blank

Смакують і холодними. Налисники з м’ясом від Євгена Клопотенка

  • Приготування
    1 година 5 хвилин
  • Порції
    2
  • Складність
    Легко

В якому б регіоні ви не народилися, ви точно маєте свій місцевий рецепт млинців із найбільш типовою начинкою, котрі називаєте налисниками. І хоча словники запевнятимуть вас, що налисники бувають переважно з кисломолочним сиром, у нас вони можуть бути з будь-чим. Приміром, на Чернігівщині цією назвою охрестили складені трикутниками млинці зі свининою чи ще більш автентично – лівером. Думаю, інші регіони теж не відмовлялися від такого варіанту страви. Коли ж мені йдеться про м’ясну начинку,  то зізнаюсь, я більше люблю готувати   курятину, щоб отримати ніжніший смак. А приправляю я її дрібкою коріандру, щоб додати  до часом банальному смаку курки трохи пряності. І так, я називатиму їх налисниками і складатиму конвертами, бо не хочу обмежувати політ української кулінарної фантазії.  

Чому варто приготувати млинці з м’ясом 

Солодкі налисники з сиром чудово підходять для сніданків чи десерту до чаю, натомість солоні можуть бути повноцінним обідом чи вечерею зі збалансованою кількістю вуглеводів і білка. До того ж, якщо ви не піддалися всесвітньому тренду на віддалену роботу та їздите щодня в офіс, налисники з куркою стануть просто ідеальним ланчем. Адже млинці зручно і скласти з собою, і з’їсти буквально будь-де, як певної міри стритфуд.  

Якщо ж ви збираєтеся готувати кільканадцять став на якесь свято, чи ніяк не вигадаєте, з чим же поїхати до друзів у гості, просто приготуйте м’ясні млинці. Це чудова українська страва, котра смакує однаково добре гарячою та холодною. Зізнаюся, деякі люди навіть наполягають на холодній подачі цієї страви.  

Також, якщо ви хочете мінімізувати цукор у своєму раціоні, але від млинців відмовлятися сил немає – цілком вас розумію, я теж часто готую солоні. Кількість цукру в рецепті мінімальна, а задоволення, обіцяю, буде величезним.  

Як приготувати налисники з мʼясом 

Інгредієнти

Для млинців:

Для начинки:

Млинці з м’ясом: покроковий рецепт

Крок 1

Викладіть 600 г курятини в сотейник, залийте водою та поставте на вогонь, щоб покривала стегно десь на два сантиметри.. Коли вода закипить, зменшіть вогонь до середнього та варіть 30 хвилин.

Крок 2

А тим часом беріться за тісто на млинці. Розбийте в миску два яйця та додайте до них 1 ч.л. цукру. Гарно збийте їх віничком чи виделкою до утворення легкої піни.

Крок 3

Додайте в яйця 150 г просіяного борошна та 175 мл молока. Гарно перемішайте до однорідності, слідкуючи, щоб тісто не збивалося в грудочки. Додайте решту молока, дрібку солі та 2 ст. л. олії, ще раз розмішайте до однорідності тіста.

Крок 4

Розігрійте пательню без олії та поступово смажте млинці по 1 хвилині з кожного боку. За бажанням змазуйте пательню невеликою кількістю олії за допомогою кулінарного пензлика. Однак вона є в тісті, тому не є обов’язковою для смажіння.

Крок 5

А тепер беріться за начинку. Очистьте цибулину та наріжте її дрібним кубиком. Розігрійте невелику пательню, додавши трішки олії, та обсмажте цибулю на середньому вогні до золотавого кольору.

Крок 6

Відварене м’ясо дістаньте з сотейника, дайте остигнути та подрібніть за допомогою м’ясорубки. Додайте до нього цибулю, дрібку коріандру, посоліть і гарно перемішайте, щоб отримати однорідну начинку. За бажанням додайте 1-2 столові ложки бульйону, в якій варилося м’ясо, щоб зробити начинку вологішою та насиченішою.

Крок 7

У кожен млинець викладіть начинку, приблизно 1,5 столові ложки. Загорніть налисники конвертиком. В принципі, вже можна їсти. Але якщо хочете гарячу страву з апетитною скоринкою, обсмажте з обох боків впродовж пари хвилин. Подавайте млинці зі сметаною.

Готувати – це просто!

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Required fields are marked *

Читайте також

Завантаження...