодильник. Міняти рушник потрібно раз на 2-3 дні.

Хоча найкраща моя вам порада – купуйте свіжу зелень, одразу з’їдайте її, а наступного дня купуйте нову. Так проблем зі зберіганням у вас не буде жодних.

Завантаження...