Смак солодкого літа. Варення з шовковиці від Євгена Клопотенка

  • Приготування
    2 години 15 хвилин
  • Порції
    3
  • Складність
    Помірно

Коли вона дозріває, мало хто задумується, що можна зробити з шовковиці. Ми стаємо собі під дерево і наїдаємося ягід до посиніння язика і губ. І це прекрасно. Але варення або ж вареники з шовковиці приносять не менше гастрономічного задоволення, ніж свіжі ягоди. Врешті, чому з усього іншого ми страви та джеми готуємо, а шовковицю якось трішки оминаємо в цьому плані. А варення з шовковиці це ж прямо таки концентрат солодкого літа, за яким ми так сумуємо в холодні зимові місяці. Тому хоча б кілька баночок цього, певен, найсолодшого варення раджу приготувати в будь-якому разі.

Поради з приготування варення з шовковиці

Почати варто з вибору ягід. Якщо ви їх купуєте, обирайте спілі, але злегка тверді, щоб вони швидко не розм’якли. Якщо це домашні ягоди, їх потрібно виключно рвати, бо струшені чи зібрані з трави вони швидко підтікають, легко пошкоджуються, ще й можуть мати пісок чи якийсь бруд. А позаяк мити ми їх не будемо, краще таки нарвати ягоди, хоч це і довше. Мити шовковицю, до речі, не варто, бо вона набереться зайвої води і варення буде надто рідким.

У цьому рецепті цукру вдвічі менше, ніж ягід, але варення виходить все ще ну дуже солодким. Однак, якщо зменшити кількість цукру, воно може не загуснути. Тому грамування зберігайте, але, коли куштуватимете варення, їжте його з чимось нейтральним на смак.

За цим рецептом виходить 3 банки по 0,5 л або 5 баночок по 0,3 л. Якщо ви ще не стали домашнім експертом із консервації, перевірте мої поради зі стерилізації банок та робіть це правильно. Головне правило: простерилізувати їх прямо перед розливанням варення, щоб ні банки, ні ягоди не чекали одне одного, втрачаючи необхідні для класного результату властивості.

Як варити варення з шовковиці

Інгредієнти

Варення з шовковиці: покроковий рецепт

Крок 1

Ретельно переберіть шовковицю, прибираючи пошкоджені ягоди. Будь-які підпсовані ягоди можуть спричинити бродіння. У вас має вийти 2 кг відбірної шовковиці.

Крок 2

Викладіть ягоди в каструлю, засипте 1 кг цукру та доведіть до кипіння. Потім варіть варення 30 хвилин на повільному вогні.

Крок 3

Вимкніть плиту та відставте варення настоятися впродовж години. Потім поверніть його на плиту та знову варіть 30 хвилин. У цей час стерилізуйте банки зручним методом.

Крок 4

Розлийте варення по банках і закрутіть стерилізованими кришками.

Готувати – це просто!

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Required fields are marked *

Читайте також

Завантаження...