Менше клопоту. Консервовані сливи з кісточкою на зиму

  • Приготування
    20 хвилин
  • Порції
    1
  • Складність
    Легко

Соковиті та насичені смаком сливи – чудовий дарунок літа. І як же прекрасно, що насолоджуватися ними можна набагато довше, якщо зробити кетчуп зі слив, законсервувати їх на зиму або зварити варення. Саме консервований варіант ми й закликаємо приготувати. Потім можна їсти їх і просто так, і з чаєм чи сирниками, а можна додавати й до салатів чи закусок. Тож, аби потім не шкодувати, що так мало зробили, законсервуйте одразу кілька банок.

Особливості консервування слив на зиму

Існують різні способи заготувати сливи. Їх можна різати навпіл, видаляючи кісточки, а можна залишати цілими. Роблять сливи й у власному соку, і заливають їх водою для утворення сиропу. Ми обрали консервування слив з кісточками, адже це значно прискорює та полегшує процес. Головне пам’ятати, що після того, як ви відкриєте банку, вам все ж доведеться їх видалити.

На відміну від багатьох інших фруктів і овочів, сливи чудово тримають форму в консервованому вигляді. Але дуже важливо не пропускати крок із проштрикуванням плодів зубочисткою чи просто виделкою. Тоді слива не трісне, і шкірка допоможе їй не розлізтися.

як приготувати Консервовані сливи

Інгредієнти

На літрову банку:

Консервовані сливи: покроковий рецепт

Крок 1

Добре помийте 600-700 г слив та видаліть плодоніжки, якщо вони є. Точна кількість плодів залежить від їх розміру. Для консервування дуже добре підходять сливи сорту Угорка, вони невеличкі та щільні. Якщо ж у вас інший сорт, просто переконайтеся, що сливи не занадто м’які. Кожну сливу проштрикніть зубочисткою 3-4 рази.

прокалываем сливы зубочисткой. Консервированные сливы
прокалываем сливы зубочисткой. Консервированные сливы
Крок 2

Підготовлені сливи викладіть у каструлю та залийте 500-600 мл води, аби вона їх покрила. Поставте на середній вогонь. Увімкніть духовку розігріватися до 180 градусів, а потім поставте банку для стерилізації на 20 хвилин. Кришку вкиньте у каструлю із киплячою водою.

заливаем сливы водой. Консервированные сливы
заливаем сливы водой. Консервированные сливы
Крок 3

Всипте у каструлю 220-250 г цукру. Кількість також регулюйте, орієнтуючись на свій смак та на сорт обраних слив. Але зважайте на те, що цукор також є консервантом, тому сильно зменшувати його кількість ми не рекомендуємо.

Крок 4

Додайте 1 ч. л. солі, 3 горошини духмяного перцю і 3 горошини чорного. Акуратно перемішайте. Доведіть до кипіння та дайте сливам прокипіти 10 хвилин.

Добавляем соль в консервированные сливы
Добавляем соль в консервированные сливы
Крок 5

Очистьте 2 зубчики часнику та 10 г кореня імбиру. Часник роздушіть пласкою стороною леза ножа, а імбир наріжте тонкими слайсами. Додайте у каструлю до слив.

Крок 6

Помийте 2 гілочки м’яти під проточною водою та відділіть листочки від стебел. Подрібніть листя ножем та додайте у каструлю за 2 хвилини до кінця приготування.

добавляем мяту в консервированные сливы
добавляем мяту в консервированные сливы
Крок 7

Зніміть каструлю з вогню та влийте 2 ст. л. яблучного або винного оцту, трохи перемішайте. За допомогою ложки викладіть у стерилізовану банку сливи та залийте тою рідиною, в якій вони варилися.

добавляем уксус в консервированные сливы
добавляем уксус в консервированные сливы
Крок 8

Закрийте банку стерилізованою кришкою та дайте охолонути. Поставте у темне та прохолодне місце. Відкривати такі сливи можна вже через тиждень.

перекладываем сливы в банку для консервации
перекладываем сливы в банку для консервации

Готувати – це просто!

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Required fields are marked *

Читайте також

Завантаження...