Коли йдеться про формування здорового раціону, у ньому неодмінно мають бути горіхи. Втім, існує доволі багато видів цього продукту, тож що краще обрати? Який горіх є найкориснішим, розповіла Даніела Новотні, сертифікована дієтологиня та старша викладачка Школи наук про здоров’я Університету штату Міссурі. Ці шість найкращих горіхів мають обовʼязково стати частиною вашого щоденного харчування.
Найкорисніші горіхи
- Мигдаль. «Сирий горіх містить найбільше клітковини, яка відіграє ключову роль у травленні, підтримці рівня холестерину та цукру в крові», — зазначає Даніела Новотні. Окрім цього, мигдаль є чудовим джерелом вітаміну Е та магнію. Вітамін Е допомагає боротися з оксидативним стресом, а магній підтримує нормальну роботу м’язів. Дослідження показують, що часто у людей є проблеми з тим, щоб добирати добову норму магнію, тому додавання мигдалю до раціону – це чудовий спосіб підвищити його рівень.
- Макадамія. «Макадамія містить більше мононенасичених жирів, ніж більшість інших горіхів», — пояснює дієтологиня. Ці жири можуть покращувати рівень холестерину та знижувати артеріальний тиск, що позитивно впливає на здоров’я серця. До того ж горіх макадамія багатий на марганець, необхідний для зміцнення кісток, та мідь, яка підтримує здоров’я шкіри та нервової системи.
- Фісташки. «Фісташки — це унікальні горіхи, оскільки вони є чудовим джерелом калію та містять трохи більше білка, ніж деякі інші горіхи», — зазначає спеціалістка. Завдяки цьому вони є відмінним рослинним джерелом білка для вегетаріанців і веганів. Ці горіхи мають ще одну цікаву особливість: фісташки містять велику кількість мелатоніну — гормону, який регулює циркадний ритм (внутрішній біологічний годинник) та впливає на якість сну.
- Бразильський горіх. «Відомо, що бразильський горіх є одним із найкращих джерел селену — важливого мінералу та антиоксиданту», — говорить Даніела Новотні. Лише 2-3 бразильських горіхи на день можуть повністю забезпечити добову норму селену. Цей мікроелемент відіграє ключову роль у зміцненні імунітету, підтримці роботи щитоподібної залози та репродуктивного здоров’я. Крім того, ці смачні горіхи містять магній, мідь, цинк, клітковину та вітамін Е — усі ці речовини необхідні для загального зміцнення організму.
- Волоські горіхи. Усі горіхи містять корисні жири, але волоські горіхи особливо вирізняються своїм складом. «Вони містять найбільшу кількість омега-3 жирних кислот серед усіх горіхів, що сприяє зниженню запалень та підтримці здоров’я серця», — додає дієтологиня. Кислоти омега-3 також відіграють важливу роль у роботі мозку та зору. Саме тому волоські горіхи часто називають одним із найкращих продуктів для здоров’я мозку. Детальніше про користь волоських горіхів читайте за посиланням. Також нагадуємо вам, як зберігати горіхи в домашніх умовах правильно.
- Пекан. Цей горіх вважається одним з найкорисніших, бо має багатий склад вітамінів та мікронутрієнтів. Він містить клітковину, вітамін Е, корисні жири, а також важливі мінерали, такі як магній, фосфор і кальцій. Завдяки цьому пекан має антиоксидантні та протизапальні властивості, що сприяють загальному зміцненню організму. Крім того, ці горіхи підтримують здоров’я серця, допомагають знижувати рівень «поганого» холестерину і стабілізують рівень цукру в крові. Високий вміст клітковини покращує травлення, а магній сприяє нормальному функціонуванню нервової системи та м’язів.
Це список горіхів, які варто додати до раціону, щоб збагатити його. Ви можете їсти горішки як перекус або ж міксувати їх з іншими продуктами. Наприклад, додавати до сніданкових каш, йогуртів, салатів тощо. З деяких горіхів, наприклад волоських, можна робити класні соуси по типу песто. Перед вживанням радимо замочувати горіхи — так вони будуть краще засвоюватися та цікавіше смакувати.
Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.