Щоб не пригоріло: як правильно закип’ятити молоко

Сире непастеризоване молоко можна купити на базарі або навіть у спеціальному фермерському магазині. І якщо молоко з супермаркету не потребує термічної обробки, сирий продукт краще все-таки кип’ятити. По-перше, це запобігатиме зростанню молочнокислих бактерій і продовжить термін зберігання молока. По-друге, термообробка вб’є всі можливі бактерії, що провокують хвороби харчового походження.

Коли й як потрібно кип’ятити молоко?

Кип’ятити молоко потрібно відразу ж в перший день покупки. Найкраще повільно нагріти його на середньому вогні та помішувати, поки воно закипить. Повільне помішування й нагрівання допомагають утримувати разом воду, вуглеводи, жир і білок в молоці. Помішування слід продовжувати й після виключення вогню, коли молоко буде охолоджуватися, а також для запобігання утворення пінки.

Дуже часто молоко при кип’ятінні пригорає, погодьтеся, неприємна ситуація. Щоб цього не сталося, візьміть сталевий чистий посуд із товстим дном. Дуже важливо, щоб він був чистим. Перед тим як залити молоко в ємність, обдайте її окропом. Такий спосіб також допоможе запобігти пригорання молока. І пам’ятайте, молоко закипає швидше, ніж вода – при температурі 95 градусів за Цельсієм, тому не відходьте від каструлі та пам’ятайте про помішування.

Якщо молоко все ж пригоріло, його потрібно перелити в іншу каструлю, щоб воно не ввібрало в себе горілий аромат.

Якщо на 100% не впевнені, що ваше молоко свіже, не кип’ятіть усю кількість відразу. Закип’ятіть спочатку 50 мл і, якщо молоко не згорнулося, кип’ятіть весь обсяг.

Лайфхаки, які допоможуть закип’ятити молоко без пінки:

  1. Можна закип’ятити молоко, процідити його через марлю, вилити в банку й залишити охолоджуватися.
  2. Якщо ви закип’ятили молоко, залишили його в каструлі охолоджуватися, то зверху з’явиться скоринка. Її можна акуратно зібрати ложкою після повного охолодження.
  3. Ще один спосіб закип’ятити молоко без пінки – збити його віничком, як тільки воно почне закипати, потім зняти з плити та через 5 хвилин знову збити віничком. І потрібно швидко його охолодити, наприклад, поставити каструлю в миску з холодною водою, періодично помішуючи, щоб пінка не встигла утворитися.
  4. Утім, молоко можна закип’ятити навіть у мультиварці. Для цього необхідно обполоснути чашу, вилити в неї молоко, поставити режим «Молочна каша» на 30 хвилин. Кришкою мультиварку не закривати. Опустити ополоник або ложку, щоб молоко «не втекло».

Молоко найкраще зберігати в банці, яку необхідно попередньо помити та витерти насухо. Кришку я обдати окропом і витираю насухо. До слова, якщо купуєте свіже молоко на ринку або в супермаркеті, потрібно відразу відправлятися додому, погуляєте з ним пару годин на вулиці при температурі 25 градусів, і воно вже почне скисати.

Готуйте з молока згущене молоко за моїм покроковим рецептом.

Готувати – це просто!

Завантаження...