Нове у ваших перших стравах. Суп Фо за рецептом Євгена Клопотенка

  • Приготування
    1 година 30 хвилин
  • Порції
    4
  • Складність
    Легко

Здебільшого перші страви дуже схожі між собою, а я хочу, щоб ваше меню було різноманітним, тому пропоную зробити суп Фо, бо він оригінальний, смачний та легкий в приготуванні. Ця страва дуже популярна у в’єтнамській кухні та має різні варіації. Якщо його готують з яловичиною, то він називається класичний суп Фо Бо, з курятиною – Фо Га, а ми зробимо просто Фо, тобто без м’яса на овочевому бульйоні. Всі компоненти для нього вам знайомі та доступні.

Секрет приготування насиченого темного бульйону

Щоб суп Фо вийшов смачним, необхідно зварити насичений та ароматний бульйон. Саме тому овочі треба спочатку запекти в духовці до добре рум’яної скоринки, а потім варити.

За бажанням ви можете ще більше збагатити його смак, додавши корінь петрушки, трішки насіння фенхелю та кардамон. Варіть бульйон на повільному вогні, щоб всі компоненти поступово віддавали свої аромати. Він буде томитися та буде дуже смачним.

Як приготувати суп Фо

Інгредієнти

Для бульйону:

Для супу Фо:

Суп Фо: покроковий рецепт

Крок 1

Увімкніть духовку розігріватися до температури 180 градусів.

Крок 2

Ретельно помийте моркву, ¼ кореня селери та поріжте великими шматками. Очищати від шкірки не будемо.

Крок 3

Ріпчасту цибулю очистьте лише від верхнього шару лушпиння й розріжте навпіл.

Крок 4

Викладіть овочі на деко, застелене пергаментом та запікайте у розігрітій до 180 градусів духовці протягом 30 хвилин в режимі верхнього та нижнього підігріву.

Крок 5

Запечені овочі перекладіть у каструлю й залийте 2,5 л води, додайте 3 горошини духмяного перцю, 2 бутони гвоздики, зірочку бодяну, 2 лаврового листа, 2 см очищеного від шкірки кореня імбиру, 1 ч. л. цукру та сіль до смаку. Варіть темний бульйон протягом 25 хвилин.

Крок 6

Дістаньте з готового бульйону овочі та спеції, вони вже віддали свої смаки й аромати. За бажанням процідіть його.

Крок 7

Синю цибулю наріжте тонкими кільцями, ½ перцю чилі – тонкими слайсами, лайм – часточками. Яйця зваріть у «мішечок» протягом 3 хвилин і занурте в холодну воду, аби зручніше було їх почистити.

Крок 8

Зваріть 50 г рисової локшини за інструкцією на пакованні. Я варив її приблизно 5 хвилин у киплячій підсоленій воді. Потім відкиньте локшину на друшляк, не промиваючи.

Крок 9

Зберіть страву в глибокій тарілці. Нагадаю, що компоненти розраховані на чотири порції: на дно викладіть рисову локшину, додайте кільця синьої цибулі, слайси чилі, пір’їнки зеленої цибулі та часточки лайма. Для аромату викладіть у кожну дрібку сушеного кропу. Залийте все гарячим бульйоном. Якщо він охолов, трохи підігрійте його в каструлі. Викладіть по дві половинки яєць у «мішечок» у кожну порцію й притрусіть страву зеленню кінзи та петрушки. Спробуйте та якщо потрібно, доведіть смак сіллю. Одразу подавайте до столу та смакуйте.

Готувати – це просто!

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Required fields are marked *

Читайте також

Завантаження...