Легко та швидко: як зробити салатну заправку з рослинною олією

Щоб надати будь-якому салату особливого смаку, окрім основних інгредієнтів дуже важливо приділити увагу соусу. Гарна заправка має поєднати всі складові салату між собою, додати смаку, і створити завершену смакову композицію.

Не думайте, що це занадто складно, достатньо знати декілька простих правил, щоб створити свій ідеальний варіант. Наші поради допоможуть вам зробити чудову салатну заправку за лічені хвилини. В цей раз розповімо як приготувати соус для салату на основі рослинної олії.

Яку олію вибрати для заправки салату?

заправка до салатів

Традиційною заправкою для салатів в Україні є ароматна нерафінована соняшникова олія. Таку можна придбати на ринку або в супермаркеті. Якщо берете олію на ринку поцікавтесь у продавця, коли олію виробили, — чим вона свіжіша, тим смачніша. Так само звертайте увагу на термін придатності в олії з супермаркету.

Ще однією популярною олією для заправки салатів є оливкова. Найкраще використовувати олію першого холодного віджиму позначену як “extra virgin”. В ній міститься найбільше корисних речовин і вона має виразний присмак свіжоскошеної зелені, який дуже пасує будь-якому салату.
Також для заправки салатів можна використовувати лляну олію, яка багата на корисні речовини.

Загальна порада для будь-якої рослинної олії — після відкриття пляшку рекомендується використати протягом 3-х місяців і зберігати у темному прохолодному місці.

Що ще додати до салатної заправки?

заправки з олією

Погодьтесь, рослинна олія це добре, але іноді хочеться різноманітності. Саме тому на основі відносно нейтральної на смак олії можна створити чудовий соус. Основне правило, яке тут варто пам’ятати — ваш соус, окрім основи, має містити акцентний інгредієнт — кислий, солодкий чи гострий та ароматне доповнення.

Як акцент можна використати тертий чи рубаний зубчик часнику, або перець чилі, які додадуть соусу гострої пікантності, або ж оцет — звичайний, яблучний, бальзамічний чи винний, задля приємної кислої нотки. Окрім оцту ви можете також взяти сік лимону або лайму.

Легку солодкість можна надати за допомогою солодкої гірчиці або меду. Такий варіант чудово пасує до салатів з відвареним чи запеченим м’ясом.

Ароматним доповненням до соусу стане будь-яка пряна трава — свіжа або сушена. Це може бути розмарин, базилік, орегано, чебрець чи м’ята. Якщо використовуєте свіжу зелень, то використовуйте для приготування соусу лише дрібно посічене листя. Стебла можуть бути твердими або навіть додати неприємної гіркоти. Щоб краще відкрити смак та аромат сушених трав можете попередньо прогріти їх на пательні протягом 1-2 хвилин на маленькому вогні. Будьте уважні, якщо нагрів буде завеликим, трави можуть згоріти.

Також не забувайте про сіль у вашій салатній заправці. Ми радимо додати зовсім трохи дрібної солі, а за необхідності досолити готовий салат.

Як зробити салатну заправку нашвидкоруч?

Зробити соус так, щоб не замазати себе та кухню в олію та не розсипати спеції дуже просто. Вам знадобиться невеличка банка з закруткою. Додайте у ємність всі необхідні інгредієнти, закрийте кришкою і добре струсіть — ваш соус готовий. Таку заправку можна зробити безпосередньо при приготуванні салату або про запас. Готовий соус можна зберігати у холодильнику протягом п’яти днів.

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...