Види капусти та особливості їх приготування від Євгена Клопотенка

На полицях супермаркетів та базарів великий вибір капусти, і я знаю, що більшість з вас найчастіше використовують білокачанну, бо вона підходить і для смаження, і для тушкування, і для квашення. Я пропоную урізноманітнити своє меню іншими видами капусти. Я розкажу про сім найпопулярніших та поділюся порадами з їх приготування.

Білокачанна капуста

Білокачанна капуста

Почнемо з найпопулярнішої. Білокачанна – це капуста круглої форми з щільно прилеглими листочками, хрумка та солодкувата. Молода капуста має яскраво зелений колір, а пізні сорти блідо-зелені листя зовні та білі всередині.

Як приготувати білокачанну капусту. Перші верхні листочки знімають, а потім нарізають різними способами. Качан в їжу не використовують. Хоча я люблю інколи його погризти, особливо, коли він молодий.

Білокачанна капуста підходить для приготування салатів. Її нарізають соломкою та щоб вона пустила сік за бажанням мнуть руками, додають запашну олію, лимонний сік, оцет, зерна фенхелю, кріп, петрушку та кінзу. Ще вона підходить для тушкування, додавання у м’ясних фарш для голубців та навіть котлет, щоб надати стравам соковитості. З нею роблять оладки, начинку для пирогів, пиріжків та вареників. Пізні сорти використовують для квашення, а які смачні голубці з молодої капусти виходять!

Капуста броколі

Капуста броколі

Капуста броколі має качан на якому щільно розташовані суцвіття. Вона яскраво-зеленого кольору, хрумка, але має нейтральний трав’янистий смак.

Як готувати капусту броколі. Спочатку її розбирають на суцвіття, миють в друшляку, а потім готують різноманітні страви. Краса капусти броколі в тому, що вона не вимагає довгої термічної обробки. В процесі приготування має залишити свій характерний хрумкіт та щільну структуру. Броколі бланшують в підсоленій воді 2-3 хвилини після закипання, а після перекладають в миску з льодом, щоб зупинити процес приготування. Таку відварену капусту додають в салати та використовують як гарнір з додатковими соусами. Також її можна приготувати на парі, смажити в клярі та з додаванням прянощів і приправ, як-то: карі, куркума, паприка, мелений коріандр, мускатний горіх, чорний мелений перець, чилі, часник, соєвий соус, сметана або вершки. Броколі підходить і для додавання в супи. Покладіть її за 2 хвилини до завершення приготування страви. А які смачні крем-супи із нею виходять!

Також суцвіття запікають під шаром сиру та з іншими овочами – солодким перцем, цибулею, томатами, кабачками та баклажанами. Вона смачна і в сирому вигляді, тому сміливо додавайте її в ваші улюблені овочеві салати для надання їм цікавого смаку та різноманіття структур.

Цвітна капуста

Цвітна капуста

Цвітна капуста подібно броколі має качан, на якому щільно прилягають суцвіття. Вона білого кольору з приємним ніжним смаком.

Як приготувати цвітну капусту. Її готується так само, як броколі: спочатку треба розібрати на суцвіття, помити в друшляку та зачекати, поки вода стече, а потім бланшувати, смажити у клярі чи зі спеціями та запікати суцвіттями або цілою. А ще вона підходить для маринування, у мене є цвітна капуста по-пекінськи – така хрумка та ароматна. Спробуйте!

Червона капуста

Червона капуста

Зовні червона капуста, як не дивно, має насичений фіолетовий колір. Тому її ще називають синьою. Така от кольрова плутанина. Якщо її розрізати, ви побачите щільно упаковані листя з білими частинами, які мають цікавий мармуровий візерунок. Качан теж білого кольору.

Як приготувати червону капусту. Спочатку потрібно зняти верхні листочки, нарізати будь-який способом, не використовуючи качан в їжу. Завдяки своєму кольору, приємному солодкуватому смаку та хрумкотній структурі, червона капуста є популярним складником салатів. Вона гарно поєднується з морквою, стеблами та коренем селери, огірками, томатами та різноманітною зеленню, як-то: м’ята, кріп, петрушка та кінза. Вона смачна і сама по собі. Достатньо нарізати тонкою соломкою, заправити лимонним соком та оливковою олією чи додати сметану. Червону капусту ще можна тушкувати так само, як це ви робити із білокачанною. Щоб вона не втратила свій характерний колір, скропіть її лимонним соком, який і смак збалансує.

Савойська капуста

Савойська капуста

Цей вид капусти зі зморшкуватим насичено зеленим листям, яке не щільно прилягає одне до одного має більш ніжний смак, ніж білокачанна капуста, та м’якіші листочки.

Як приготувати савойську капусту. Якщо є верхні пошкоджені листя, їх знімають, потім миють та нарізають будь-яким способом. Її використовують для приготування салатів та додають у печеню. А ще робити з нею голубці дуже легко: листя легко відриваються від качана та одразу в них можна додавати начинку і загортати, не піддаючи термічній обробці, що значно скорочує час для приготування страви.

Пекінська капуста

Пекінська капуста

Пекінська капуста – це різновид китайської капусти. Вона продовгуватої форми і може досягати до 45 см в довжину. Цей вид капусти за смаком нагадує щось середнє між салатом ромен та мангольдом і має блідо-зелені листя зовні, а всередині жовтуваті. Пекінська капуста настільки в нас прижилася, що вже нікого не дивує на полицях супермаркетів та базарів. Тож нумо її готувати.

Як приготувати пекінську капусту. Якщо зовні є пошкоджені листя, їх знімають, а потім миють капусту. Вона соковита та хрумка, тому підходить для приготування салатів. В азійській кухні вона популярна в маринованому вигляді, бо зберігає свій характерний хрумкіт. Чого тільки варта пекінська капуста кімчи, яка є прекрасним гарніром до м’ясних та рибних страв. Ще її кладуть в супи та смажать з додаванням різноманітних спецій та приправ, як-то: соєвий соус, табаско, коріандр, часник та кріп.

Брюсельська капуста

Брюсельська капуста

Цей вид капусти виглядає як чарівна міні версія білокачанної капусти. Вона малесенька, має щільно прилягаючи листочки та зелений колір. Її вживають в їжу цілою, не прибираючи качан, бо структура його ніжна, а смак приємно солодкуватий.

Як приготувати брюсельську капусту. Спочатку брюсельську капусту очищають від перших листочків, трішки підрізають качан та миють. Її додають в сирому вигляді в салати – розрізають на дві або чотири частини. Або ж тушкують, смажать, готують на грилі та запікають, додають трішки меду для надання оригінальності смаку, а також різноманітні прянощі та приправи, як-то: зерна фенхелю, коріандр, кріп, паприку, пластівці перцю чилі та соєвий соус. Брюсельській капусті також пасує лимонний сік, бо він і зберігає її яскравий зелений колір і додає цікавого смаку. Також вона гарно поєднується з іншими овочами, як-то: солодкий перець, редис та огірки.

Готуйте різні види капусти та робіть своє щоденне меню різноманітним.

Читайте також

Завантаження...