Натуральний смаколик. Абрикосова пастила за рецептом Євгена Клопотенка

  • Приготування
    6 годин 30 хвилин
  • Порції
    1
  • Складність
    Легко

Чи існує смачний та одночасно корисний смаколик? Напевно, найкраще під цей опис підпадає пастила, для приготування якої вам знадобиться лише ягідне чи фруктове пюре і лише іноді трохи цукру або меду для солодкості. Тож приготуймо абрикосову пастилу вдома. А щоб зберегти в ній якомога більше вітамінів, фрукти не будемо попередньо піддавати термічній обробці. Впевнений, що і дітям домашній варіант припаде до смаку. І якщо ви обожнюєте ці фрукти, ось вам ще абрикосове варення – густе та насичене.

Поради з приготування пастили з абрикосів

Ідеально, якщо ви маєте велику духовку, в яку одночасно вміщається 2 дека. Тоді зможете використати всю суміш для приготування пастили за один раз. Також якщо маєте сушарку для овочів та фруктів, скористайтеся нею.

Для пастили найкраще підходять стиглі абрикоси. Вони солодкі, м’які та легко перебиваються в однорідну масу.

Для того, щоб пюре вийшло більш однорідним, я пропоную скористатись блендером з чашею. Також це можна зробити й занурювальним, але результат може бути не такий гарний.

Якщо робити пастилу з кисленьких плодів, раджу додати рідкий мед до свого смаку. Зацукрований розтопіть на паровій бані чи в сотейнику та остудіть перед додаванням в абрикосове пюре.

Як приготувати абрикосову пастилу

Інгредієнти

Інгредієнти на 150 г пастили:

Пастила з абрикосів: покроковий рецепт

Крок 1

Розігрійте духовку до 60 градусів. Помийте 1 кг абрикосів, видаліть кісточки та перебийте до однорідності блендером. Чим ретельніше це зробите, чим більш ніжною буде структура у готової пастили.

Крок 2

В абрикосове пюре додайте 50 мл рідкого меду та добре перемішайте.

Крок 3

Деко застеліть пергаментним папером та викладіть на нього половину абрикосового пюре. Розподіліть за допомогою лопатки по всьому пергаменту, щоб у вас вийшов шар завтовшки десь 5 мм. Якщо у вас тільки одне деко, залишки абрикосового пюре поставте до холодильника, поки не почнете готувати наступну партію.

Крок 4

Деко поставте в духовку на 6 годин за температури 60 градусів. Дверцята духовки мають бути трішки відкритими, щоб всередині не було конденсату та абрикосове пюре добре висушувалося. Якщо використовуєте сушарку, застеліть піддони пергаментом і викладіть на нього пюре шаром завтовшки 5 мм та сушіть за температури 60 градусів 6 годин. Чи скористайтеся спеціальним гладкими піддонами для виготовлення пастили.

Крок 5

Готова пастила має бути сухою та не липнути до рук. Якщо у вас не така, збільште час її приготування.

Крок 6

Дістаньте деко з готовою пастилою, перекладіть пергамент із нею на дошку, нехай остигає до кімнатної температури. Дістаньте з холодильника абрикосове пюре, яке залишилося, перемішайте та знову викладіть тонким шаром на новий лист пергаменту та ставте в духовку висушуватися.

Крок 7

Готову остиглу пастилу обережно зніміть з пергаменту та наріжте смужками або загорніть в трубочки. Залишки зберігайте за кімнатної температури в пакеті до двох діб. Або перекладіть в холодильник, зберігайте до п’яти днів, але перед вживанням за пів години дістаньте, бо в холодильнику вона твердне.

Готувати – це просто!

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Required fields are marked *

Читайте також

Завантаження...