Спробуйте не обпектися. Чим корисний та шкідливий перець чилі

Якщо страві не вистачає пікантності, просто додайте до неї перець чилі. Він пристрасний, гострий та пекучий, тож використайте його зовсім трішечки. Ще перець чилі корисний для здоров’я, адже може підняти імунітет, полегшити стан при мігрені [1] та сприяти схудненню. Також урізноманітніть своє меню іншими прянощами. Ми вже розповідали про користь куркуми, яка містить у своєму складі куркумін. Саме цій речовині приписують протиракову та антиоксидантну дію

Чим корисний перець чилі?

користь та шкода перцю чилі

Покращує травлення та метаболізм

Своєю гостротою та червоним кольором перець чилі завдячує капсаїцину. І саме він полегшує стан організму при діареї чи здутті. Крім того, цей перчик стимулює вироблення шлункового соку, нормалізує підвищену кислотність та знімає спазми. Просто рятівник! На радість усім, хто худне повідомляємо, що чилі добряче пригнічує апетит та прискорює обмін речовин, а значить, допоможе швидше досягти мети.

Полегшує мігрені

Капсаїцин має ще одну корисну особливість – допомагає зменшити головний біль та мігрень. Тому перець чилі ще можна використовувати як природну пігулку, яка швидко знімає головний біль і при цьому не шкодить організму. Але не вживайте його постійно, адже дослідження показують, що з частим вживанням може розвинутися толерантність до дії капсаїцину, що обмежує його ефективність.

Сприяє здоров’ю серця

Перець чилі в харчуванні – чудова профілактика серцевих захворювань, адже він знижує рівень холестерину та зменшує відкладення ліпідів на стінках судин. Це допомагає надмірному згортанню крові. Він також розширює судини, що впливає на кровоток.

Бореться з застудою

Перець чилі містить чимало бета-каротину та антиоксидантів, які необхідні для підтримки імунної системи та допомагають боротися з застудою. Саме тому цей продукт особливо доцільно включити в раціон взимку, у період епідемії грипу.

Чим шкідливий перець чилі?

Вживання великої кількості перцю чилі може спричинити кишковий дистрес у деяких людей. Симптоми включають біль у животі, відчуття печіння в кишечнику та болісну діарею. З особливою обережністю треба ставитися до нього людям, які мають проблеми зі шлунково-кишковим трактом, як-то: гастрит, виразка, синдром подразненого кишечника тощо.

Готувати – це просто!

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

Читайте також

Завантаження...