Аджика – це чудовий спосіб збагатити ваші страви пікантним смаком, винайденим у Кавказькому регіоні. Спершу як перетерта з перцем сіль, а потім як пряний соус вона зайняла почесне місце в кухні Грузії, після чого завоювала і нашу з вами прихильність. Ну бо поєднання перців, томатів, часнику та спецій створює абсолютно ідеальне доповнення до м’яса та інших страв. До того ж розмаїття рецептів аджики справді велике: це може бути аджика на зиму чи сира, з хроном чи без. Обирати улюблений рецепт аджики радимо з перевірених і вдалих від Євгена Клопотенка.
Аджика на зиму
Найпростіший і найбазовіший рецепт аджики без зайвих смаків складається з томатів, солодкого та гострого перцю й великої кількості часнику. Звісно, ця аджика з помідорів може бути доповнена вашими улюбленими спеціями, однак у цьому базовому поєднанні вона має найбільш природній, такий простий і водночас дуже пікантний смак. Поєднувати її з різними стравами буде найпростіше.
Сира аджика з хмелі-сунелі
Якщо вам хочеться соусу до м’яса тут і зараз зі свіжих помідорів, ця сира аджика зі спеціями стане вам у нагоді. Зберігати її можна впродовж пари тижнів у холодильнику, хоча, скоріше за все, ви з’їсте її значно швидше. Приготування займе у вас не більше 10 хвилин, а результат перевершить усі очікування.
Аджика з кабачків
Всюдисущі кабачки дісталися й аджики, але тут і вони прекрасно почуваються, і вам така аджика, певен, смакуватиме. Пропорція кабачка тут більша за все інше, тому соус виходить ніжнішим за текстурою та смаком, ніж звичайний. Для повноти смаку аджика з кабачків також включає моркву, цибулю, перець і, звісно, томати.
Аджика з яблуками
Досить часто до аджики додають яблука, щоб збалансувати гострі смаки. Тут я вирішив додати кисло-солодкі яблука сорту Антонівка, щоб аджика з яблуками не втратила пікантність. На одну літрову банку цієї аджики я додаю десь 0,7 частинку перцю. Однак, якщо ви любите гостре, сміливо додавайте по цілій гострій перчині на банку.
Сира аджика з хріном
В Україні, здається, саме сира аджика з хріном найпопулярніша, бо ж ну любимо ми ту гостру гіркоту кореня хрону. Готується така аджика швидко й просто, зберігається тиждень-два, а пасує найкраще до шашликів і м’ясних наваристих борщів. До речі, хрін можна додати й до інших рецептів аджики, якщо ви вважаєте себе його поціновувачем.
Аджика з кабачків з чилі та часником
Ця аджика з кабачків на зиму не має цибулі та містить менше овочів, хоча пропорція кабачків і томатів у ній так само 2:1. Прянощів натомість у цій аджиці більше, ніж у попередній на основі кабачків, хоча смак і там, і тут чудовий. Насправді цей соус – це щось таке середнє між кетчупом і кабачковою ікрою, що разом із гострим перцем і часником стає цілком пристойною аджикою.
Аджика з яблуками і цибулею
Наостанок іще один рецепт із яблуками, але цього разу кислішими – беремо Симиренка. Саме цей сорт яблук зробить аджику на зиму більш пікантною, адже кислинка поєднається із гостротою. Також ви можете поекспериментувати з цим рецептом і додати трішки слив чи абрикосів – буде більш солодко і дуже смачно.
Готувати – це просто!