Вийде як і з бочки! Як приготувати домашній квас: перевірені рецепти та поради

Хлібний квас

Втамовували спрагу квасом любили ще наші предки — давні слов’яни за часів Київської Русі. І навіть тисячу років потому напій не втрачає популярності! Ви можете легко приготувати домашній квас просто зараз, без особливого обладнання чи екзотичних компонентів. Це буде смачно, а ще корисно.

Що таке квасДомашній квас з бузини

Квас — це традиційний слов’янський напій, який готується завдяки бродінню житнього або пшеничного хліба, солоду, чи навіть буряків або ягід. Справжній квас має приємний кисло-солодкий смак, чудово освіжає в спеку та корисний для травлення і здоров’я кишківника. Існує багато варіантів квасу — від класичного хлібного до фруктових, ягідних або медових. У кулінарії квас також використовують як основу для холодних супів — наприклад, холодника.

Чи є у квасі алкоголь? Квас вважається безалкогольним напоєм. Але через ферментацію, насправді в ньому може бути присутній невеликий вміст алкоголю, не більше як 1-1,2 %. Через це його не рекомендують вживати вагітним жінкам та дітям до п’яти років.

Як приготувати квас: технологія

Технологія приготування домашнього квасу нескладна

Залежно від виду квасу, технологія його приготування може дещо різнитися. Але в сучасних рецептах завжди присутня вода, цукор, дріжджі та четвертий компонент, який і надає напою особливого смаку, аромату та забарвлення (це може бути житній хліб, цикорій чи навіть полуниця). У деяких рецептах замість хлібопекарських дріжджів використовують їх дикий різновид, який природно присутній на рослинах.

  1. Спершу воду доводять до кипіння, розчиняють у ній цукор та охолоджують отриманий сироп до температури 35-36 градусів. У цій теплій (не гарячій!) воді розчиняють потрібну кількість дріжджів.
  2. Підсушені шматочки хліба заливають сумішшю дріжджів з цукром. Інколи на цьому етапі також додають родзинки, які, як вважається, стимулюють бродіння та покращують смак напою.
  3. Основний етап — бродіння. Його тривалість залежатиме від температури приміщення, де зберігатиметься квас: чим тепліше, тим швидше відбувається ферментація. Наприклад за температури 12 градусів, бродіння займе приблизно 10 діб, а за температури 20 градусів вже 4-6 діб. Щоб визначити готовність квасу, радимо щодня пробувати напій на смак та перевіряти його на наявність бульбашок і характерного аромату.
  4. Щойно ви вирішили, що смак квасу та рівень його газованості вас влаштовують — настав час зупинити процес бродіння. Для цього достатньо процідити квас, за потреби розлити його у зручну тару та поставити його до холодильника.

Обираємо найкращі інгредієнти і тару

Квас з полуниці

Вода може як покращити, так і зіпсувати квас. Тож обирайте фільтровану, джерельну або питну мінеральну воду. Не використовуйте хлоровану або воду з крана.

Дріжджі. Підійдуть як сухі хлібопекарські, так і живі дріжджі. Обов’язково перевіряйте термін придатності та використовуйте лише якісний та свіжий продукт.

Тара. Закласти квас для бродіння можна як в пластикових пляшках, так і в скляних банках.

Як зберігати домашній квас

Квас з буряка

Квас слід зберігати в холодильнику, адже за температури 4-5 градусів Цельсія дріжджі дезактивуються, і процес ферментації природним чином призупиняється. За таких умов квас можна зберігати близько тижня (5-7 діб). У жодному разі не тримайте квас за кімнатної температури, адже він може скиснути або перебродити.

Найкращі рецепти квасу

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення