На зараз і на зиму. Найкращі рецепти аджики від Євгена Клопотенка

Аджика це чудовий спосіб збагатити ваші страви пікантним смаком, винайденим у Кавказькому регіоні. Спершу як перетерта з перцем сіль, а потім як пряний соус вона зайняла почесне місце в кухні Грузії, після чого завоювала і нашу з вами прихильність. Ну бо поєднання перців, томатів, часнику та спецій створює абсолютно ідеальне доповнення до м’яса та інших страв. До того ж розмаїття рецептів аджики справді велике: це може бути аджика на зиму чи сира, з хроном чи без. Обирати улюблений рецепт аджики радимо з перевірених і вдалих від Євгена Клопотенка.

Аджика на зиму

Аджика на зиму

Найпростіший і найбазовіший рецепт аджики без зайвих смаків складається з томатів, солодкого та гострого перцю й великої кількості часнику. Звісно, ця аджика з помідорів може бути доповнена вашими улюбленими спеціями, однак у цьому базовому поєднанні вона має найбільш природній, такий простий і водночас дуже пікантний смак. Поєднувати її з різними стравами буде найпростіше.

Сира аджика з хмелі-сунелі

Сира аджика

Якщо вам хочеться соусу до м’яса тут і зараз зі свіжих помідорів, ця сира аджика зі спеціями стане вам у нагоді. Зберігати її можна впродовж пари тижнів у холодильнику, хоча, скоріше за все, ви з’їсте її значно швидше. Приготування займе у вас не більше 10 хвилин, а результат перевершить усі очікування.

Аджика з кабачків

Рецепт аджики з кабачків

Всюдисущі кабачки дісталися й аджики, але тут і вони прекрасно почуваються, і вам така аджика, певен, смакуватиме. Пропорція кабачка тут більша за все інше, тому соус виходить ніжнішим за текстурою та смаком, ніж звичайний. Для повноти смаку аджика з кабачків також включає моркву, цибулю, перець і, звісно, томати.

Аджика з яблуками

Аджика рецепт з яблуками

Досить часто до аджики додають яблука, щоб збалансувати гострі смаки. Тут я вирішив додати кисло-солодкі яблука сорту Антонівка, щоб аджика з яблуками не втратила пікантність. На одну літрову банку цієї аджики я додаю десь 0,7 частинку перцю. Однак, якщо ви любите гостре, сміливо додавайте по цілій гострій перчині на банку.

Сира аджика з хріном

Сира аджика з хріном

В Україні, здається, саме сира аджика з хріном найпопулярніша, бо ж ну любимо ми ту гостру гіркоту кореня хрону. Готується така аджика швидко й просто, зберігається тиждень-два, а пасує найкраще до шашликів і м’ясних наваристих борщів. До речі, хрін можна додати й до інших рецептів аджики, якщо ви вважаєте себе його поціновувачем.

Аджика з кабачків з чилі та часником

Аджика з кабачків на зиму

Ця аджика з кабачків на зиму не має цибулі та містить менше овочів, хоча пропорція кабачків і томатів у ній так само 2:1. Прянощів натомість у цій аджиці більше, ніж у попередній на основі кабачків, хоча смак і там, і тут чудовий. Насправді цей соус – це щось таке середнє між кетчупом і кабачковою ікрою, що разом із гострим перцем і часником стає цілком пристойною аджикою.

Аджика з яблуками і цибулею

Аджика на зиму

Наостанок іще один рецепт із яблуками, але цього разу кислішими беремо Симиренка. Саме цей сорт яблук зробить аджику на зиму більш пікантною, адже кислинка поєднається із гостротою. Також ви можете поекспериментувати з цим рецептом і додати трішки слив чи абрикосів буде більш солодко і дуже смачно.

Готувати це просто!

Читайте також

Завантаження...