Лайфхаки, яких ви не знали. Як варити пшеницю

Хто знає, чому пшениця з’являється на полицях супермаркетів тільки один раз на рік – на різдвяні свята, щоб була можливість приготувати кутю? Потім її знову забирають. Це дивно для країни, в якій ці зерна вирощується та у великих обсягах експортується в інші. Ми хочемо це виправити, адже пшениця – це корисно, поживно та дуже смачно. Спробуйте приготувати з неї пшеничники з фаршем, додати в капусняк, замінити рис в різото чи приготувати плов. Варити її досить просто і не потрібно багато часу.

Як підготувати пшеницю до варіння

Нічого особливого з пшеницею робити не треба. Лише помити до чистої води та перекласти в сотейник чи каструлю. Зауважимо, що при варінні її об’єм збільшується у два рази, тому правильно розраховуйте кількість. Якщо готуєте 200 г сухої пшениці, у вареному вигляді отримаєте 550-600 г.

Як варити пшеницю

як варити пшеницю

Пшеницю необхідно залити водою у співвідношенні 1:3, де 1 – це кількість зерен, а 3 – рідини. Аби пришвидшити процес закипання, одразу влийте окріп чи для більш насиченого смаку використовуйте бульйон. Варіть 30-40 хвилин після закипання на середньому вогні, в процесі посоліть до свого смаку та періодично знімайте пінку, яка буде утворюватися. Зерна пшениці мають лишитися пружними. За необхідністю рідину доливайте, бо сорти по-різному її вбирають. Якщо залишиться, в кінці злийте.

Чи варто замочувати пшеницю?

Якщо ви хочете трішки пришвидшити процес варіння, замочіть пшеницю у холодній воді на 30 хвилин. Ми не радимо лишати її на ніч. Бо тоді при варінні верхній шар розвариться, а всередині зерна будуть твердими, а нам це не потрібно.

Зварена пшениця добре зберігається в холодильнику у закритій ємності до 3 днів, тому приготуйте про запас і додавайте у страви за необхідністю. Чи заморозьте, переклавши в герметичний пакет. Це не змінить її смакових якостей. Зберігайте до місяця.

Готувати – це просто!

Завантаження...