Пісний стіл

Популярні рецепти

Всі Пісні страви

ПІСНИЙ СТІЛ | КУЛІНАРНІ РЕЦЕПТИ

Про пісні страви та їжу замислюються ще до початку посту. Це особливий період, коли потрібно очистити не тільки своє тіло, але й душу. Про користь такої їжі і говорити не доводиться, адже ви відмовляєтеся від жирної і важкої їжі. Але це не означає, що пісний стіл – це нудно і несмачно. Навпаки, це нові виклики, можливості та відкриття нових смаків і граней їжі, які вам допоможуть у подальшому!

ПІСНИЙ СТІЛ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ?

Крупи, овочі, фрукти, гриби, всілякі соління та мариновані овочі – пісні страви з цими продуктами не тільки дуже смачні, але ще й корисні. Саме їх потрібно додати в свій раціон, можливо ви їх залишите і в щоденному раціоні.

ЯКІ ПРОДУКТИ ДОДАТИ В ПІСНІ РЕЦЕПТИ СТРАВ:

  • каші (гречка, рис, перловка і інші)
  • гриби (свіжі або сушені)
  • бобові (сочевиця, квасоля, горох та інші)
  • овочі та фрукти (свіжі або мариновані)

Пісний стіл дуже важко уявити без каш – гречка, перловка, пшенична крупа, кускус, киноа, пшоно, рис. До круп можна додати тушковані або свіжі овочі, а також гриби.

Окреме і важливе місце на пісному столі займають гриби (найсвіжіші і сушені). Адже це відмінна заміна м’яса й риби: вони довго перетравлюються, а значить, довше зберігається відчуття ситості.

Рецепти пісних страв з грибів – це можливість фантазувати і творити. Адже їх можна додавати в супи, салати або каші. Гриби відмінно поєднуються з усіма кашами. У супи можна додавати і свіжі, і сушені гриби для аромату і смаку.

Ну і який пісний стіл без гороху, квасолі, сочевиці та інших бобових, що містять рекордну кількість рослинного білка, який за своїми поживними властивостями нітрохи не поступається білку тваринного. Адже не дарма бобові називають найкращою альтернативою м’ясу.

Перед приготуванням пісних страв з бобових не забудьте, що їх потрібно замочити перед приготуванням на 6-8 годин, а краще і на ніч. Не забувайте тільки зливати воду час від часу, щоб уникнути бродіння. Так час приготування пісної страви значно скоротиться. Також бобові після замочування набагато краще засвоюються організмом і у вас не з’явиться “здуття” живота.

Як зробити пісні страви смачними

Це питання цікавить багатьох, адже це здається досить складним завданням в умовах обмеження, іноді дуже жорстких. Безумовно, під час посту ви обмежуєте себе в їжі – відмовляєтеся від м’яса і молочних продуктів. Але це зовсім не означає, що пісна їжа повинна бути одноманітною, нудною, а тим більше не смачною. Можна зробити її навіть смачніше вашої звичної їжі!

Якщо при словосполученні “пісний стіл” ви уявляєте собі тільки гречку і салат, то поспішаємо вас розчарувати. Це зовсім не так – є багато смачних продуктів, з яких можна створити справжні кулінарні шедеври.

У пісних стравах немає м’яса, яєць, молока, риби (хоча вона в деякі дні дозволяється до вживання), алкоголю (окрім вина в деякі дні). Тобто, абсолютно немає інгредієнтів тваринного походження.

Вживання пісних страв – не вирок, а можливість поліпшити своє фізичне і моральне здоров’я за рахунок невеликих щоденних обмежень. І мова не тільки про їжу, але і про поведінку в цей період.

Що потрібно знати про приготування пісних страв:

  • замініть вершкове масло на соняшникову або ж оливкову олію. Останнє краще використовувати для заправки салатів;
  • замість м’яса додавайте в пісні страви гриби або бобові культури;
  • готуйте різні супи або борщ, технологія приготування такої пісної страви не дуже відрізняються від звичайного.

Найголовніше, що потрібно для пісної страви – це не просто відсутність м’яса або риби. Вам потрібно створити повноцінне і різноманітне меню на кожен день і не ходити голодним, а до того ж і злим. Це недопустимо! Адже пісні страви є різні – починаючи від закусок, других страв і закінчуючи навіть десертами. І це не тільки вівсяне печиво з магазину, вже повірте!

ПІСНИЙ СТІЛ: ЯК ГОТУВАТИ?

Ми вже говорили, що пісні страви створені для того, щоб очистити організм і поліпшити здоров’я. А значить – вони повинні бути легкими і швидко засвоюватися. Робіть акценти на запіканні і варінні продуктів, а ось смажити пісні страви краще не варто взагалі.

Також варто бути дуже обережними з маслом, адже велика його кількість зробить їжу менш корисною. Готуйте пісні страви на мінімальній кількості соняшникової олії. А ще краще замініть його на оливкову.

Розрізняють строгий і нестрогий пост. Різниця між ними в продуктах та інгредієнтах,  які дозволені до вживання. Але не бійтеся, адже більшість страв можна перетворити в пісні страви шляхом заміни деяких інгредієнтів. Це зовсім не складно, а на нашому сайті ви знайдете потрібні підказки в приготуванні і заміні продуктів.

На сайті Кlopotenko.com ви знайдете кращі рецепти пісних страв – від закусок і салатів до основних страв та десертів. Також такі страви безумовно сподобаються вегетаріанцям або веганам.

Завантаження...