Менше клопоту. Консервовані сливи з кісточкою на зиму

  • Приготування
    20 хвилин
  • Порції
    1
  • Складність
    Легко

Соковиті та насичені смаком сливи – чудовий дарунок літа. І як же хочеться зберегти надовше цей смак, аромат і яскравий колір, а разом з ними і шматочок літа. Уявіть, в один із сірих зимових днів ви відкриваєте баночку яскравих, ароматних консервованих слив, і вам стає трішки тепліше на душі. Їжте такі сливи як самостійний смаколик, додавайте до сирників або навіть до салатів чи закусок. Тож, аби не шкодувати потім, що зробили замало – законсервуйте одразу кілька банок.

А якщо шукаєте рецепт пряних слив до м’яса, то приготуйте ще і кетчуп зі слив. Це прекрасний соус, що додасть нових барв буденним стравам.

 

Особливості консервування слив на зиму

Я ціную ваш час та зусилля, тому пропоную заготовити сливи на зиму без видалення кісточок. Обирайте для консервування сливи маленького або середнього розміру – їх простіше розмістити в банці та зручніше їсти. Якщо у вас дуже крупні сливи, ви можете розрізати їх навпіл та вибрати кісточки, на смак це не вплине.

Важливо обов’язково проштрикнути сливи зубочисткою, виделкою або просто ножем! Цей крок потрібен, щоб сливи не тріснули через надмірний тиск всередині плодів, а залишилися такі ж гарні, як і до консервації.

Для того, аби консервація пройшла успішно та чудово зберігалася всю зиму, зверніть увагу на правильну стерилізацію банок, це дуже важливо. Найпопулярніший метод це стерилізація в духовці або обробка паром, та ви обирайте зручний саме для вас спосіб.


як приготувати Консервовані сливи

Інгредієнти

На літрову банку:

Консервовані сливи: покроковий рецепт

Крок 1

Добре помийте 600-700 г слив та видаліть плодоніжки, якщо вони є. Точна кількість плодів залежить від їх розміру. Для консервування дуже добре підходять сливи сорту Угорка, вони невеличкі та щільні. Якщо ж у вас інший сорт, просто переконайтеся, що сливи не занадто м’які. Кожну сливу проштрикніть зубочисткою 3-4 рази.

прокалываем сливы зубочисткой. Консервированные сливы
прокалываем сливы зубочисткой. Консервированные сливы
Крок 2

Підготовлені сливи викладіть у каструлю та залийте 500-600 мл води, аби вона їх покрила. Поставте на середній вогонь. Увімкніть духовку розігріватися до 180 градусів, а потім поставте банку для стерилізації на 20 хвилин. Кришку вкиньте у каструлю із киплячою водою.

заливаем сливы водой. Консервированные сливы
заливаем сливы водой. Консервированные сливы
Крок 3

Всипте у каструлю 220-250 г цукру. Кількість також регулюйте, орієнтуючись на свій смак та на сорт обраних слив. Але зважайте на те, що цукор також є консервантом, тому сильно зменшувати його кількість ми не рекомендуємо.

Крок 4

Додайте 1 ч. л. солі, 3 горошини духмяного перцю і 3 горошини чорного. Акуратно перемішайте. Доведіть до кипіння та дайте сливам прокипіти 10 хвилин.

Добавляем соль в консервированные сливы
Добавляем соль в консервированные сливы
Крок 5

Очистьте 2 зубчики часнику та 10 г кореня імбиру. Часник роздушіть пласкою стороною леза ножа, а імбир наріжте тонкими слайсами. Додайте у каструлю до слив.

Крок 6

Помийте 2 гілочки м’яти під проточною водою та відділіть листочки від стебел. Подрібніть листя ножем та додайте у каструлю за 2 хвилини до кінця приготування.

добавляем мяту в консервированные сливы
добавляем мяту в консервированные сливы
Крок 7

Зніміть каструлю з вогню та влийте 2 ст. л. яблучного або винного оцту, трохи перемішайте. За допомогою ложки викладіть у стерилізовану банку сливи та залийте тою рідиною, в якій вони варилися.

добавляем уксус в консервированные сливы
добавляем уксус в консервированные сливы
Крок 8

Закрийте банку стерилізованою кришкою та дайте охолонути. Поставте у темне та прохолодне місце. Відкривати такі сливи можна вже через тиждень.

перекладываем сливы в банку для консервации
перекладываем сливы в банку для консервации

Готувати – це просто!

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Required fields are marked *

Читайте також

Завантаження...