Історія появи цього продукту настільки цікава, що заслуговує на окремий серіал від Нетфлікс, або хоча б документалку. Птітім, ізраїльський рис, перлиноподібний кускус, або просто кускус — так багато назв для одного простого продукту. І так багато плутанини навколо того, чим же він насправді є. Можливо вам навіть траплялося випадково придбати птітім замість звичайного кускусу, ви приходили додому, відкривали пачку і дивувалися, що крупа якась…інакша. Птітім відрізняється більшим розміром і текстурою, а також способом виробництва. Давайте розбиратися.
Тим часом, аби освіжити свої знання та стати гуру гарнірів, читайте як варити кускус. Така каша стане чудовим варіантом сніданку або основою для здорового перекусу, бо запарюється за лічені хвилини.
Що таке птітім
Птітім це різновид макаронних виробів, що виготовляється із твердих сортів пшениці. Тісту надають форми рисинок або кульок та запікають. На відміну від пасти, птітім не вдасться зліпити вдома — надто вже маленькі кульку потрібно сформувати, а це можливо лише в умовах фабричного виробництва. Птітім відрізняється від кускусу тим, що останній роблять із манної крупи.
Птітім чудово зберігає форму та не розварюється навіть при повторному нагріванні. З нього можна варити каші, обсмажувати, запікати, додавати в суп, використовувати для начинки в пирогах чи як інгредієнт для салатів, їсти солодким та солоним, готувати як різотто та багато іншого. Це прекрасна основа для кулінарних експериментів.
Історія походження Птітіму
Отже, ми з’ясували, що птітім це по-суті макарони, які імітують рис або кус кус, залежно від наданої форми. Але навіщо? Зробимо короткий екскурс в історію.
Птітім виник внаслідок післявоєнної економічної кризи в Ізраїлі. Уряд молодої країни ледь зводив кінці з кінцями, намагаючись забезпечити усіх мігрантів доступною їжею. Рису на всіх просто не вистачало. Тож тодішній прем’єр міністр країни, Бен Гуріон придумав елегантне рішення проблеми. Він звернувся до продуктової компанії Осем та попросив розробити замінник рису, використовуючи доступнішу пшеницю. Так у 1953 році з’явилися маленькі запечені кульки птітму. Успіх страви був миттєвий, а птітім і досі інколи називають рисом Бена Гуріона. Ось так – продукт, що сьогодні подається навіть в дорогих ресторанах з’явився завдяки винахідливості в час скрути та бідності. Тепер це популярна по всьому світу крупа, і особливо вона до вподоби дітям.
Користь птітіму
Птітім досить калорійний продукт: в середньому 375 ккал на 100 г, цифра може коливатись, залежно від способу приготування. Він є джерелом складних вуглеводів, що надають енергію нашому організму. Але не бійтеся додавати його до свого раціону. Незважаючи на те, що птітім не є високобілковим продуктом, він все ж містить рослинний білок. Також ця крупа є джерелом клітковини, яка сприяє здоров’ю травлення. Ізраїльський кус кус підходить для багатьох способів харчування: вегетаріанство, веганство, середземноморська дієта та інші. Для отримання здорової страви, найкраще комбінуйте птітім із іншими корисними продуктами, такими як овочі або м’ясо.
Як варити птітім і що з ним приготувати
Налийте до каструлі 400-500 мл води, доведіть до кипіння.. Висипте у воду 200 г птітіму, додайте 1\3 чайної ложки солі. Варіть протягом 20-25 хвилин, до готовності. Зайву воду злийте, відкинувши крупу на сито. Додайте вершкове масло за смаком.
Птітім можна їсти самостійно, а можна використати як основу для подальших кулінарних шедеврів. Обов’язково спробуйте приготувати птітім як різотто з грибами або морепродуктами. Якщо у вас залишилася відварена крупа — використайте її для відомого східного салату Табуле. Поексперементуйте із соусами, наприклад приготувавши птітім із вершками.